Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezért érdemes orvost hívni,...

Ezért érdemes orvost hívni, vagy csak front van és pihenjek?

Figyelt kérdés

Eddig egy enyhe terhességi cukrot leszámítva problémamentes a terhességem, 35. hét.

Nem érzem ma túl jól magam, szédelgek, rossz a közérzetem.

Mértem vérnyomást, 115/60 körül van, többször is megmértem.

Ez a standard szerint nem rossz, a szokásos vérnyomásom viszont 90-100/60 szokott lenni, ahhoz képest kissé magas.

A pulzusom az ilyenkor normális 90-100 között van.


Ez alapján tájékoztassam az orvost, vagy csak front van és múló rosszullét, ne foglalkozzak vele?


2014. ápr. 10. 18:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy időnként enyhén émelygek is. De jön-megy, nem állandósul.
2014. ápr. 10. 18:52
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Ne haragudj, de nem is ertem mi a problemad? 38 hetes vagyok, ha mindig kihivtam volna a dokit, mikor rossz volt a kozerzetem, akkor ide is butorozhatott volna. Vannak ilyen napok, miert hivnal orvost?
2014. ápr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem első ilyen napom, ezért lettem bizonytalan. Nem kihívni akartam, hanem esetleg felhívni telefonon, tájékoztatásképp.

Mondta, hogy a toxémia miatt a vérnyomásemelkedést figyeljem. Nem tudom, hogy most a sajátomhoz képest emelkedett számít, vagy az abszolút értelemben magas.

2014. ápr. 10. 19:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Tenyleg nem bantasbol irtam.

Vizesedsz? Feherje van a vizeletedben? En rettenetesen vizes vagyok 150-es vernyomassal, ezert minden nap jarok vizeletvizsgalatra es vernyomasmeresre. Tudtommal ha a harom egyutt van, akkor vagy toxemias. De meg engem sem ,,nyilvanitottak'' annak, csak surubben ellenoriznek. Ne parazz :-)

2014. ápr. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
115/60-as vérnyomással nem vagy toxémiás. Az ott 150 fölött kezdődik, fehérjevizeléssel. Egyszerűen érzed csak a hidegfrontot.
2014. ápr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Vizesedést nem tapasztaltam. Túlsúlyt is egész jól megúsztam, csak a hasam nő (10 kg-nál tartok, ebből 2-3 kg-nak saccolom a plusz saját zsírt).

Fehérjét nem néztek, a doki azt mondta, hogy amíg a vérnyomással nincs gond, addig felesleges, illetve kis mennyiségű fehérje eégszséges terhességnél is lehet a vizeletben.


Akkor hidegfront lehet, mert egyszerre érzem magam bágyadtnak és ingerültnek - ok nélkül.

De a kölyök is pörög, szerintem ő is érezheti.


Köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 10. 21:21
 7/7 anonim ***** válasza:
A terhesség előrehaladtával egyre többször mindenféle nyűg előjöhet. És ez a szülésig egyre gyakrabb. Jönnek majd a jóslófájások, amikor azt hiszed mindjárt megszülsz, utána meg hipp-hopp elmúlik. Fokozottan figyeld a testedet. Ha elmúlik a panasz, nincs gond, viszont ha rosszabbodik, akkor kérj orvostól tanácsot. Sokszor egy jó pihenés sokat segít. (4 gyerekes anyuka)
2014. ápr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!