Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek van / volt cicája a...

Akinek van / volt cicája a terhesség alatt vagy jártas ilyen jellegű témában (esetleg állatorvos) írna nekem?

Figyelt kérdés
Macskámat közel 2 hónapja műtötték, jóindulatú daganatot távolítottak el. Elég lassan múlt, gyógyult a seb még a mai napig is van pici sebe. Hetente 2-3 alkalommal is hordtuk kötözésre az állatorvoshoz, mindi fertőtlenítette, új, tiszta kötést tett rá. Itthon el van különítve, vagyis egy külön helyiségbe eszik, alszik, nem is engedtem a lakásba mászkálni, naponta fertőtlenítek, felmosok...szobákba pláne nem jöhet be. Toxoplazmát nézetek 2 havonta, egyébként a cicámat is megnézettük, nem terjeszti a fertőzést. Rendszeresen oltott, féregtelenített, benti cica, ki soha nem jár. Állatorvos szerint nincs miért aggódni. Röviden ennyi a történet...kell aggódnom. Mit kaphat el a kisbabám???Volt vki hasonló helyzetben?Kérlek válaszoljatok!
2014. ápr. 10. 20:01
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Annyit még hogy most vagyok 24 hkm
2014. ápr. 10. 20:01
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem tudom, én nem kockáztatnék.
2014. ápr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én azt nem tudom mit kaphat el a baba, ha elkaphat...egyedül macskánál a toxoplazmát mondják mindig...végül is ahogy írtam közel 2 hónapja így élünk...azóta babámat többször éztük uh-on ő nagyon jól van.
2014. ápr. 10. 20:11
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Semmi bajotok nem lesz! Es nagyon felelossegteljesen rendezen a cicadat a leirtak alapjan. Igy minden rendben lesz. Ne felj! Boldog babavarast!
2014. ápr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én állatokkal dolgozom (génmegőrzés), a nőgyógyász csinált egy csomó tesztet a terhesség elején és el is tiltott a tereptől, csak az irodában dolgozhatok. Szólj neki és letesztel.
2014. ápr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, a babám a legfontosabb, így azt is megértem ha vki elítél, de a cicám 12 éves nem tudtam magára hagyni a bajban. Nagyon figyelek hogy pl csak gumikesztyűben nyúltam hozzá, férjem tisztítja a wc-jét, stb...
2014. ápr. 10. 20:15
 7/17 A kérdező kommentje:
Szerdán megyek nőgyógyászhoz, elmondom neki, hol tartunk a cicával és megkérdezem, hogy szükséges e...egyébként vettek vért terhesség elején, átestem macska által terjesztett fertőzésen (csak nem tudom mi a neve) védőnő mondta.
2014. ápr. 10. 20:17
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Egyedül a toxora kell vigyázni (amit zöldségektől is elkapahatsz) és a rendszeres féreghajtásra. Semmi aggódni valód nincsen. A gyereknek jó ha állatok vannak a közelében.
2014. ápr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem egy benti cicától lesz baj. Ha nem eszik nyers húst, nem jár ki, mégis honnan a fenéből kapná el? :)

Te viszont jól mosd meg a zöldségeket, gyümölcsöket, mert az lehet veszélyforrás, illetve a nyers hús rád is veszélyes.

10 éve van benti cicám, de még nem estem át a toxon.

Kolléganőmnek életében nem volt állata, nagy zöldség/gyümölcs rágcsáló, ő volt toxos.

Az én dokim is azt mondta, hogy toxót bármitől el lehet kapni.

2014. ápr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, kicsit megnyugodtam. Nagyon figyelek a higiéniára, mindent alaposan megmosok, nyers húst gumikesztyűben vágok,sokat takarítok. remélem minden rendben lesz!
2014. ápr. 10. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!