Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire pontos az uh súlymérés?

Mennyire pontos az uh súlymérés?

Figyelt kérdés
31+2naposan 2020g-ot mértek. Mit jelent,hogy I.fokban érett? Nektek hány g-ot mértek ilyen korban?
2014. ápr. 7. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

+/- 500 gramm. Egy szoftver az ultrahnagban átlagpopulációból mért adatok alapján a csöves csontok hosszából, valamint a mellkaskörfogatból és BPD-ből becsül egy súlyt. Pl. ha a babád hosszabb combúnak születik, de minden egyéb adata átlagos, akkor pontatlan lesz a becslés.


Az I. fokban érett a lepényre vonatkozik, ilyen terhességi korban már kezd érni, meszesedni, ez normális.


Az én babám egyébként 32 hetesen 2200 grammra lett becsülve, 4 kg-val született.

2014. ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az UH-n csak súlyBECSLÉS van, BPD-ből és AC-ből kalkulál a gép. Ha már egy mm-t valahol elmér a szonográfus/orvos, akkor kuka.


A méhlepényed az, ami I. fokban érett, ez teljesen rendben van, hiszen két hónap és véget ér az élete :)


Nálunk a 30. héten van a kötelező UH, 1800 grammra saccolták a fiamat.

2014. ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a 32. héten 1790 gr-nak mérték, korholt is a szonográfus, hogy nagyon kicsi.

39+5 napra született a fiam 3640 gr-mal, szóval erősen becslő csak ez a mérés. A 2020 szerintem jó, ált. azt szokták mondani, hogy a duplája várható szüléskor.

2014. ápr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

becsült értékek, különböző méretekből (előttem jól leírták) becslik.

a 31. hétre már nem emlékszem, de a 38. héten azt mondták, nagyon nagy babám lesz, már akkor 3900 g-ra becsülték.

a betöltött 41. héten született 3300 g-mal.

2014. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem szülés előtti nap 4300-4400 grammra saccolták uh. alapján. 4100 grammal született meg másnap.
2014. ápr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!