Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vegetáriánus vagyok, kisbabát...

Vegetáriánus vagyok, kisbabát várok. Milyen vitaminok pótlására kell különösen odafigyelnem?

Figyelt kérdés

Térítők kíméljenek :-)

20 éve élek így, nem hiszem, hogy a terhesség alatt kéne drasztikus változásokat bevezetnem az étkezésemben.

Amúgy pedig elhatároztam, ha bármilyen húst megkívánok, azt megeszem. Sajtot, tojást, tejterméket fogyasztok.


Folsavat és B-komplexet szedek, valamint multivitamint és vasat.


2014. máj. 1. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel sajtot, tojást, tejterméket fogyasztasz, szerencsére a legtöbb dolgot, amit állati eredetű élelmiszerből kéne bevinned, be is viszed :) Ami nagyon fontos B12 és vas, ezeket csak állati eredetekből lehet bevinni (pl. a növényi vas nagyon rosszul hasznosul), ezeket mindenképpen pótold még a tej/tojás ellenére is, és akkor nem lesz probléma! Esetleg még a zsírra figyelj oda, mert az idegrendszer éréséhez feltétlenül szükségesek az esszenciális zsírsavak.
2014. máj. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! En emiatt nem aggodnek. Bar nem vagyok vegetarianus, de amiota terhes vagyok, a csirkehusra ra sem birok nezni, es az egyeb husokat is alig birom megenni, igy majdnem a 0-ra csokkent nalam is a husfogyasztas.


Ilyenkor a legfontosabb vitaminok: folsav, vas, kalcium, magnezium. Ha szedsz terhesvitamint, abban minden benne van, ami a babanak kell. Ezen kivul az orvos irhat fel vasat. A gorcsok ellen szoktak kalciumot-magneziumot szedni meg. Ezek a legfontosabbak. :)

2014. máj. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, rosszabbra számítottam :-)

Nem aggódásból, csak előrelátásból kérdeztem.

Zöld mancs ment mindenkinek.

2014. máj. 1. 17:05
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Gyakorlatilag semmire,vérképből úgyis látszik ha valami nem oké.Én is vega vagyok,nekem tökéletesen jó terhességem volt,még csak vashiányom sem volt,a végén sem,szóval ennyit arról,hogy mennyire kell a hús a vas miatt ;)
2014. máj. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én soha nem voltam vega, sőt furcsán is nézek ezekre az emberekre :) de terhesen undorodtam a hústól :) na jó úgy fél idő tájékán azért elkezdtem enni, de ritkán. Tényleg nem kívántam. Amióta megszültem ismét furán nézek a vegákra :) imádom a húst újra :)
2014. máj. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ja a vas ami miatt a hús a fontos, meg a fehérje, de az van a tojásban is
2014. máj. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

nagy tévedés,a vas nagyobb részben van egyes növényekben mint a húsban.

Mellékesen szerintem nem véletlen,hogy daganatos betegeknek első körben javasolják,hogy teljesen hagyják el a húst...

2014. máj. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
9%

7-es válaszoló, amit leírtál, az így nem igaz. A növényi vasat sajnos az emberi szervezet SOKKAL ROSSZABBUL tudja hasznosítani, mint az állati eredetű termékekben lévőt (kiváltképpen a húsban lévőt), így csak növényi eredetű táplálékból sokkal nehezebben lehet bevinni a szükséges mennyiséget. A daganatos embereknek pedig nem tanácsolják, hogy hagyják el a húst...

Üdv: egy EÜ-s

2014. máj. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
De igen tanácsolják,van több ismerősöm is akinek tanácsolták,másrészt még egészségtelen vegetáriánust nem láttam,olyat legalábbis nem akinek hiánybetegsége van,de egy húsevőt nem fogok győzködni,maradjunk annyiban,mindenki fogyasszon amit szeretne :)
2014. máj. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!