Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek rosszul - keveset - gyarapodó gyermeke van és emiatt a súlymérés-tanácsadás valóságos rémálom a folyamatos orvosi-védőnői számonkérések miatt?

Figyelt kérdés
2013. szept. 25. 16:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nálunk nem csesztetnek ezzel senkit.

Azt se akinek többet, azt se akinek alig hízik a gyereke.

A lányom mindig szépen fejlődött, eleget hízott, stb, így velünk nem foglalkoztak. Barátnőm lánya kevesebbet hízott (fél évesen pacal pöri, ragu leves, 11 hósan bolti tej...), vele se nagyon foglalkoztak, ismerős lánya meg szegény úgy néz ki mint egy kis anorexiás... Lassan 2 éves, de olyan kis vékony mint egy átlagos 10 hónapos. Szóval vele sem foglalkoztak.

Amúgy meg le kell kakálni, te tudod, hogy nem éhezteted a kicsit, csak ő ilyen alkat! Mit csinálj még annál többet, hogy ha éhes, enni adsz neki?

2013. szept. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Igen, én.

Folyton tápszert akartak velem vetetni pedig volt elég tejem, de az orvos és a védőnő csak azt nézte, hogy a szakkönyvek szerint mennyit kellene híznia egy adott hónapban a csecsemőnek.

Pedig a gyerek nem gép, nem olvasta a könyveket sem :))


Örülök, hogy nem hallgattam egyikőjükre sem, 6 hónapos koráig csak szoptattam, pont megduplázta addigra a születési súlyát.

Most 10 hónapos lesz, karcsú, csinos baba, nem hájhurkás, de én nem is bánom, legalább nem szakad le a derekam és a mozgásfejlődése is remekül halad.

2013. szept. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nálunk soha a kutya meg nem mérte a gyereket.

Talán a fél, és az egy éves státusz vizsgálaton megmérték, de lehet, hogy csak az egyiknél, már nem emlékszem pontosan.

Pedig az elején szinte havonta kellett menni az oltások miatt is, ahol ugye a doktornő is ott volt. A védőnő 3 hónapos koráig egyszer volt kint, amikor haza hoztuk a kórházból.

Igaz, hogy nálunk mindig helyettes védőnők vannak, immár kb. az ötödiket tapossuk, de egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor volt kint (szinte mindig másik), pedig már 2 éves lesz a kisfiam.

2013. szept. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Igen én voltam, de nagy ívben tettem rá mit mondanak. A gyerek most 4 éves, és 14kg.
2013. szept. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A fényevők óta nyilván helyzet van.

Az egyik fiam nekem se duplázott-háromszorozott: kicsivel alatta volt ezeknek, semmit sem szóltak érte.

2013. szept. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Vagyok, csak a másik véglet miatt. A fiam állandóan zabál/t.
2013. szept. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Sajna nem volt akkor még híre-pora se a "fényetetőknek", amikor a lányaimat szültem, és mindkettővel kispéciztek bennünket.3 doki látta őket, mindtől diagnózis van, hogy örökletes a soványságuk, de nem volt elég se a volt dokimnak és a védőnőnek, se a a mostaninak.A mostani a legutóbb, miután 20 dekát (!) fogytak mindketten, etetési naplót akar írattatni velem, időpontokkal, mennyiségekkel stb.Nekem ez gyanús, szerintem a teszgyinek akarja adni az "ügyünket", ilyet szól, legyen már vmi PAPÍRUNK, mármint nekik....

1,5 és egy 2,5 éves lányok anyukája.

2013. szept. 25. 18:31
 8/19 A kérdező kommentje:
Bocsi, TEGYESZ ( Területi Gyermekvédelmi Szövetség )
2013. szept. 25. 18:33
 9/19 anonim ***** válasza:

NÁlunk én aggódom, hogy a kislányom pici és vékony, de a dokinő és védőnő szerint normális.

86 cm és 11kg.


Neked milyen súlyúak, méretűek, hogy ezt csinálják veled?

2013. szept. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Te felháborodsz, amiért az orvos megkülönböztetett figyelmet fordít a lassan gyarapodó gyerekedre, más meg felháborodik, mert egy kevésbé lelkiismeretes doktor nem fedezte fel e gyereke lisztérzékenységét, felszívódási zavarát meg ég tudja milyen baját.

Persze, hogy nem minden sovány gyereket éheztetnek, nem is mind betegség miatt sovány, de pl. a táplálkozási napló vezetése tökéletesen mellékhatásmentes módszer bizonyos problémák felismerésére.

Kérdezz rá, hogy pontosan mi miatt aggódik a doktor, mit szeretne kizárni, stb. Ha nyíltan beszéltek, csökkenni fognak a rossz érzéseid.

2013. szept. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!