Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki...

Van itt olyan kismama aki június végére, júlusi elejére van kiírva? Hogy vagytok? Van itt esetleg szegedi kismama?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 10. 09:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

8-as vagyok


Én is azon gondolkodok, hogy vajon vegyek mellszívót vagy sem... mert a kórházban nem tudnak biztosítani, és ha nagyon szükségem lenne rá, mit csinálok.. ha pedig egyáltalán nem kell majd?

Egyébként én a kézin gondolkodtam, így is sok a kiadásunk az építkezés miatt :)

2014. ápr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nálunk a kórházban biztosítanak, itthonra még nem gondolkoztam ezen, mindig csak a kicsi jár az eszembe, hogy neki mik kellenek. Valamint ez a szoptatás nekem még nagyon idegen dolog, félek tőle:(. Nagyon kicsik a melleim és eddig nem is nőttek szinte semmit. Mostanában kezdett el nagyon viszketni a bimbóm és tegnap volt először előtejem és hát számomra elég gusztustalan, hozzá nyúlni se merek a mellemhez, megvakarni is csak ruhán keresztül merem így ez a "mellszívó" készülék nekem olyan mint egy mumus. :D nem tudom amúgy mitől van ez, mert nem vagyok egy finnyás gyerek és tudom hogy ez normális, de akkor is kellemetlen érzés. egyenlőre csak azt tudom elképzelni, hogy csukott szemmel odanyomom a cicihez és mikor már a szájában van akkor nézek csak oda.. :) Nekünk amúgy még pelenkák, popsi törlő, krémek, nekem pizsi, ilyen apróságok vannak még hátra. Én már nagyon szülnék, nem félek inkább csak kíváncsi vagyok nagyon már rá. Úgy érzem ez a 2,5 hónapot rosszabbul fogom viselni, mint az egész eddigi terhességet. :)
2014. ápr. 16. 15:01
 13/24 anonim ***** válasza:

8-as vagyok továbbra is.


Én is ugyan így vagyok.

Bár nekem nincsenek kis melleim, mégis félek a szoptatástól de nagyon nagyon. Előtejem is már elég régóta van.

Nekem is már csak az apró dolgok vannak hátra és én is iszonyatosan mennék már szülni, tudom, hogy fájni fog meg minden, de mellette tudom azt is, hogy már ott lesz a kezünkben a picikénk :) Félni én sem félek tőle, csak kíváncsi vagyok. :P

Több bennünk a hasonlóság, mint gondolnánk :)

2014. ápr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Június 23-ra vagyok kiírva a kisfiúnkkal.Első baba. Szerencsére a terhességet nagyon jól viselem. Mostanában kezdtem el egy picit korábban fáradni, emiatt egy kicsit többet kell előreterveznem.Még kb. egy hónapig dolgozom, de még vár ránk egy ablakcsere plusz erkélylapozás. A kisfiúnknak már a kisruháit megvettem. Kiságyat, kiskádat kapunk. Az ágynemű a fiókban. A babakocsit, a pelenkázólapot és a pihenőszéket megrendeltük. Mellszívót, hordozókendőt kapunk kölcsönbe. A kis babasarok dekorációt az utolsó hónapban csináljuk. Eddig 5 kiló jött fel, bízom benne hogy a végéig legfeljebb még öt jön fel.

30hkm

2014. ápr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
51%
Mellszívót felesleges a kórházba vinni, mert a tejbelövellés majd akkor jön, ha hazajöttök, általában a 3-4. napon. Én a kézire szavazok, elektromosat akkor érdemes venni, ha valakinek nagyon sok a teje, de ezt nem tudod előre, az is lehet, hogy semmilyen nem kell. Nekem medela kézi van, 1-2 ezer forint olyan mint egy bicaj duda, de nagyon hasznos mert kiszívja rendesen. A szopitól való írtózás valahol természetes de ettől nem kell félni, mert majd jön magától :)
2014. ápr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz!


van akinek még aznap van teje, van akinek másnap és van akinek csak a hazajöveteltől. Érdemes vinni.

A barátnőm egyik szobatársának nem volt, a kórház sem tudott biztosítani, és szegény ott szenvedett

2014. ápr. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondoltam, hogy viszek, mert biztonságérzetet ad, hogy ott van, ha kell. Csak ezen a kézi és elektromoson vacillálok. De szerintem lehet kézi lesz belőle. Azért az elektromos iszonyat drága, meg lehet tényleg nem is kell és akkor kiadtam rá a sok pénzt...Viszont a kézivel meg az a bajom, hogy mondták, hogy nagyon bedurran tőle a kezed, ha több a tejcsid és nekem baromira gyenge kezem van. Úgyhogy ezzel a témával el leszek még egy darabig.

A szüléstől én sem félek. Sőt, én már most mennék. Már alig várom, hogy itt legyen velünk a kislányunk és végre megöleljem, megpusziljam és lássam. Ahhoz meg túl kell mennem ezen...Hát más is kibírta...Én is elzárkózom a témától és senkitől nem akarok semmi ezzel kapcsolatosat hallani. Jobb a tudatlanság! :) De azon mostanában már gondolkodom, hogy kérjek-e epidurálist vagy sem? Vagy hogy legyen? A gázt kilőttem. Attól, hogy betompítanak még ugyanúgy fáj, csak vihogok, mint egy marha. Na meg azon is töprengek, hogy fogadjak-e szülésznőt. Van aki szerint mindenképpen és más meg azt mondja, hogy minek...

Akinek még nem fordult be a babája, szerintem ne aggódjon, még bőven van ideje. Szerintem nekem már befordult, mert a szívhangot már lent találták meg és a lábát is fent érzem. Amúgy azt hallottam, hogy ha négykézláb állsz és előre döntöd a fejed és a feneked az égben marad, és így maradsz egy darabig, akkor rásegítesz neki és befordul. Egy próbát megér. :) Egy szülésznő mondta és, hogy az ő lányának is így fordult be a babája.

Ma már 30 hkm :)

2014. ápr. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
2 hete voltam ultrahangon akkor kilövése készen állt, de úgy érzem visszafordult. Olyan lehetetlen helyeken érzem a mozgását, hogy szerintem megint oldalazva fekszik.:( Miért nem béreltek elektromos mellszívót? Én még nem témáztam rajta, mert a klinikán van és max gyors bérlünk ha kell, meg elvileg bent megtanítanak kézzel is fejni (no komment..:D)de én megvenni tuti nem venném meg ennyi pénzért. Itt Szegeden több helyről is lehet bérelni szerintem nézz utána a környéketeken hol lehet ha s.o.s-be kellene.
2014. ápr. 17. 21:23
 19/24 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Tudom egy kényes kérdés, de engem mindenki ezzel nyúz, így hát megkérdezlek benneteket, ha lehet?-nektek van fogadott dokitok, szülésznőtök?

2014. ápr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Orvosom van, a szülésznőn még vacillálok...
2014. ápr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!