Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2,8 lett a nyaki redő vizsgála...

2,8 lett a nyaki redő vizsgálatom a 13. héten. Van esélyem így egészséges babára? Nagyon megijesztettek. Így a down kockázata is 1:210

Figyelt kérdés
Mivel ez még negatívnak számít, nem küldtek biopsziára, viszont felajánlották a nifty tesztet, ami hasonló eredményt ad, mint a biopszia és nincsen kockázata. Az ára viszont nagyon horror. Van valakinek ebben tapasztalata?
2014. ápr. 16. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez még határértéken belül van, tehát még bőven egészséges lehet a baba.

Down kockázatnál, az orrcsont megléte is fontos, azzal mi a helyzet???

2014. ápr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Teljesen rendben volt az orrcsont. Tehát jelen van.
2014. ápr. 16. 13:30
 3/12 A kérdező kommentje:
A vérvételnél a béta hcg rendben volt, viszont a papp-a volt 0,45, amit alacsonyabbnak mondtak. Igazából határértéket nem láttam sehol.
2014. ápr. 16. 13:31
 4/12 anonim ***** válasza:

Itt 0,2-től jó a Papp-a értéke, nem nagyon értem neked miért mondták hogy az alacsony, az pont középúton van

[link]

2014. ápr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem aggódnám túl a dolgot, de megcsináltatnám a nifty-t mindenképpen.
2014. ápr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha az eredmèny negativ es nem kuldtek tovabbi vizsgálatokra miert parázol? Nem lesz a babának semmi baja.
2014. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem 2,4 volt az nt, viszont a 12 hetes véreredményem jó lett. Nálunk a oapp-a mom 0,45-2,5 -ig jó, de több genetikai oldalon is ez van. Downszűrés.hu-n a többi értékedet is összevetheted ezzel. Én még megcsináltattam a 4-es tesztet is a 16. Héten, az is jó lett, de a korom miatt, 35 év mennem kellett genetikai tanácsadásra is, épp a múlt héten voltam, ott is mindent rendben találtak, tehát nem ajánlották fel az amniót. Mi úgy beszéltük meg a párommal, hogy ha ezt ajánlanák, akkor inkább megcsináltatjuk a vértesztet, de nem tudom, főleg az alacsony kockázatod miatt miért nem genetikára küldenek, miért egyből egy 200ezres vizsgálatot akarnak veled megcsináltatni. Nálunk még tervben volt az 5D is ha valami mégsem lenne jó, de a diagnosztikus formája, mert az is csak 35ezer lett volna. Szóval mi végignéztük mik a lehetőségek, milyen fokozatok vannak. Szerencsére mivel mindenhol jókat mondtak a kombi és 4-es teszten kívül nem kellett más fizetős tesztet csináltatni. Te hány éves vagy? Jelenleg hány hetes vagy? Első terhesség?
2014. ápr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs mire aggodnod. Nalam az elso babonal en pont a hatarerteken voltam, ami az eletkoromhoz volt rendelve. Felajanlottak a magzatvizvetelt, de az orvosommal beszelve nem eltem vele. A genetikai UH tokeletes lett, es csinaltunk egy masodikat is a 20ik heten az is jo lett. egeszseges kislanyom szuletett. A masodik babonal ver es genetikai UH rendben volt, kockazat kicsi. Mivel 35 eves multam kudltek genetikai tanacsadasra ami semmit nem ert, es vesztegetett ido volt, az orvos elakart kuldeni magzatvizvetelre csupan azert mert 35 ev felettieknek a Tb finansizrozza es o szivesen megcsinalja, vagy valaszthatom a vertesztet kozel 300ezerert. mivel a genetikai UH rendben volt, nem eltem vele. Teljesen egeszseges kislanyom szuletett.En foloslegesen nem tennem ki magunkat amnio-nak, a veteles kockazata miatt. Ha rosszak lennenek az eredmenyeim akkor a vervizsgalatot valasztanam az amno helyett kerul amibe kerul. De jo eredmennyel semmi ertelme.
2014. ápr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat lányok! Picit megnyugtattatok. 33 éves vagyok, második baba. Az elsőnél minden érték tökéletes volt, mégis ő született rendellenességgel, amit nem láttak az ultrahangon...

Nem tudtam, hogy a Papp-a 0,45 től jó, mert nálunk nem írtak referenciaértéket.

2014. ápr. 16. 15:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Én elmennek a helyedben biopsiara, vagy amniora .

A nifty és a prena teszt ami verveteles sajnos iszonyat áru.

Mi is choriont csinaltattunk, 65000ért az istenhegyi maganklinikan. Profi csapat , nem féltem,hogy elvetelek .


Az én picimnek is nagy volt a redoje , de a tieteke nem vészes,de biztos ami biztos alapon szerintem vegeztess genetikai vizsgalatot . 19-20 hetesen pedig menjetek el 1 szív uhra . Mi az orszag legjobb orvosainal jártunk , ha szeretnéd ,hogy ajánljak jó szakembert akkor írj csak.


Kitartast !

2014. ápr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!