Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisgyerekes kismamik, Ti hogy...

Kisgyerekes kismamik, Ti hogy oldjáktok meg, ha fel kell emelni a gyereket?

Figyelt kérdés
Már most kezd fájni a hasam a nap végére,mert elég sokszor emlegetni kell a fiamat,aki 20 hónapos és 12 kg. Én a 6.hétben vagyok és bevallom őszintén,hogy félek,nehogy valami baja legyen a babának. Hogy tudnám minimálisra csökkenteni az emelgetést,nincs valami tippetek?
2014. ápr. 7. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ket evesem es en addig emelgettem, amig ugy ereztem, hogy nem megterhelo, foleg a hasamnak. Amikor mar nagy lett a hasam a 20. het utan, mar nem emeltem, mert ereztem, hogy ez most nem tesz jot. Addig ment. Ez mindenkinel mas, szervezettol fugg. Elso terhessegnel en mar 5-6 kilonal nem emeltem tobbet, mert nen voltam hozzaszokva. Masodiknal mar volt egy gyerekem, akit rendszeresen emeltem, igy nem volt gond.
2014. ápr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

En azota szoktatom folyamatosan le az emelgetesrol miota tudom h terhes vagyok. Pelenkazas mar az agyon van, ahova o maszik fel ha szolok h peluscsere. Oltozes a bolcsiben es itthon is emelgetes nelkul megy mar. Ha sir valami miatt akkor sem veszem fel legtobbszor, inkabb inkabb legugolok es atolelem. Persze ez nem mindig eleg, olyankor a vegen felveszem de csak 1-2 percre. Meg pl az autosulesbe, etetoszekbe sem tudom betenni anelkul h megemelnem. Szoval nem konnyu de probalom minden esetben elkerulni az emelgetest.

A kisfiam 19 honapos es 12,5 kg (89 cm)

2014. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nálunk 17 hónap van köztük, de a "nagynak" már tök korán meg tudtam tanítani, hogy az etetőszékbe hogy kell bemászni, a kiságyba két lépésben emeltem be, a földön vagy a kanapén pelenkáztam és én is a leguggolós módszert választottam emelgetés helyett, ha babusgatásra vágyott, vigasztalni kellett
2014. ápr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amikor tudsz, hajolj le mellé. De vannak azok a helyzetek, amikor emelni kell, de ezt mindenki vállalta a babával együtt. Az én fiam 3 éves, mégis elég sokat emelni kell (bicóba, játékért, hintába stb.) Ő már szerencsére megérti, hogy nem, de nehéz. Egészséges terhességnek egyébként semmi baja nem lesz.
2014. ápr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25 hetes vagyok és 16 hónapos a kisfiam. Amikor őt vártam, akkor én nem emelgettem szinte semmit, de most úgy vagyok vele, hogy hozzá vagyok szokva. Fel szoktam venni, egyszerűen nem tudom mindig kikerülni. De csak őt emelem, pl. 1 karton ásványvizet nem, ami ugyanilyen súlyban lenne. :) A játszótéren is valahogy be kell tenni a hintába, vagy a babakocsiba, autóba, stb. Ő még nem tudja és nem is akarja mindig azt tenni amit én szeretnék.
2014. ápr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez alatt az idő alatt én is megedződtem,talán nem akkora baj,ha néha felemelem. Remélem minden rendben lesz a terhességgel és semmi negatív nem lesz emiatt. Köszi még egyszer Nektek!
2014. ápr. 7. 20:46
 7/9 anonim ***** válasza:
19 hónapos a lányom 33 hetes vagyok és fel tudom még emelni igényli is :)
2014. ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 19 hónapos vot a lányom mikor terhes lettem eleinte emelgettem, de 12 hetesen vérezgettem és ikrekkel voltam terhes így ezután már nem emelte. Pelenkázót nem használtuk, ágyon pelenkáztam, öltöztettem oda felmászott egyedül, etetőszékbe fel tudott mászni, ha pl. a párom nem volt otthon fürdetésnél, akkor nem nagy kádban fürdöttm hanem a kis kádat a földre raktam és onnan csak kilépett.
2014. ápr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem szakember azt mondta ne aggódjak,már volt vetélésem sajnos,a 2. tudja hova fog érkezni.(tudja,hogy van 1 tesója,akit emelni kell néha).Nálam 1,5 éves és 14930 g,tegnap mértük,és 88cm,kislány.Én a 31.hétben vagyok,és emelem,kocsiba,hintába,teraszról le,pelenkázóba,és néha mikor akaratos és nem arra akar menni,amerre én.Ez van,de nagyon cuki,mikor rugdizik a pocaklakó,én meg meglepődök,már mondja is,hogy bokszol a tesó,néha odateszi a kezét is a hasamra,odabújik hozzá.
2014. ápr. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!