Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik várandóság alatti...

Létezik várandóság alatti depresszió? Kismama vagyok és úgy érzem h nem vok boldog, minden miatt parázok. Ez normális?

Figyelt kérdés
2014. márc. 25. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A hormonok dolgozhatnak. En ugy erzem hogy semmi sem sikerul.
2014. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia,


Első baba?

Terhességnél előfordul a hangulat változás ami nem ritka. Nincs miért paráznod vagy depizned az nem jó se neked se a babának.

Létezik várandóság de szülés utáni depresszió is. Ki kell "zárni" a nem tetsző dolgokat. Örülni hiszen babád lesz és az a fontos, hogy mindketten jól legyetek. Én így tettem, sokkal jobb. Elfoglaltam magam, listát írtam, hogy mi az amit be kell szereznem neki is és magamnak is, hogy szülés után ne kelljen rohangálni ide-oda. Nem tudom hány hetes mami vagy, de én szeretek leülni és nézni, hogyan ficánkol és közben rezeg a pocim :D


Boldog babavárást és gratulálok!

2014. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt közben, de nem tartott túl sokáig. Kétszer kenődtem el nagyon, egyszer valahol az elején, aztán meg most a szülés előtt nem sokkal. Én nem a hormonoknak tulajdonítom, egyszerűen csak néha úgy éreztem, meghaladja az erőmet és a képességeimet a feladat:) Aztán az ember sok mindent átgondol, megoldásokat keres és biztatja magát. Én túljutottam a holtponton, de nincs kizárva hogy szülés után is rámjön a dili. Az eddigi 38 hétből összesen kb. 2-3 hétig voltam nagyon lehangolt, de így utólag nem bánom. Az élet nem csak rózsaszín. Alapvetően boldognak érzem magam. Biztos a babát is megviselte az a 3 hét mélypont, mert olyankor még az evést is elhanyagoltam, de nem tudtam ellene tenni. Szerintem nincs értelme elfojtani, inkább kell valaki, akivel meg lehet beszélni, aki nem ítél el, és ha az ember kimondja, már nem is olyan vészes az egész.
2014. márc. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Veszélyeztetett terhes vagyok már 26 hetes sokat kell pihennem, vigyáznom, nem dolgozhatok, kiszolgáltatott vagyok:( Férjem meg mindenki bíztat de sokszor nagyon magam alatt vagyok és önzőnek érzem magam h csak magammal foglalkozok. Próbálok pozitív lenni néha sikerül is de néha úgy érzem tönkrement az életem. Abban bízom ha megszületik jobb lesz, mindennek ellenére szeretem a babámat és nagyon féltem nehogy baja legyen csak nehéz feldolgoznom h az egész életem megváltozott. Tudom h ez nem teljesen normális, de azért más kismamának is vannak ilyen érzései?
2014. márc. 25. 18:14
 5/13 anonim ***** válasza:
nyugi...első terhességem alatt, nekem is voltak ilyen gondjaim. kicsit megijedtem hogy mostmár a gyerekemnek kell "megfelelni", minden időt szentelni de mára 2 éves,mindig szerettem imádtam viszont most ha pár órára ott kell hagyni valahol, ami általában édesanyám, már minden bajom van hogy nincs velem. várom a 2 babát, megintcsak vannak aggodalmak....ez szerintem ezzel jár, csak van akin nem jön úgy ki.
2014. márc. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam hogy ez akár normális is lehet. Igyekszem pozitív lenni és a babámra koncentrálni, a mi kis első babánkra aki kislány lesz :)

Boldog babázást kívánok!

2014. márc. 27. 13:03
 7/13 anonim ***** válasza:
beszélgess sokat a babáról és babázásról olyanokkal, akik csak jó élménnyel vannak tele és nem a rosszat látják az egészben :) mikorra várod egyébként?
2014. márc. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Június végére várjuk, veszélyeztetett terhesként sokat kell pihennem, nem nagyon jöhetek-mehetek. Addíg kibírom vhogy a babáért.

Neked van babád? Hogy êlted meg a terhességet?

2014. márc. 28. 07:33
 9/13 anonim ***** válasza:

Júj akkor nem is mehetsz kedvedre császkálni gondolom. úgy még nehezebb :(

barátok, család mennek hozzád?

Van egy 2 éves lányom, lehet most a második is kislány lesz.

én a kórházi bentlétet nem bírom...te hogy vagy ezzel?

2014. márc. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát sajnos nem mehetek nagyon sehova, de inkább otthon vagyok mint kórházba, a kórházat én sem bírom, már kétszer voltam eddíg kórházba a terhességem alatt, csak oda ne kelljen menni!!!!

A szüleimnél lakunk mivel egyedül nem tudnám ellátni a feladataimat a terhesség miatt, az jó h nem vagyok egyedül de így is nagyon nehéz :(

Gratulálok a második babádhoz, a lényeg hogy egészséges legyen!

Mikor derül ki h lány v. fiú?

Boldog babavárást kívánok! :)

2014. márc. 29. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!