Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barátnőm 7 hetes terhes és...

Barátnőm 7 hetes terhes és napi egy cigit elszív. Nagyon ideges és csak az nyugtatja meg. Aggódik, hogy talán beleszólt nagyon a fejlődésbe és elmegy neki. Lehetséges?

Figyelt kérdés
én is tudom milyen nehéz leszokni a cigiről, sajnálom is, hogy szenved. Milyen praktikákat tudtok, hogy ezt az egyet is le tudja tenni?
2014. ápr. 10. 13:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért cigizik, mert ideges, hogy cigizik? Mi van??? Tegye le és kész, most már a gyermeke egészségéért is felel.
2014. ápr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
10%
Orvosok szerint károsabb a babának ha hírtelen teszi le a cigit,mert idegesebb,feszültebb a kismama! Napi 1szál nem a világ vége,de persze nem egézséges! Én sajnos cigiztem végig (akkoriban halt meg anyum) és 39+5napra született a fiam 3900grammal :-)
2014. ápr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
cigi helyett igyon meg napi egy csésze citromfűteát. nagyon jót tesz az idegeknek
2014. ápr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Drasztikus leszokás az amikor valaki 2 dobozzal elszív és utána leteszi minden átmenet nélkül. Napi 1 szál cigiről való lemondást véletlenül sem sorolnám ebbe a kategóriába. Az anyaság felelősséggel és lemondásokkal jár jelen esetben a cigiről való lemondással kellene kezdeni.
2014. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

én ezzel a módszerrel szoktam le, 2 évvel ezelőtt, amikor elvesztettem a munkám és nem volt rá pénzem:

[link]

már holnap fogjon bele és tartsa be az ott leírtakat.

a légzés nagyon sokat segít ha feszült.

a dohányzás hirtelen elhagyása is káros lehet, de ha tényleg csak egy szálat szív, akkor már nincs szó arról hogy hirtelen vonna meg a szervezetétől nagy mennyiségű nikotint. Szóval emögé kár bújni, igenis tegye le, oxigén hiányos állapotot okozhat a babának ami rendellenességekhez vezet.

ennél sokkal nagyobb dolgokról kell majd lemondania ha megszületik a baba. legyen ezen túl addigra, és boldog lesz, hogy egy teherrel kevesebb. Semmi jobb érzés nincs annál, hogy már nem kell azon izgulnod hogy cigizel e vagy sem :) tudom, én is végigcsináltam.

2014. ápr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak az nyugtatja meg, ha cigizik? De közben meg aggódik amiatt, hogy cigizik? Mivaaaaannnn?????

Te ugye nem, cigile mellette? merrtt ha létja, h te szívod, akkor persze, h neki se könnyű. Rágó, nyugtató tea, foglalja el a kezét valamivel, keressen valami hobbit, ami megnyugtatja...

2014. ápr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Akit az sem visz rá, hogy leszokjon, hogy egy élet növekszik benne, az nem anya. Ha ennyit nem tud megtenni, akkor minek vállalt gyereket? Becsúszott egy részeg éjszakán, mi? Meg max 20 éves. Aztán mi lesz amikor szoptatni kell? Inkább tápszert ad neki, csak hogy ő cigizhessen? Aztán meg a többi erőfeszítést sem lesz hajlandó megtenni. Jön a nagymama, a babysitter, és mindezt a gyerek szívja meg. Grat.
2014. ápr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
én természetesen nem dohányzom mellette. nem becsúszott tervezett volt, de nem gondolta, hogy ilyen hamar sikerül.Szerintem még nem is tudatosult benne igazán, hogy várandós.
2014. ápr. 10. 14:04
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rosszabb volt a helyzet, én nyugtatót szedtem, de amikor megtudtam, hogy kisbabám lesz letettem a gyógyszert. Több mint 1 hete nem vettem be egy szem gyógyszert sem, előtte naponta 2 szer szedtem. Teljesen nyugodt vagyok, mert az én nyugtatóm már a pocimban van. Ha ideges vagyok valamiért akkor csak rá gondolok és elmúlik! Akarat kérdése..
2014. ápr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
alapból nem vagyok egy ítélkező ember, de ezen a téren az vagyok. én is cigiztem. mikor megtudtam hogy terhes vagyok még 5 napig 2-3 szálat elszívtam, elfogyott a doboz és kész. most vagyok 22hetes. és imádtam cigizni. a párom is cigizik, nem sokat, pl mikor haza jön melóból vagy reggeli kávénál, napi 3-4szálat, de általában ott vagyok mellette és beszélgetünk a napjáról, nem zavar hogy cigizik mellettem, én tudom mért nem teszem és majd cigizek ha már nem közvetlen belőlem "él" a fiam. addig is vagy vittem ki tökmagot, vagy gyümölcsöt, vagy csináltam egy szendvicset és azzal el voltam míg a párom kávézott. tehát egy szál ciginél csak kifogások vannak. szívja el ezt a doboz cigit és ne vegyen többet. bírja ki. utána ha nem szoptat cigizzen azzal már nem károsítja a babát, hacsak nem a lakásban teszi. sok erőt.
2014. ápr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!