Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell szólnom a nőgyógyásznak,...

Kell szólnom a nőgyógyásznak, hogy a magzat apukája fekete?

Figyelt kérdés

Első babámat várom, 16 hetes vagyok. A párom fekete (afrikai származású). Az lenne a kérdésem, hogy szükséges ezt közölnöm a nőgyógyásszal, vagy felesleges? Van-e valami speciális teendő, szűrés vagy akármi, ami szükséges így nekünk?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. ápr. 25. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Gyerekorvosnál lehet jelentősége, mert a fekete rassz érzékenyebb, hajlamosabb bizonyos betegségekre. De a gyerekorvos meg már látni fogja (aztán, hogy van-e itt Magyarországon ilyen jellegű tapasztalata, egyáltalán tud-e ezekről, más kérdés...).


Magzati korban sok jelentősége nincs, esetleg kissé nagyobb lehet a magzat, de ez a végén 1-2 cm eltérés lehet csak, ez magasabb fehéreknél is előfordul.

2014. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

No igen, a gyerekorvos látni fogja. :)))) Nem is tudtam ezt, hogy érzékenyebb lehet. Örülök, hogy szóltál.

2014. ápr. 25. 21:07
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Júj de izgi, milyen szép tejeskávé babátok lesz :)


Nálunk valahol, valamelyik papíron, talán a vérvételnél vagy a védőnőnél, bejelölték, hogy az ANYUKA milyen rasszhoz tartozik, de az nem rémlik, hogy apukát kérdezték volna. Mondjuk, ha ismeri a védőnőd az apukát, vagy esetleg együtt mentetek a dokihoz, akkor nyilván tud róla, és feljegyzi, ha szükséges ez az infó.

2014. ápr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, tejeskávé <3 :) csudiszép lesz, és remélhetőleg nagyon egészséges! Az UH-n mindig ficánkol a kis drágám :) de ha meg a lába közét kéne mutogatni, akkor a fenekét tolja az UH-kütyü alá :p :)

A védőnőnek egyébként mondtam, hogy az apuka fekete, tőle is kérdeztem, hogy az orvosnak mondjam-e, de ő sem adott egzakt választ, kell-e közölni, vagy nem fontos.

Kicsit félek, mert oké, hogy nekem nincs bajom a fekete/tejeskávé :) meg egyéb színű emberekkel, de mi van, ha az orvos idegenkedik tőle, vagy majd mikor meglesz a pici, akkor a csecsemősök esetleg emiatt rosszul bánnak vele, vagy valami... nagyon remélem, hogy emiatt nem fogják diszkriminálni a babámat... szóval ezért is nem tudom, szóljak-e vagy sem.

2014. ápr. 25. 22:44
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja igen, párom külföldön van, majd csak nyár végén jön valamikor, úgyhogy ezt az infót a doki még nem tudja. :D
2014. ápr. 25. 22:45
 6/15 anonim ***** válasza:
A szomszéd lány is fekete apától szült már 2 gyereket, ők voltak a szülésznők és a csecsemős nővérek kedvencei. Úgyhogy ezen ne aggódj! Szerintem szólj az orvosnak, hogy a párod fekete, nem veszítesz vele semmit.
2014. ápr. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó! :) Azt meg lehet kérdezni, hogy hol, melyik városban szült a szomszédod? Köszönöm a választ egyébként. Legközelebb majd lehet megemlítem a dokinak, végül is veszteni csak nem vesztünk vele semmit. Remélem, majd az én babám is kedvenc lesz. :)
2014. ápr. 25. 23:41
 8/15 anonim ***** válasza:

Félvér kisfiam van.

Igen, érdemes jelezni, főleg a 12 hetes UH és genetika előtt, ugyanis a nálunk használt tesztek európai minta alapján készültek.

Az én kisfiamnak is más formájú pl. a koponyája, születéskor és magzat korában is nagyobb volt, mint más piciknek. Ha nem tudná pl ezt az infót, esetleg betegségre, vízfejűségre stb gyanakodhatna.

Születéskor is fontos, mert bár fehér bőrrel és sötétkék szemmel születnek, a születés után a termelődő szín anyag miatt lehet pl. Kékes árnyalatú a bőre a babának, illetve foltban is "barnulhat", ami később egyenletesen eloszlik, de kb. úgy néz ki, mint egy véraláfutás.

Sokkal jobb eredményeiért lesznek valószínűleg a kombinált teszteken, mert a szülők között az átlagosnál kisebb a hasonlóság genetikailag és ez egy szerencsés helyzet a magzatnak.

Éppen ezért nem tudom az első válaszoló milyen konkrét betegségekről beszél, amelyek jellemzőek hazánkban és jobban sújtják a félvér gyermekeket ( légyszi ne valami trópusi betegséget írj, mert azzal egyelőre nyilvánvalóan nem találkozik!)

Amire érdemes figyelni az az, hogy az átlagos súly és magasságérték táblák is magyar gyerekek átlagaiból vannak, ezért nem kell aggódni, ha a kicsi a normál tartomány valamelyik széléhez közelít (pl az én kisfiam lényegesen magasabb a kortársainál születése óta egyenletesen)

Hiába félvér, a bőre ugyanolyan vékony és napérzékeny: az első években nála is fokozottan kell figyelni a napvédelemre.

Minden jót

2014. ápr. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm utolsó kommentelő!!! Most már akkor biztosan jelezni fogom a doktor úrnak!

Kicsit más kérdés: te hogyan ápolod a babád haját? Mármint... még nem tudom, az én babámnak milyen lesz a haja, csak itt olvastam valahol, hogy olyan haja lett a bébinek, mint a drót :D és hogy nehéz még fésülni is. Bár lehet, hogy nálad ez nem jött úgy elő, mert kisfiad van.

A 12 hetesen UH-n azt mondták, nem láttak semmi kórosat. Hála Istennek. :)

Bocsi, egy kicsit csapongó lett a válasz :)

2014. ápr. 26. 01:22
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is szólj. Tényleg vannak rasszonként jellemző betegségek. pl. allergiák. A múltkor beszéltek a rádióban a tej és lisztérzékenységről. Azt mondták, hogy ezik ritkábban fordul elő színes bőrűeknél, a másik gyakrabban, de már nem emlékszem, hogy melyik. És úgy tudom, hogy a sarlósejtes vérszegénység is gyakoribb.
2014. ápr. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!