Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Még sose voltam ennyire...

Még sose voltam ennyire elkeseredve, mit tehetnék? Valakinek van hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

Talán még sose voltam ennyire elkeseredett, szomorú és lehangolt..

27 hetes kismama vagyok, elvileg..

Sajnos a rendszertelen ciklusom miatt nem tudják pontosan kiszámítani rendesen de még én sem.

Tehát kezdeném ott, hogy tavaly augusztus előtt 7 hónapig nem volt ciklusom (vérzésem). Augusztusban 2x azaz egyszer 8 napot majd 3 nap szünet majd ismételten megvolt 9 napig. Szeptemberben (24.-én) pedig csak 1 napot de csak pecsételés.

Váltottam azóta már a harmadik orvosomra, hátha.. Kórházba is beutaltak többször is teljes kivizsgálásra, hogy pontosítsák a heteimet. De sajnos nem kaptam meg a megfelelő választ, hogy hány hetes lehetek.

Mindenhol ezt a választ kaptam: A rendszertelen ciklus és a placenta mellső falon elhelyezkedése miatt nehéz kiszámolni.

18 hetes ultrahangon a magzatomat úgy vélték, hogy 22 hetesnek megfelelő. 23 hetesen pedig 27 hetesnek megfelelő volt. Jelenleg, elvileg 27 hetes vagyok és nagynak mondják a babát, Ülő magasságot kb.-re tudták kiszámolni ami 29 centi volt és a súlyát csak megsaccolni tudták ugye, ami kb. 2 kiló.


Már befizettem 4D-s ultrahangra hátha ott többet tudnak nekem mondani. Na emiatt vagyok a legjobban elkeseredve.. 2x is voltam. Második alkalom tegnap volt. Nem tudták egyik alkalommal sem elvégezni a 4D-s uh-ot azzal a magyarázattal, hogy a placenta fedi a babát, a baba meg szépen belefúródik a placentába + szégyenlős a drágám, folyton a hátát vagy a popsiját mutatta. Akár hogyan is forgolódtam az ágyon háton, jobbról-balra, mindig úgy fordult ő is, hogy véletlenül se lássunk semmit.

A "hölgy" már rázta a hasam, hogy hátha elfordul vagy megfordul vissza de semmi. Amikor már az ultrahangos karral kezdte erősebben nyomni és verni! amiért már én is és a párom is rászóltunk, hogy fejezze már be, akkor azt mondta, hogy álljak fel és kezdjek egy helyben ugrálni! Nahát mondom... megjegyeztem a hölgynek, hogy jó hogy nem kéri, hogy verjem meg!

Én azt hittem, hogy sikeresebb lesz a 4D ultrahang.. de sajnos csak a kidobott pénz amit vissza se kaptam. Egy 2D-s képet sem kaptam egyik 4D-s ultrahangon. Csalódott és szomorú vagyok.

Én úgy érzem, hogy több mint 27 hetes vagyok. A pocim már nagy mintha kb. 34-35 hetes lehetnék.

Fájdogál a csípőm, hajlatom, szeméremcsontom, ezt azzal magyarázták, hogy a baba nyom valami ideget.

Amúgy minden teszt és vizsgálat jól sikerült, minden rendben van velem is és a babával is aminek persze nagyon örülök.

Szomorúságomban egyedül a párom és a családom vigasztal, hogy egyszer csak kijön.. de mikor? mikorra számíthatok rá? 1-2 hónap? holnap?

Sajnos a méretét pontosan nem tudták levenni, kb.-re saccolták, hogy ülő magassága (hátulról persze) 29 centi és a súlya kb. 2 kiló. Na most 27 hetesen ahogy elnézem a netes oldalakon kisebb tömegeket saccolnak.

Még azt sem hiszem el, hogy kisfiú, azaz nem 100%-osan. Hogy láthatta ha csak elmosódott képet adott és nem lehetett még a méreteit se levenni?..


Nem tudom,, esetleg nektek van ötletetek?


Választ előre is köszönöm, elnézést, hogy ilyen hosszasra sikeredet a panaszom..



2014. ápr. 5. 09:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

A 4D-n mi is így jártunk, annyi befészkelte a lepénybe magát, hogy a kis arcából semmit nem lehetett látni.

Én azt mondom menj el egy budapesti klinikára (pl. Hűvösvölgy)ott kiváló szonográfusok vannak. Biztos te is tudod, hogy a vizsgálatok miatt nagyon nem mindegy hogy hányadik hétben vagy. Ott vért is vesznek helyben, az eredményt is megvárhatod.

2014. ápr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
A 12hetes ultrahangon mit mondtak? Ha nem biztos a fogantatas datuma akkor szt veszik alapul. Nekem 13 nap volt a kulonbseg a mensi szerinti es az uh-s kozott es az uh-s volt a jo. Szerintem ne izgulj, nezd meg akkor mennyinek mondtak es ahhoz igazodj. A kesobbi ultrahangokon lehet mar nagyobb vagy kisebb az nem mervado annyira mert a babak nem egyforman fejlodnek. Ne izgulj, ha minden ertek jo akkor minden rendben lesz! :-)
2014. ápr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Ha 2 kiló akkor biztos nem 27 hetes vagy. Inkább olyan 33 körül lehetsz.
2014. ápr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Szerintem is. 12. uh alapján számolj! Ott tutira le tudták mérni. Az az alapján kapott kort nézd. 1-2 hetes eltolás, pedig lehet!


A 4D uh-ról meg annyit, hogy nyugi, tudta a dokgát! Csak próbált segíteni. Egy szóval nem mobdom, hogy te vagy a hibás és túlreagálod, de próbáltak segíteni. Biztos nem "ütötte" úgy a hasad. Nagyon rá tudják nyomni, hogy minél többet lássatok. Ezzel nem lesz baja a babádnak.

Azt viszont nem értem, hogy mire fel kellett fizetned, ha képet sem kaptál! Tuti panaszkönyvet kértem volna, vagy a felettesét kértem volna.

Ez nagyon igazságtalan!!

2014. ápr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Ja. A 2kg-ról annyit, hogy ha a babát nem látják normálisan, mert úgy fekszik, akkor 100%, hogy nem is tudják úgy lemérni! 31 hetes voltam, mikor 1400grammra becsülték a lányom.

A 2kg-ot ne vedd készpénznek!

38. Héten mértek nekem 2200grammot, még is 3040 grammal született rá 2 hétre.

2014. ápr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

12 hetes ultrahangon már voltam 18 hetes is. Amikor elmentem a dokimhoz pont akkor krepált be a gépe és nem látott semmit. Egyből beutalt a kórházba, hogy megnézzék a babámat és kizárják a méhen kívüli terhességet. A kórházban fogadott egy orvos aki vizsgálat nélkül már ki akart írni kaparásra. Igen, kaparásra! Akkor én és a párom rendesen összevesztünk vele, ezért nem foglalkozott velünk, egy másik orvost hívott hozzánk boldogulni velünk. A másik orvos kivizsgált, ott kaptam még képet is a babámról, hogy méhen belül van és minden rendben van vele!

Most így vissza emlékezve, ha nem lenne ekkora nagy szám, akkor én most nem lennék kismama!

Én már nem értek semmit, teljesen össze-vissza számítanak nekem mindent.

2014. ápr. 5. 09:43
 7/27 anonim ***** válasza:
63%

12 hetes uh-n még az volt a kérdés hogy méhen belüli-e?? Miért nem mész el egy normális dokihoz, normális kórházba?

Mi és te is itt csak találgatni tudunk, hány hetes lehetsz, de ha még a leírásod alapján a 12. heti uh is egy átverés volt, akkor nincs jelenleg miből nagyon kiindulni.

A 4D-n pedig arról a szonográfus nem tehet, hogy a babád nem akart mozizni. Ő rászánta a 30-40 percet, használta az eszközöket. A panaszkönyvbe ugyan mi került volna, hogy a baba nem akarta megmutatni magát? Egyébként nyilván adtak volna neked képet ha kérsz, csak gondolom a nagy sötétségről nem kértél.

2014. ápr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Maternity-ben (Kútvölgyi kórház épülete) menjetek el Jenei Katalinhoz. Az ország egyik legjobb szonográfusa, nagyon jó minőségű géppel, magas szintű szakértelemmel.
2014. ápr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy már hova mehetnék, hogy rendesen kiszámítsák nekem vagy a méreteiből is akár nekem úgy is jó.

De én úgy érzem (második terhességem), hogy nem 27 hetes vagyok. Első terhességemkor kb. a 35. héten volt ekkora a hasam. Teljesen feszít már a baba, sajnos kicsíkoztam is rendesen pedig kenegetem. Már ha mozgok is olyan vagyok mint egy pingvin :)


Nem tudom, hogy tehetnék-e panaszt, hiszen azért is mentem 2x és fizettem, hogy megnézhessék bár nem kaptam semmit a pénzemért.

2014. ápr. 5. 09:51
 10/27 anonim ***** válasza:

TE most direkt el sem olvasod amit javaslunk?

A panasz most a legfontosabb? Nem kaptál, de erről nem ők tehetnek, hanem a babád.

2014. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!