Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem jó toxoplazma eredmény?

Nem jó toxoplazma eredmény?

Figyelt kérdés

Az orvosom most hívott, hogy jövő héten újabb toxoplazma miatti vérvétel kell. Nagyon megijedtem.

Mitől lehet, nem is érintkezem a macskákkal (kinti macskák), szinte minden után kezet mosok, nem eszek mosatlan dolgokat...

Ettől mi baja lehet a babának és mennyire komoly?

19 hetes kismama


2014. márc. 28. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos sosem fog kiderülni, hogy mikor, mitől kaptad a fertőzést (de azért még várj, hátha csak vaklárma). A toxoplazmáról sok ijesztő dolgot lehet olvasni a neten, de öröm az ürömben, hogy idejében felismert fertőzést antibiotikummal tudnak kezelni. Nekem is friss fertőzést mutattak ki terhesség alatt, 3 hónapig ettem antibiotikumot. Gyakoribb volt az orvosi vizsgálat, 2 hetente jártam UH-ra, plusz magzati szív UH-ra is mentem, ill. felajánlották a magzatvíz mintavételt is de azzal nem éltem, ugyanis biztosat az sem tudott volna mondani, csak azt, hogy a magzatvíz fertőzött-e. Ha igen, még az sem biztos, hogy károsítja a babát, ezért nem csináltattam meg végül. Nem akarok hazudni, nekem az egész terhességet stresszessé tette, bár az orvosom mindig nyugtat, hogy nem lát semmi eltérést az UH-n. Még 3 hét, és kiderül! :)
2014. márc. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát remélem nekem sem lesz semmi gond, bár ez a második terhesség elég más mint a többi. Mai délelőtti UH-n kiderült, hogy a baba mellet van egy vérömleny is, úgyhogy a mai napot nem fogom visszakívánni soha. Ennyi rossz hír egy napon elég volt.

Neked nagyon könnyű szülést kívánok és boldog egészséges babázást.

2014. márc. 28. 13:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm, drukkolok neked, hogy minden rendben legyen. Majd azért ha lesz kedved/erőd, írd meg, hogy alakulnak a toxo eredményeid!
2014. márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Van már valami fejlemény toxoplazma ügyben?? És mi lett vérömlennyel?? Remélem, rendben vagy te is és a baba is! írj!!
2014. ápr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!