Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas pulzusszám terhesség...

Magas pulzusszám terhesség alatt normális?

Figyelt kérdés
90-95 a pulzusom, most a háziorvos elküldött laborba. Volt egy rosszullétem, ami erős szívdobogással, remegéssel járt. Így elmentem háziorvoshoz, a laborban pajzsmirigy betegségeket akarnak szűrni. Kicsit megijedtem. 16 hetes kismama vagyok, aggódom, mi lesz ha pl pajzsmirigy túlműködést állapítanak meg. A vérnyomásom teljesen rendben van.
2014. márc. 28. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Elsőnél nekem is ugyan ez volt, nekem akkor a cukrom volt írtó magas. (20. héten) ez derült ki, de neked nem hiszem, csak leírom, hogy velem ez volt.

Ne aggódj, pajzsos gyógyszert még lehet is szedni terhesen, sokan szedik, ma már mindenre tudják a megoldást ilyen dolgokban, legfejebb most csak jobban odafigyelnek rád, ne izguljál, a lényeg, hogy jól vizsgáljanak ki.

Amúgy a pulzusom azért most is magasabb, a második terhsségnél, szóval ez valamilyen szinten normális.

2014. márc. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy jó lesz a laborértékem. Csak mivel 16 hetes vagyok és ha mégis pajzsmirigy túlműködést állapítanának meg, azt nem tudom, hogy a babára az eddig nem volt e káros.....De remélem ez a magasabb pulzusszám csak a terhesség miatt van és a múltkori rosszullétem se ennek tudható be.
2014. márc. 28. 16:32
 3/4 anonim ***** válasza:

normális, ez később még magasabb is lesz. nekem most 100-105 között mozog nyugalomban. a szívednek a végére majdnem 40%-al több vért kell pumpálnia, tehát teljesen logikus hogy többet kell dolgoznia.

ha más tüneted is van mellé, akkor viszont érdemes kivizsgáltatni. de önmagában a 90-95ös pulzus miatt ne aggódj :)

30 hetes kismama

2014. márc. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem végig magas volt a pulzusom, 90-5, mint neked.

Nem volt semmi baj, minden lelet teljesen normális volt.

Szívdobogásom is volt néha, de olvastam, h ez normális jelenség terhesség alatt.

2014. márc. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!