Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 héten magas vérnyomás és...

21 héten magas vérnyomás és vizesedés?

Figyelt kérdés
Múlt héten csütörtökön voltam orvosnál és 139/82-es volt a vérnyomásom 107-es pulzussal. Kaptam rá Normodipine vérnyomás csökkentőt. 1,5 hete keményedik naponta 5x legalább a hasam magnéziumot is szedek 3x2 naponta,ma reggel felkeltem és láttam,hogy elkezdtem vizesedni. Megyek ma orvoshoz,csak az enyém szabin van éppen. A védőnő azt mondta,hogy lehet hogy toxémia lesz vagy sómentes diétára fognak küldeni. Nem iszok sokat fél litert sikerül többet nagyon ritkán és nem is eszek annyi sós ételt... Félek attól,hogy mi lesz. Második terhesség az elsőnél semmi "bajom"nem volt. Szerintetek mitől lehet?
2014. febr. 18. 08:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Toxemia lesz. Igyal tobbet, mert a magzatvizbol fog elvonni a szervezeted.
2014. febr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
139/82 még határértéken belül van. Normodipine-t nem értem... Pulzusom nekem is ilyen magas volt terhesen. Védőnő menjen a búsba. Ez még nem toxémia. Valaki 20 hetesen kezd vizesedni, valaki 30 hetesen. Azért fél litertől igyál többet, mert az nagyon kevés. Toxémiás magas vérnyomás nem ennyi, hanem 180 körül kezdődik. Le vagyok döbbenve, "szakemberek" ennyi hülyeséget hordanak össze...
2014. febr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltál? Ha toxémia lesz,akkor azzal kórházba fektetnek?
2014. febr. 18. 08:57
 4/13 A kérdező kommentje:
-? +!
2014. febr. 18. 08:57
 5/13 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy az orvosommal se vagyok megelégedve. Ő azért írta a vérnyomás csökkentőt,mert az gátolja a keményedéseket a magnéziummal. Pont ma mentem volna másik orvoshoz,de amilyen a formám a fiam most lett beteg és nem tudtam senkit se ilyen gyorsan ugrasztani,hogy vigyázzon rá,így marad az sztk-s orvos
2014. febr. 18. 09:00
 6/13 anonim ***** válasza:

ennél jóval többet kellene innod, nem azért vizesedsz, mert sokat iszol és nem megy le a víz attól, hogy keveset iszol. Én toxémiával feküdtem kórházban, de nem törvényszerű, hogy befektetnek, az állapotodtól függ.

Ami lényeg, hogy ez jelenleg nem toxémia, a vizeletedben gondolom néztek fehérjét, amíg az nincs, addig a másik két tünet még nem meríti ki a tox fogalmát. Kórházba a végső esetben fektetnek, én 14 hetesen már toxémiás voltam, befeküdnöm a 36. héten kellett és a 38. héten indítottak. Gyakori vérnyomásmérés, fehérje nézés, sok folyadék. Semmi nem igazolja tudományosan, hogy a kevés folyadék jó lenne erre az állapotra, nekem a kórházban 4 liternyit mondtak. Nem volt egyszerű...

legyél folyamatos orvosi kontroll alatt, legyenek meg a vizsgálatok, érdemes vérnyomásmérőt venni otthonra is. És nyugi, ez a legfontosabb, ez nem toxaemia jelenleg.

2014. febr. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igaza van az elözönek! Legalább 2 liter kéne igyál még nem terhesen is... Ez segít a vizesedés ellen valamint segít elegendö magzatvizet termelni. A vérnyomásra figyelni kell mert a magas vérnyomás problémát okozhat a késöi terhességben..
2014. febr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy akkor ez nem az :) Március 13-án kell legközelebb mennem az orvosomhoz. Sajnos elég sok stressz ér és még pluszban rádob ilyenkor egy örökmozgó gyerek is,aki felfedezi a világot :( :)
2014. febr. 18. 09:17
 9/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz: még nem toxémia, de lehet belőle és nem jó, hogy iyen korán kezdődnek ezek. Az régi ajánlás, hogy vizesedéskor keveset kell inni és mostanában épp az ellenkezőjét javasolják, hogy a szervezet ne tartalékoljon a folyadékhiány miatt. Polcold fel a lábaid éjszakára, napközben se lógasd vagy álldogálj sokat, hanem ahányszor csak eszedbe jut, állj lábujjhegyre vagy csinálj fekve felemelt lábbal bokakörzést, hogy segíts a nyirokrendszernek lentről felfelé ürülni. Egyél nagyon sok almát kúraszerűen és próbáld meg pár napig teljesen kerülni a sót (sótartalmúak a felvágottak, konzervek, levesporok és ételízesítők, rágcsálnivalók és pékáruk, magas nátrium tartalmú ásványvízek). Ha tudsz, kérj segítségséget, hogy pihenhess.
2014. febr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kálcium antagonista vérnyomáscsökkentő is okozhat vizesedést. Egyszeri magasabb vérnyomás, ami lehet egy izgalomtól is, szerintem nem indokolja a gyógyszert! Otthon milyen a vérnyomid?
2014. febr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!