Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérszegénység terhesség alatt?

Vérszegénység terhesség alatt?

Figyelt kérdés

17 hetes kismama vagyok, ma jött meg a laboreredményem, amin az áll:

vörösvértestszám- 3.76

Haemotocrit-35.2

Azt mondta a doktornő, hogy enyhe vashiány vagy vérszegénység van, de szerinte nem ártalmas a babára. 2 hét múlva megyek nőgyógyászhoz, addig ne szedjek valamit? Direkt megkérdeztem, de azt mondták, ez enyhe.


2014. ápr. 3. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a legtöbb kismamára jellemző, majd a nőgyógyász fog felírni vastablettát (általában Maltofert kapott a környezetemben mindenki). Addig ihatsz pl. Haas pezsgőtablettát, amiben van vas, vagy a dm-ben is van das gesunde plus-os vastabletta.
2014. ápr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem 3,38 lett a vörösvértest a második vérvételes papíromon. Azt mondta a védőnő, hogy menjek a háziorvoshoz és majd ő ír fel nekem vastablettát.

Terhesség alatt ez előforduló jelenség, ha kezelik úgymond akkor nem kell aggódni.


28 hkm

2014. ápr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vilcsianyuja ***** válasza:

Egész biztosan fognak felírni vasat, nekem mindig Neoferrofolgammát írtak fel, de csak 20-24. hét környékén.

A babának semmi baja nem lesz, ráérsz még két hétig. Esetleg próbálj meg vasban gazdag ételeket enni addig is, az nem árthat (máj, vörös húsok, levélzöldségek, cékla, így hirtelen ennyi jutott eszembe).

2014. ápr. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy a céklában nincsen vas ez csak tévhit. Amikor mondta a védőnőm, csak néztem nagyokat.
2014. ápr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vilcsianyuja ***** válasza:

Kíváncsiságból rákerestem a témára, mert utolsó válaszoló infója számomra nagyon furcsa, és pl. ezt talátam:


[link]


Nem mintha értenék hozzá, de paraszti logikával, aminek mélyvörös vagy zöld a színe, annak általában vastartalmú vegyület adja a színét. Vagy nem?

2014. ápr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó, írtam, hogy én is meglepődtem amit mondott a védőnő, én is úgy tudtam, hogy sok benne a vas, de mint írtam, a védőnőm szerintem nem .
2014. ápr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!