Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idős kortól érdemes...

Mennyi idős kortól érdemes beszerezni a babakocsit meg a kiságyat pelenkázót és a nagyobb horderejű dolgokat a babának? Jövőhéten töltöm a 6. hónapot, most 22 hetes és 5 napos terhes vagyok.

Figyelt kérdés

Ruhákat még nem akarok de amik nagyobbak drágábbak lassan szeretném, bár még az egyik szoba felújítása hátra van.

Még nem hoznám haza, hanem rokonnál elhelyezném addig.


2014. ápr. 9. 19:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én 18 hetes vagyok, babakocsit már vadászok egy ideje, ha megtalálom a tökéleteset akkor azonnal meg is veszem (mi használtat veszünk, így nincsen mindig olyan típus és szín mint amilyet szeretnénk). Ha újat vennénk az ráérne később is, mert raktárról bármikor elő tudják halászni. A gyerekágyat mi a 6.-7. hónap környékén fogjuk majd megvenni.

Egyebként ha találsz valahol egy kihagyhatatlan akciót, vagy beleszeretsz valamibe aminek jó az ára akkor már akár most is elkezdhettek vásárolni, már nen tartozol a "még túl korai" kategóriába.

2014. ápr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

szerintem kezd a bútorokkal és ha azok megvannak, utána ráérsz a ruhákat, hogy egyből kimosd és be is tudd pakolni. a 8. hónap utánra ne időzítsd, mert lehet hogy nem fogod már annyira bírni a mosást/pakolászást.

A babakoicst már most érdemes beszerezni, hogy idejében kiderüljön ha nem jó (mi pl most szembesültünk vele hogy nem fér be a kocsiba..)


szerintem az az ideális, ha a 8. hónapra már minden készen áll.

2014. ápr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Van egy babakocsi ami nagyon tetszik Nyíregyházán és oda megyünk majd holnap azért kérdeztem, hogy nem e korai ezeket beszerezni. Meg a pelenkázót is kinéztem de nem mertem megvenni.


Már alig várom itt legyen az Én kis Gömböcöm! Mindent szépen szeretnék beszerezni addigra mert tudom arra sem lesz időm levegőt vegyek normálisan.

2014. ápr. 9. 19:30
 4/16 anonim ***** válasza:
Èn 22 hetese vagyok. Mi hétfőn vettük meg a babakocsit mert akciós volt és a kisàgyat matraccal. A szekrényét rendelésre csinàljàl ìgy azt meg is rendeltük 2 hete ( szàmoltam azzal hogy ha sérült vagy valami nem okés + még 1 hónap csúszàs van akkor) ruhàkat màr vettem turiztam kaptam bababörzén vàsároltam 😊 kimostam őket tárolàs miatt de majd még egyszer kimosom ha eljön az ideje. 😊 szóval én nem hagyok semmit az utolsó pillanatra. Nyugodtan vàsàrolj csak ha megtetszik valami vagy kedvező árban van. Boldog babavàràst!!!! 😊
2014. ápr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Amikor van jó vétel. 16 hetesen vettük meg a babakocsit, mert akkor volt jó áron, használtan, jó állapotban, amit szerettünk volna. 20 hetesen pedig ágyat vettünk, mert utolsó darab volt, és le volt árazva. 24 hetesen vettük meg a szekrényt, ugyanebből az okból kifolyólag.
2014. ápr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én csak 9 hetes vagyok. De sok babaholmit, aprosagokat vettem mar. Akkor kezdtem el vasarolni, amikor eldontottuk, hogy johet a Baba. Babona engem nem erdekel. 10dik honapban sikerult a Baba, mar 3 kisdobozban vannak cuccok. Engem boldogga tett, hogy vasarolhatok, es megnyugtatott. Nem aggodtam rajt, hogy mikor leszek terhes, csak vettem a babahivogato holmikat....ruha, cipo, zokni, fesu, homero kadba, pled, kistakaro, ruha par db, kiskanal, cumi.....
2014. ápr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Babakocsit, butort akkor veszunk, amikor lesz akcioban a kinezett darab, par het mulva nezem majd oket, 14-16het korul
2014. ápr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
szia. én az első ruhát 10-12hetesen vettem. kisfiúsat, pedig nem is tudtam hogy mi lesz, bíztam a megérzéseimben. azt 15-16. héten vettük meg a bútort, jó vétel volt. most vagyok 22 hetes és már van egy doboz ruhája. mindent szépen apránként. a következő a takarója és az egyéb ágyneműje lesz :) tehát hajrá. élvezni fogod.
2014. ápr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

akkor lehet, én vagyok az ellenpélda

28 hetesen rendeltük meg a babakocsit (8 hetet kellett rá várni), és a 32. hétig kb semmit nem vettünk a kicsinek, se ruhát, se semmit. Nagyon sok mindent intéztem, rendeltem a neten, és sokat mászkáltam is. Jól bírtam.

Most vagyok 37 hetes, és 99%-ban minden megvan, a kuckóját is csak a jövő héten csináljuk meg, mert közben felújítjuk a lakást

2014. ápr. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Aki "korán" kezdett vásárolni már tudta akkor a baba nemét? Mert én addig nem veszek pl. babakocsit míg nem tudom, hogy fiú-e vagy lány. Én ahhoz kötöm. Mikor megtudom, akkor elkezdek komolyan nézelődni és ha jó áron találok vmit akkor megveszem. :)
2014. ápr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!