Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy nyugodjak meg? Mit...

Hogy nyugodjak meg? Mit tegyek? Terhes vagyok, de nem derülhet ki, hogy kitől.

Figyelt kérdés

Ma csináltam több tesztet is, mind pozitív lett.

Teljesen kivagyok borulva, nem is tudok normálisan gondolkozni.

A szüleimmel élek még, nem tudom, mit csináljak. Tudom, hogy joguk van róla tudni, de azt nem tudhatják meg, hogy kitől vagyok terhes. De nem hiszem, hogy elfogadnák csak úgy, kérdezősködés nélkül.

Ráadásul elég vallásosak (szex a házasság után, hétvégente templon, stb) és szigorúak.

Ne ítéljetek el, így is eléggé rossz a helyzetem.

Nem védekezés nélkül lettem terhes.



2014. ápr. 6. 18:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Suliba jársz, dolgozol, vagy csak élsz bele a világba?

Ha nem akarod hogy megtudják kitől van, legyél nagyon következetes abban, hogy nem mondasz erről semmit. Akármit kérdeznek, ismételgesd, hogy nem mondom meg. Előbb-utóbb mmajd csak föladják.

Mindenesetre ha olyanok a családi viszonyok, akkor nézz utána, hova tudnál költözni, ha úgy alakul, hogy menni kell.

Ja, és az se árt, ha kész tervvel készülsz a szüleidnek: terhes vagyok, itt és itt, ebből és ebből a pénzből elvetetem, vagy ezen meg ezen a szervezeten keresztül örökbe adom, vagy levelezőn folytatom a baba mellett a sulit. Hogy lássák, hogy nem tőlük várod a megoldást.

2014. ápr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, szeptemberben kezdeném az egyetemet.
2014. ápr. 6. 18:37
 3/21 anonim ***** válasza:
Mi lesz a babaval? Megtartod?
2014. ápr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Egyedül nem tudnám megtartani.

A szüleimre ebben nem akarok támaszkodni, akkor életem végéig tőlük függenék, örökké gyerekként kezelnének.

Szóval ez most nagyban függ a baba apjától is, hogy ő mit fog reagálni majd.

2014. ápr. 6. 19:16
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

Védekezés mellett lett a baba? Hogyan? Az apa családja nem fogadna be? Ne öld meg szegény kisbabát, ő nem tehet semmitől. Szüld meg és add örökbe! Egy abortusz egész életen át kísért, egy nyugodt napod nem lesz....


Kitartás, megoldódik. Ha kell segítség, írj, én is fiatal vagyok

2014. ápr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Védekezés mellett is lehetséges a terhesség.

Az apa egyedül él, független. De bonyolult vele a kapcsolatom, ha ő nem akarja a babát, nem tarthatom meg.

Szóval a baba sorsa igazából tőle függ.

2014. ápr. 6. 19:55
 7/21 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed ketten együtt tudtok továbbiakban élni az egy jó dolog lenne, hamar párt találtál és gyermeked apját. Ilyen esetben meg kéne azért tartani, hiszen boldog család lehettek. De sajnos elég fiatal vagy ehhez, így nem hiszem, hogy ez az idilli kép az igaz.

Sajnos akárhogy döntesz komoly döntés és örökre emlékezni fogsz rá, egész életedet befolyásolja majd.

2014. ápr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nagyon nehez lesz. En is 18 vagyok, en kulfoldre koltoztem a baba apukaja utan. Nem konnyu hisz most halasztanom kell a sulit, jovohonapban szulok. Mindent meglehet oldani.


Irj batran hatha tudok segiteni :)

2014. ápr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben a kérdésben nem egy internetes fórumon kellene dönteni. Senkinek nincsen joga ítélkezni, bárhogyan is döntesz.

Első körben az apával kell beszélni, bár én szkeptikus vagyok az ilyen kapcsolatokat illetően. A gyereket fel is kell nevelni és ez nem pár hónapig tart.

A szülők amellet, hogy szigorúak, empatikusak is? Milyen a kapcsolatod velük? Te magad vallásos vagy? Ez is szempont a döntésben. Lehet az örökbeadás mellett is dönteni, egy gyermektelen családot tennél boldoggá. Ez az út viszont nagyon nehéz, kevés nő képes rá.

2014. ápr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 aries 2 ***** válasza:
71%
Nem ítéletképpen. Halandó vagyok, nem ítélhetek. De a gyermeket nem szabad elvetetni. Az abortusz hiába engedélyezett az emberfiai által, ha Isten szemében pokoli bűnnek számít. Az az anya, aki magzatját megöli, halála után a pokolra kerül, ahol kínlódnia kell vétkéért. Ez alól az apa sem kivétel. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, de muszály lesz gyermeketeket közösen felnevelnetek. Szüleid nem véletlenül veszik komolyan hitüket. Hallgass rájuk. Jobb minél előbb elmondanod nekik az esetet. Minden jót kívánok!
2014. ápr. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!