Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez még normális kategória...

Ez még normális kategória lehet? Kézzsibbadás, vizesedés volt nálatok?

Figyelt kérdés
Szóval a kezeim zsibbadnak szinte már a terhesség eleje óta. Először csak a jobb kezem 2-3 ujja, aztán egyre jobban, először csak reggelente aztán már nem csak zsibbadt hanem fájt is. Most a 32 hétben vagyok és szinte egész nap el van zsibbadva. Ma például egy nyomtatványt kellett volna kitöltenem de nem tudtam normálisan megfogni a tollat meg erőt kifejteni vele. A furcsa hogy megdagadva nincs a kezem, tehát nincs felvizesedve. A lábfejem viszont be szokott dagadni meg a bokám, nem tudom ez mennyire normális? 3 hete a doki annyit mondott a kezemre, hogy kevesebb sós kaját egyek meg fehérjét. Ezt leszámítva egyébként semmi bajom nincs, még egy hányinger vagy rosszullét se volt a 32 hét alatt. Rettegek attól, hogy befektetnek 1 hónapra, vagy ilyesmi ezért inkább dugdosom a lábam a doki előtt. Tegnap ultrahangozott, de nem mondott semmit, hogy bármi baj lenne. Szerintetek ez normális még?
2014. ápr. 30. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem kéztőalagút szindromám volt a terhesség felétől. Fél éve szültem, még mindig zsibbad picit a bal kisujjam.
2014. ápr. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A lábdagadás az úgymond "normális" már ilyenkor. Nekem a férjem úgy ütögette a lábamra a cipőt mert annyira meg volt dagadva, hogy nem tudtam felhúzni. A kéz zsibbadásra nem tudok mit mondani, az nem volt nekem.De olyat hogy dugdosod, meg eltitkolod a doki elől, bármit is ne tedd! Már nem csak a saját életedért vagy felelős! További szép terhességet és szülést!:)
2014. ápr. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is zsibbadtak a kezeim,borzalmas volt,a húst is kinlódva szeleteltem fel.Kb.szülés után a 3-4. nap múlt el. A lábam nekem is dagadt az utolsó 2 hétben,nem fektetett be,de pihengettem. Befáslizták a lábamat szüléskor és utána 2 napig még rajta volt,kaptam trombózis elleni injekciót.

De ne titkold a dokid előtt,ő is felel érted!

2014. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia! Normális amit érzel, kéztőalagút szindrómának hívják, a vizesedés az oka a tüneteidnek. sajnos rosszabbodhat, sőt van akinek még szülés után pár hétig eltart. Én 33 hetes vagyok, szerencsére elkerülnek ezek a tünetek, a sószegényebb és fűszermentesebb étkezést szokták ilyenkor javasolni.
2014. ápr. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem ijesztgetni akarlak, csak azért írom le az én esetem, hogy tudj róla. 18 hetes terhesen kezdett zsibbadni a kezem. Nekem is először 3 új. Augusztus szültem, de addigra már borzasztó vol. Hitegettek engem is majd szülés után, majd ekkor majd akkor abbamarad. Hát nem maradt. Összetörtem a fél étkészletet, nem tudtam 10 percnél tovább tolni a babkocsit zsibbadás nélkül, rossz volt biciklizni stb... Szülés után másfél évvel vettem rá magam arra, hogy véget vessek ennek... 1, háziorvos.2, neurológiára beutaló, erre 2 hónapot kellet várni.3,elektromos vizsgálat délpestiben,erre 1 hónap várakozás. 4, neurológia vissza lelettel ,erre megint 2 hó várakozás. Makd közölték alagút szindróma, menjek műtétre. Nagyon nem fűlött hozzá a fogam. Először azt mondtam én biztos nem műtetetem meg,de ez nem gyógyítható máshogy. Én is aludtam pár hetet sínben,stb... de őszintén halottnak a csók. Nagyon sok kismamánál előjön ez a betegség, és rengetegnek végződik műtéttel....végül a Merényi Gusztáv kórházban Dr. Szlovák Sándor kézsebész műtötte meg a kezeim. Persze nem egyszerre. Kb 20 perc a műtét,pár hónap különbséggel. Teljesen megszűntek a tüneteim, már bánom ,hogy eddig húztam... tehát ilyen is van... de remélem neked nem ez a helyzet! Jó egészséget!
2014. ápr. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Régebben pár évvel ezelőtt volt már ez de akkor elmúlt 1-2 hónap alatt. Még sose hallottam erről amit írtok, de utána nézek remélem ha szülök elmúlik. Én azt gondoltam valami idegszál lehet becsípődve, mert a két lapockám között a hátam-gerincem is szokott fájni mostanában. A derekammal semmi baj, mint amit sokan írnak hogy fáj nekik hanem csak a nyakamnál, gondoltam a kezem is ez miatt fáj, a rossz alvás ilyesmi, de ez már hónapok óta eléggé elviselhetetlen.
2014. ápr. 30. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!