Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukron voltam...

Terheléses vércukron voltam pénteken. Az éhgyomri 4. 0 lett 120 perccel később pedig 6,5 lett. A helyettes védőnő szerint diétáznom kéne, mert baj lesz belőle. Az orvos viszont nem mondta baj lenne. Akkor ez most jó ez az eredmény?

Figyelt kérdés
Azt mondta diétázzak mert kicsit ducibb vagyok mint az átlag csont terhes nők. Pedig hát alig eszem cukrokat, mert nem kívánom. Max a kávéba rakok vagy néha egy jégkrém. Nem értem a helyettes védőnők miért ilyen kis gonoszkák.
2014. ápr. 8. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Terhes nőnek diétát csak orvos írhat elő. A védőnő ezzel túllépi a hatáskörét. Egyébként ez jó eredmény.
2014. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szia! na te csak a dokira hallgass, tök jó az eredményed. én terhességi diabeteszes vagyok, ez nem játék,aki az,annak kell a diéta, aki nem annak nem! nekem 4,1 volt az éhgyomri, és 8,11 a terheléses. diétára fogtak, de sajnos rosszul lett a ch kiszámolva, most pont az lett a baj,hogy fogyok( így is vékony voltam, 55 kg, 59 kg voltam 24 hetesen a terheléskor, majd jött a ch diéta,amit én tök betartottam, most pedig 30 hetesen 58 kg vagyok,tehát fogytam egy kilót),acetonos lettem, mert elkezdett éhezni a szervezetem, és ez is veszélyes a terhességi diabeteszesnél,mert éhezik a baba is, most gyors megemelték a kajámat, addig meg izgulhatok,hogy baj ne legyen, míg nem lesz kontroll! ja a terhelés után 7,8-ig jó az érték, de bőven alatta vagy. na és ha ducibb vagy,kit érdekel.engem meg pont azért cseszegetnek,mert a diéta miatt az amúgy is vékonyka testem most még vékonyabb...mintha én tehetnék róla, a szigorú diétát követelik, én csak azt tettem amit mondtak...
2014. ápr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sajnálom így jártál! Nekem a rendes védőnőm biztos nem mondta volna hogy rossz, de a helyettes olyan fura volt.

Hallottam hogy ha acetonos vagy mi lesz a szervezetben akkor az nem jó.

Egyedül vasat kell szednem mert az lecsúszott kicsit de még az se vészes.

Vigyázz magatokra! :D

2014. ápr. 8. 14:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez jó eredmény. Azért mert nem csontsovány vagy nem kell diétázni. Majd a dokid mondja akkor (de akkor sem a cukor miatt). Nekem először 7,3 lett, de még ez sem a diéta kategória volt (nem tudtam hogy bizonyos gyümikben pl szőlő, sok a cukor és ha sokat eszel belőle ez kihathat az eredményre, én meg imádom és mivel szezon volt folyamatosan azt ettem :)), de a védőnő is erre csak azt mondta, hogy biztos megismételteti a doki, hogy tényleg kell-e majd diéta, mert ha csak pillanatnyi emelkedés volt, akkor a diéta még rosszat is tehet. Szóval a doki megismételtette normál étrend mellett (persze előtte kérdezte miket szoktam enni) akkor ugyanúgy 6,5 lett mint neked és ez tökéletes volt. Ez az első terhességemnél volt. Most nálunk is helyettesítő védőnő van. Mindent jobban akar tudni, mint a doki :) Pl múltkor kérdezte, hogy miért nincs még meg az egyik véreredményem, mert már meg kéne, hogy legyen. Most meg volt vagy 5-6 féle vizsgálati eredményem az utolsó találkozás óta, bele se nézett. Csak azzal volt elfoglalva, hogy mikor is megyek genetikai tanácsadásra, mert miért oda küldtek, meg hogyha kaptam oda időpontot, mert más is menne a kora miatt, úgy mint én, de őt meg nem fogadják, ráadásul a vérnyomásom is alig tudta megmérni, úgyhogy ráírt a papírra 90/60-at :).... Úgyhogy ne foglalkozz vele. Nekem azt mondta a dokim mikor ezt megemlítettem, hogy ne foglalkozzak vele, ő is sok ilyen "ügybuzgó" védőnőt ismer. Majd amit ő meg a háziorvos mond azt csináljam.
2014. ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én hiába kérdeztem Tőle nem nagyon tudott válaszolni.Kérdeztem tényleg nincs e vas a femibionba arra nem tudott válaszolni akkor kérdeztem hogy jó e a vérnyomásom meg a súlyom jó e. arra azt mondta nem igazán pedig hát nem terhesen nem egy nádszál a hölgy és 3 kgot híztam. Barátnőm is nagyon okosnak hiszi magát azt mondja igen ő erre számított hogy magas lesz a cukrom mert túlsúlyosnak számítok. Hát mondom de kedves vagy. Ő 30 hetes vagy hogy és nem olyan dagi mint én. De azért nem panaszkodhat. Bántott ezzel! Meg hogy én még mindig hányok 22 hetes 3 naposan. Azt mondta barátnőm túl hamar elfáradok és azért mert túlsúlyos vagyok. Mondtam neki nem biztos hogy lenne annyi energiád ha epét hánynál reggelente és fejfájás kinozna.

Ezek gonosz dolgok!

Sose bántottam mióta terhes. 80 kg és egy rossz szót nem szóltam neki.

Az orvos se se az igazi védőnőm nem mondta dagi vagyok. Azt mondta majd lemegy és nyugodjak meg!

Amig ők nem mondják azt diéta addig nem kell.

2014. ápr. 8. 15:06
 6/7 anonim ***** válasza:

most nincs kedvem végig olvasni amit írtatok, annyit fűznék tehát hozzá: én 54 kg-ról indultam, most vagyok 26 hetes és 67 kg (+13 kg).

Az éhgyomrim 4.0, a terheléses 6.1...nekem azt mondták ez tökéletes eredmény, viszont nekem is mondták a diétát, nem a cukor miatt, hanem azt mondták, nagy túlsúllyal nehezebb a szülés és persze leadni sem lesz egy leányálom...

ha nem eszel cukrot, felesleges dolgokat, csak hasznos tápanyagokat, akkor ne aggódj, mert nem érheti baj a babát. Nem tudom milyen magas vagy és hány kg, de kb. 2500 kalóriát javasolnak a 3. trimeszterben naponta. Én mivel alacsony vagyok, és amúgy is sokat híztam igyekszem 2000-nél megállni. Próbáld ezt te is betartani és nem lesz gond...

2014. ápr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sem olvastam végig a válaszokat, bocsi.

Nekem az éhgyomori 4,1, a terhelt 7,3 lett. Az orvosom azt mondta, hogy jó az eredmény, negatív.

A védőnő sem ijesztgetett, de közölte, hogy egy picit figyeljek a szénhidrát bevitelre, amit egyébként az orvos már hetekkel ezelőtt mondott.


Annyit tudnék még hozzáfűzni, hogy az én dokim még csak nem is hajlandó meghallgatni, mit mond a védőnő, azt mondta, reseteljek, mikor kilépek tanácsadásról.


Szóval én inkább az orvos véleményére adok.


Jó az eredményed.

2014. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!