Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ennyire rizikós lombikos...

Miért ennyire rizikós lombikos kismamának lenni?

Figyelt kérdés
Ismerek lombikost a családunkban, végül ikrei lettek a 3. nekifutásra. Az első kettővel sajnos elvetélt a sok fekvés ellenére is. A terhessége alatt is végig feküdnie kellett. Most van egy ismerősöm, első lombikon van túl, megfogant a baba, 2 hét után pozitívat tesztelt, majd erre 2 hétre rá már látszott a petezsák az uh-n, ez volt kedden. Tegnap viszont kórházban töltötte az éjszakát, eddig is szigorúan feküdnie kellett, de most még 2 hónapig tuti, h nem kelhet ki az ágyból. Bocsi, valószínűleg én vagyok alulinformált, de ők miért ennyire érzékenyek? És miért végződik a legtöbb lombik vetéléssel? Sajnálom szegény lányt :(

2014. ápr. 24. 15:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyi összefüggés van, hogy lombiknál valamivel nagyobb a méhen kívüli terhesség esélye. Vetélés esélye ugyanannyi, sőt kisebb is mint sima terhességnél, amiatt amit előttem írtak, hogy lombiknál a protokoll része a progeszteron-támogatás, ami elősegíti az embrió minél jobb megtapadását, a minél vastagabb méhnyálkahártyát. Szóval ez csak a te környezetedben alakult így. Az is lehet, hogy normál terhesség esetén sokan eleve csak a sikeresen elért 12. hét után teszik közhírré a dolgot, míg pl. a mi lombikunkat a család és a közeli barátok is végigdrukkolták, és már az első pozitív tesztről is értesültek.
2014. ápr. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 24 hetes ikres lombikos kismama vagyok,és lekopogom idàig teljesen zökkenőmentesen zajlik a terhességem!!!!

Az csak véletlen,hogy a környezetedbe ennyi gond volt.

A meddősségi központba a terhesség 10. hetétől már mondták hogy teljesen normàlis terhességnek szàmìt ugyanugy fognak kezelni mint ha spontàn esten volna teherbe.

2014. ápr. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. A dokim mondta, miután teljesen egészségesen teherbe estem az első próbálkozós hónapban (természetes módon), majd a 8. héten minden különösebb ok nélkül elhalt a terhesség. (Utólag se derült ki az oka.)

A közvetlen környezetemben, rokonságban soha nem volt ilyen. A doki mondta, hogy pedig nagyon gyakori, csak az emberek nem beszélnek róla.

2014. ápr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 hypno ***** válasza:
100%

Teljesen természetes körülmények között is, nem minden még védekezés nélkül is nem minden együttlétből lesz terhesség és a végül megfogant babák negyede nem születik meg. Általában kromoszóma rendellenességek miatt. A természet többnyire tudja mit miért csinál.

A spontán vetélések nagyrészénél a nők nem is tudják, hogy nem menstruáltak, hanem elvetéltek.

Ehhez képest az IVF (lombik) programok 30% közeli sikeraránya nem is rossz. Pláne, hogy a beavatkozást igénybevevőknek enélkül le kellene mondaniuk a saját gyerekről.


Itt egy statisztika:

[link]

2014. ápr. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!