Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalataitokra, véleményei...

Tapasztalataitokra, véleményeitekre kérdezek? Magzatvíz vizsgálat? Kombinált pozitív tesztem lett. Megcsináltassam ugye? Jó és rossz élmények? Mi lett ezután az eredményetek? Félek tőle, de mégis bízok benn és aggódok hogy jó legyen az eredménye.

Figyelt kérdés
Ultrahang szerint minden ok.
2010. máj. 14. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nálam is akartak magzat vizet venni a második terheségemnél,mert a 16 hetes genetikai vérvizsgálat szerint a babám nem volt egészséges.De mivel minden egyes ultrahang egészségesnek mutatta a babámat,így nem engedtem meg a magzat víz vételt!Meg hát nem tetszet amiket meséltek róla,így biztam az ultrahangban és az orvosokban.
2010. máj. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia! Nemrég ugyanebben a cipőben jártam/jártunk. A 12. heti ultrahang, az afp és a 19. heti genetikai ultrahangunk teljesen jó lett, a kombinált teszt viszont pozitív. 1:230 volt az esélyünk, hogy down-kóros a babánk. Az orvosom egyből mondta hogy irány a sote I. genetikai tanácsadás. A 19. heti ultrahangnál kérdeztük az orvost (Istenhegyi Géndiagnosztika) hogy mit tanácsol, mi legyen. Azt mondta, hogy annyira mindent rendben lát az ultrahangon, hogy nem létezik, hogy beteg a babánk. Ennek ellenére elmentünk a genetikai tanácsadásra, ahol a dokit egyáltalán nem is érdekelte sem az afp, sem a genetikai ultrahangok eredménye, egyből rávágta hogy szúrunk. Egy hétig őrlődtünk hogy mit csináljunk, mert ugye ha igen kicsi is, de azért van esélye a vetélésnek. Arra gondoltunk, hogy ha nem csináltatjuk meg az amniocentézist és ne adj isten beteg babánk születik mit fogunk érezni. Rengeteg fórumot elolvastam, megkérdeztem a védőnőmet. A védőnőm azt mondta, hogy a szakmában eltöltött 24 éve alatt senki sem vetélt el a szúrástól és ráadásul mindenkinek jó lett az eredménye. Elmentünk. Pechemre 3-szor kellett megszúrni a pocakomat, mert elég husis és valahogy nem akart jönni az a fránya magzatvíz. Túl voltunk rajta, sokat kellett pihenni utána és inni a magnézium pezsgőtablettát. Kemény egy hónap idegőrlő várakozás következett, mire megkaptuk az eredmény. Múlt hét csütörtökön mehettünk érte és hála az égnek minden rendben volt! Azóta tudom az orvosomtól és olvastam is, hogy azért ez a kombinált teszt sem egy 100 %-os dolog, ugyanis rengeteg dolog befolyásolhatja. Ezek pl.: túlsúly, cukorbetegség, a vérvétel előtti hüvelyi vérzés. Nálam mind a három közrejátszott. Nem tudom hogy ha még egyszer ugyanebben a cipőben járnánk, vállalnánk-e a magzatvízvételt, főleg tudva, hogy a kombinált teszt sem tévedhetetlen. Így utólag azt mondom, hogy jobb hogy megcsináltattuk, de rengeteg kismama döntött már úgy hogy nem vállalja a szúrás kockázatát és nekik is igazuk volt. Így hogy vállaltuk a szúrás egy hónapot izgultunk végig, ha nem vállaltuk volna akkor talán a terhesség hátralevő idejét idegeskedtük volna végig. Remélem nem untattalak a történetemmel. Nagyon boldog babavárást kívánok Neked!!


Egy (már) megkönnyebbült 25 hetes kismama

2010. máj. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Án megcsináltatta, magamtól, nem volt pozitív teszte, csak 37 éves voltam.

Nem hiszek a csodaultrahangokban, nem volt semmi, nem vetéltem el, a lányom 14 hónapos.

Kicsit túl van reagálva dolog.

A beavatkozás után pár nap pihenés, majd elutaztunk és utána mentemm vissza dolgozni.

Maga a vizsgálat kb olyan mint egy vérvétel, egy pici szúrás és kb 2 perc.

Utána 2 óra fekvés, én éjszakára bentmaradtam a kórházban, legalább pihentem egyet.

Semmi fájdalom, semmi görcs.

Előtte utána pár napig MG-t kellett szedni.

2010. máj. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

előző

Kombinált teszt 87%-os, integrált 94%-os eredményt ad.

Nekem egyébként a SOTE 1-en csinálták a magzatvízvételt.

2010. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2010. máj. 15. 01:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem minden eredményem tökéletes , a kombinált tesztem is és az ultrahang vizsgálatok is jók lettek. A korom miatt mondták, hogy csináltassam meg. Na ezek után a párommal az internetet meg a szakkönyveket bújtuk utána olvastunk mindenek .A vetélés kockázata nagyobb mint, hogy beteg babám szülessen az eredményeim alapján. Rémálmaim voltak a döntés hozatal előtt éjszakákat nem aludtam, mert a testem azt mondta nehogy megcsináltassam és közbe halálra idegeskedtem magam, hogy nehogy valami történjen a beavatkozás közben. Ezért úgy döntöttünk mégsem megyek amniócentézisre . A magzatvíz vizsgálat sem szűr ki minden betegséget csak a genetikai eredetűeket Ha az eredményem pozitív lett volna mint neked akkor is nagyon elgondolkodtam volna mit is tegyek. Ez a te döntésed neked kell meghozni. Van pár internetes oldal ahol sok hasznos dolgot írnak olvass utána ha nem vagy biztos a dolgodban.

Akár hogy is döntesz ,biztos a neked és babád számára a legjobb döntést fogod hozni,Nem akarlak befolyásolni csak leírtam a történetemet. Én örülök, hogy nem csináltattam meg. Boldog babavárást és sok sikert kívánok!

2010. máj. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező!Én túl estem a magzatvíz vizsgálaton.Én is nagyon féltem tőle,mert van 1% vetélési arány,de meg csináltattam és nem bántam meg!Én a 20héttől tudtam hogy minden rendben van.Igaz addig is biztos voltam benne,de pozitív lett a kombinált tesztem és azért kellet meg csinálni.Nem fáj!Hason keresztül történik és utána pihenést ír elő az orvos.2nap szigorú fekvés majd 2hét kímélet.Ha biztos akarsz benne lenni,hogy minden rendben van csináltasd meg.A magzatvízből meg tudják mondani biztosra,hogy milyen nemű lesz a picurka.36hetes km
2010. máj. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!