Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hízóskérdés: Van olyan, aki...

Hízóskérdés: Van olyan, aki nagy súllyal indult (90fölött) ÉS A 23. HÉTNÉL 8-9 KILÓNÁL JÁRT? Egyáltalán mennyit híztatok a végére? Volt gond a súly miatt? Félek,23. hétre rámjött 8 kiló.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 27. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:

90 kilóval kezdtem, 95-tel szültem.

Magas lett a vérnyomásom a végére és vizesedtem (nem durván, csak a lábaim).

Szülés utáni első hónapban rögtön lement 15 kg. :)

2014. ápr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Kell egy alapos kivizsgálás.

Ha csak azért ment rád ennyi, mert eszel, akkor ezt te is tudod, kivizsgálás nélkül, csak be kell ismerned.

Ebben az esetben a megoldás kézenfekvő.


Nagy súlyról indultam (90 körül), mindig ennyi voltam, kamasz korom óta. Tipikusan az az alkat, aki soha nem fog lefogyni.

Sok a cukorbeteg a családban, tehát úgy készültünk a terhesség elején, hogy valószínűleg lesz terhességi cukorbetegségem. Sajnos ez be is jött.

A doki által előírt 1600 kcal/160 g ch diétát pontosan betartottam, mivel első a baba. Mellette ugyanazt az életvitelt folytattam, mint előtte, sok mozgással (házimunka, kerti munka, kirándulás, bevásárlás, kutyasétáltatás, stb.), és a határokon belül végül is azt és annyit ettem, amit megkívántam.

Összesen a terhesség végégig az első gyerekkel 3 kg-ot szedtem fel, a másodiknál tartottam a súlyom. (Tehát szülés után kevesebbet mutatott a mérleg, de a szoptatás alatt az utolsó dekáig vissza is jött.)


8 kg hízás a félidő környékén akkor is nagyon sok, ha normális súlyról indultál, de ha komoly túlsúllyal estél teherbe, akkor még fontosabb (lett volna) odafigyelni a súlygyarapodásra.

Nem jó neked, mert soha nem fogod leadni, nem jó a babának, mert nagy súllyal születhet, és később is kihat az egészségére, stb.


Sajnos azt kell mondjam, hogy már akkor észbe kellett volna kapni, mikor az átlagos hízásnál többet szedtél fel, nem 8-9 kilónál.


Keresd fel a nődokid vagy a terhesgondozót, kérj beutalót dietetikushoz, menj el hozzá, és beszélj vele. Szakértő tanácsot fog adni, mit hogyan és mennyit egyél, hogy ne hízz tovább, esetleg kicsit le is tudj adni, mindezt úgy, hogy a baba megkapja, amire szüksége van.

Amire neki szüksége van, az elsősorban a zöldségekben, gyümölcsökben található!!! Meg gondolom szedsz terhesvitamint már csak a folsav miatt is, úgyhogy nem kell aggódnod, hogy bármilyen hiánybetegség kialakulhat.


Ha így folytatod, hamarabb lesz szívrohamod, mint gyereked.

2014. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92 voltam mikor teherbe estem 97 mikor szulni mentem. 84 kilo voltam szules utan. Nem nagyon tudtam enni vegig.
2014. ápr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos én 107kgval keztem holnap leszek 25 hetes és màr rajtam van 11kg :( ràjàtszott az is hogy a t3szt utàn abba hagytam a dohànyzàst és csokit csokival ettem.Én holnaptol visszaàllok szénhidràt diétàra mert még messze van a vége!!szerencsére az eredményeim eddig jók remélem az is marad.
2014. ápr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

109 kilóval indultam és 9 kilót híztam a végére. Nagy szerencsém volt mert amúgy sokat ettem és tipikusan hízásra hajlamos vagyok mégis csak ennyit híztam.

Nem volt semmi bajunk a túlsúlyom miatt.

Én a végén híztam többet, az utolsó 4 hétben heti 1 kiló jött fel, ennyire te is számíts.

2014. ápr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Emerencia76 ***** válasza:
Szia. En 103,6 kg kezdtem. De cukor beteg vagyok. Mar elotte is dietaztam. Leadtam 27 kg. Most 21 hetes vagyok es 98-99 kozott mozgok. Tartom a 160 ch dietat. Hala egnek inzulen MEG nem kell. Nem nehez a dieta. Szerintemnis beszelj egy dietetikusal es orvosodLes kezd te is dietazni mert igy csak rosszabb lesz. :-(
2014. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89 kezdtem ikrekkel 94 kg voltam 35. hetesem ,ekkor feküdtem be, 38 hetesen 103 kg lettem olyan durván vizesedtem, de szülés után 82 kg voltam.
2014. ápr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én 109-el kezdtem a terhességet, de diétázok, figyelem mit mennyit eszek, még 14 hetes vagyok de nem hiztam semmit...dokim szerint olyan 6 kilónál nem kellene többet, azt is főleg az utolsó trimeszterben...
2014. ápr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!