Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan védjem a magzatom a 2...

Hogyan védjem a magzatom a 2 éves hiper-eleven kisfiamtól? Ti hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés

15 hetes vagyok. A kisfiam igazi örökmozgó, nem beszél még, nehéz vele kommunikálni, pont a dackorszak azon periódusában van mikor mindent meg akar tudni csinálni, de a fizikai korlátok miatt nem tudja, így agressziv, hisztizik... Próbálom okosan "nevelni", sikeresnek is érzem, de a hirtelen kitöréseivel nem tudok mit kezdeni. Derült égből villámcsapásként nekiugrik fejjel a hasamnak, vagy addig játszik, forgolódik mellettem, vagy az ölemben, míg hirtelen nagyokat rúg a hasamba. Még talán védve van a kistesó, de hamarosan nagyobb lesz a hasam. A kisfiam meg még nem érti hogy ott baba van... hiába próbálom megértetni vele. Sőt ha mondom neki hogy óvatosan, mert ott a kisbaba, akkor még agresszivebb lesz.

Most mit tegyek? Nem tilthatom el szegényt az anyha testi közelségétől... ebben a korban ez nagyon fontos. De olyan hirtelenek ezek a kitörések, védekezni alig tudok.

Milyen tapasztalati tanácsotok van?


2014. ápr. 11. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:

"Próbálom okosan "nevelni", sikeresnek is érzem,"


Én ezt nem így látom. Nem, nem csinálod jól. Egy kétévesnek már tudnia kell, hogy fájdalmat okoz. Tudja is ne félj. Bánt, mert te hagyod. Ha ezeket a kitöréseket nem tanulod meg kezelni, akkor majd az lesz a következő kérdésed, hogy a kétévesem megverte az újszülöttemet.


Ha legközelebb megüt, vagy megrúg, vagy nekiszalad fejjel a hasadnak, ültesd le egy székre két percre. Következetesen tegyél így, amikor újra előfordul. Ha hisztizik, akkor is maradjon ott.

2014. ápr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1-vel egyetértek!!

Ha most nem tanítod meg neki hogy viselkedjen és hogy ne okozzon fájdalmat,akkor nagyon kell majd óvnod a picit ha megszületik...

2014. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előzőekkel teljesen egyetértek. Nekem most 26 hónapos a kisfiam, még nem beszél folyékonyan csak szavakat mond, neki is vannak ilyen "kitörései", amikor pl nem tudunk kimenni és így nem tudja levezetni a nagy mocorgását. De mi pl amióta megtudtuk, hogy terhes vagyok (5 hetes voltam akkor) már elkezdtük mondani, hogy anya pocijában van egy baba (még izgultunk is nehogy lebuktasson minket a nagyik előtt, hogy elszólja magát, mert pár nap múlva már jött a pocihoz, mondta ott a baba). Amikor pelusoztam is volt hogy megrúgott véletlenül, de akkor rá lett szólva, hogy az fáj benn a babának is (ő mondjuk elég érzékeny ilyenkor volt hogy elkezdett sírni, mert hogy rosszat csinált és alig lehetett megvigasztalni, hogy nem volt az annyira rossz csak vigyázni kell). Aztán megszokta, hogy anya pocijára sem lehet feküdni, mert ott a baba, inkább megsimizi és magától puszit ad rá, mert ott a baba. Az elején nekünk inkább az volt nehéz, hogy nem lehetett sehol ott hagyni (előtte 1-1 napot a nagyiknál) egy-két órát sem. Mára (17 hetes vagyok) visszaállt a rend. Meg ő pont emiatt a ragaszkodás miatt be volt vonva a kezdetektől, volt, hogy az ultrahangon, vérvételen is ott volt. Sőt ha mondom, hogy most pihenjünk egy kicsit, vagy anya még fekszik kicsit a pocija miatt, mondja, hogy a baba. Sőt van úgy ha "nasizik", pl ezt a puffasztott kukoricapehelyt ad nekem is meg utána ad még egyet, hogy az a babáé.

Szóval igen érti ő ezt az egészet ami körülötte van, inkább lehet hogy bennetek/benned van egy kis félsz, hogy hogy lesz majd a kettővel és ezt a feszültséget érzi ő is, és mivel kifejezni nem tudja lereagálja. És igen ha rosszat csinál "büntetni" kell. Nálunk már ez régóta megy, mióta elkezdődött ez az ellenkezős időszak (tehát nem a baba miatt, ezt nektek is éreztetni kell), ha rosszat csinált, mindig beültettük a szobába és mondtuk neki, hogy ha majd lenyugodott jöhet. Most már egyre ritkább az ilyen, talán ha havonta van ilyen. Nálatok most ez abból lesz nehezebb, hogy nehogy azt higgye azért bünteted mert van/lesz helyette másik.

2014. ápr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem sem normális hogy egy 2 éves gyerek ilyen agressziv,hisztis és nem tud viselkedni. igy nagyon nehéz lessz egy ilyen gyerek mellé egy pici baba.
2014. ápr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat és a tanàcsotokat. Kicsit kerekitettem, még csak 21 hónapos a kisfiam, amugy nagyon jógyerek, minden ismerösünk el van ájulva tőle hogy milyen nyugodt, kiegyensulyozott. Ezért nem értem hogy ezek a hirtelen kitörései miért vannak. És félreértetek, nem hagyom hogy bántson, magyarázom neki, és ha olyan a helyzet büntetem is. És érti is ha fájdalmat okoz nekem , büntetést kap. De ezek a kitörései ugy vettem észre "csupa öszinte szeretetböl" jönnek, semmilyen bántó szándék nincs benne, még puszit is ad ilyenkor közben. Tulajdonképpen csak nem érzi még az erejét. Nekem nem ezzel van a bajom hanem hogy nem tudom mièrt nem érti hogy baba van a hasamban. 5 hetes korom óta mondogatjuk neki, minden lehetséges módon illusztráljuk apával... És mikor szóbakerül rögtön "igy" reagál. Lehet hogy még kicsi hozzá, és 26 hónaposan majd már ő is felfogja. Nem gondolom hogy hülye a gyerekem, mert okos, mindent megért és jól kezelhetö. Csak olyan az egész minrha már most féltékeny lenne a hasamra... És mivel még nem tudja a mozdulatait kontrollálni, bántani tud.
2014. ápr. 12. 09:52
 6/6 A kérdező kommentje:
Ö csak engem akar szeretgetni és szeretet vár vissza ilyenkor. Ha ilyen helyzetben büntetem, az a lelki feljödésére igen rossz hatással lenne. Remélem 3 honap mulva már érti a helyzetet és nem kell ennyire óvnom a hasam...
2014. ápr. 12. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!