Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha magándokim sztk-ban is...

Ha magándokim sztk-ban is rendel, mikor ott vizsgál, ott is kell neki pénzt adni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 23. 20:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg attól függ...

Ha szépen végigvárod a rendelést, tehát nem úgy mész, mint egy "magán" beteg, akkor nyilván nem kell adni.

Ha viszont berendel úgy, hogy várnod sem kell meg semmi, tehát az sztk-ban lát el, de magán betegként, akkor azért annyit illik megkérdezni, hogy "mivel tartozom?". Nagy vszínűséggel azt fogja mondani, hogy semmivel.

2014. ápr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én ezt pont fordítva csináltam: direkt olyan orvost kerestem sztk-ban, aki sehol sem rendel magánban, hogy még véletlenül se hívjon át magánba. Mert van sok orvos, aki ugyanazért a vizsgálatért, amit ingyen végez sztk-ban, elhív magánba és horribilis összegért elvézgi ugyanazt. Persze ilyenkor beadják, hogy nekik sokkal jobb gépeik vannak meg magánban van idő nyugodtabban beszélgetni.
2014. ápr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A kötelező vizsgálatokat az SZTK ban vagy kórházban végzi az orvosom,még sose vártam, időre hiv...én pénzt nem adtam neki,12 18 24 hetes uh.itt csinàljàk ezen felül én jàrok hozzà magànba is, ott fizetek neki...Es persze a szülésért is fogok.
2014. ápr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
én csak azt nem értem a csórókkal akik nem fizetnek miért kell szemétkedni
2014. ápr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én akkor sosem adtam.

Amikor a magánrendelőjében vizsgált, akkor igen, amikor a kórházban, akkor nem. Nem is várta el.

És a szülésre sem volt tarifája, hanem annyit adtam, amennyit gondoltam.,

Szerintem ilyen a jó orvos.

Undorító, amelyik pénzéhes.

2014. ápr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Olyankor nem adtam neki. Alaphelyzetben a magánrendelésére jártam mindig, de volt olyan szituáció (vérezni kezdtem pl), amikor bementem az sztk rendelésére, mert azt minden nap tart. Ott és akkor nem adtam, inkább a magánrendelésén felfelé kerekítettem később. Nst-re az sztk rendelésre jártam, időre, azoknál nem kért pénzt, ezt előre megbeszéltük.
2014. ápr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem kell. Nyílván azért sztk és nem magánrendelő. Én egyébként még műtétért sem adtam soha pénzt, mégsem tettek el lábalól.
2014. ápr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Amikor az sztk-ban voltam a főorvosnál, majdnem hason feküdt az asztalon unalmában, mikor bementem a nulladik uh-ra, megkérdezte mi a panasz. Mondtam, hogy volt 3 pozi tesztem, és késik a mensim. Erre ő nagy arrogánsan odalökte: " akkor maga terhes". Na itt én kicsit begőzöltem, és közöltem vele, hogy ha magánrendelésre mentem volna, ott nem így viselkedne velem.

Szóval igen, mi sem tehetjük meg a magándokit, de az sztk az nagyon durva. :( igaz a szülés így is úgy is ott fog zajlani, szóval ez az egész rendszer azoknak jó, akik meg tudják fizetni a magánkórházat. Én pl előre félek, hogy az sztk-s kórházban össze leszek zárva más nemzetiségű asszonnyokkal is.

2014. ápr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Többet kellene foglalkozni ezzel a hálapénzzel.

Igazi hungarikum!

Külföldi ismerőseim nem akarják elhinni, hogy van ilyen.

2014. ápr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Itt Szerbiában is vastagon megy ez. Sőt! itt aztán leszkadhat az ember keze, csúsztatás nélkül nem is foglalkoznak az emberrel. Volt olyan eset, hogy nagyim műtétje előtt az nővér elmondta, hogy külön borítékba ennyi és ennyi péznt kell készíteni az orvosnak, egy másik külön borítékbvan egyit és ennyit a nővérnek...
2014. ápr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!