Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fog gyulladása árt a magzatnak?

Fog gyulladása árt a magzatnak?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem fáj, de van lyukas fogam, pár napja fájt, de magától elmúlt. csak jövő héten megyek fogorvoshoz.
2014. máj. 9. 10:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Nem árt. Nekem tömtek fogat terhesen semmi baja nem lett a babának. 12-16 hét között pedig hetente mentem fogorvoshoz mert iszonyat fájt a fogam, de semmi gondot nem látott a doki, még az ínyem sem volt gyulladt. Amikor nagyon fájt Paramax Rapidot vettem be, és Paradantox fogkrémet használtam, Colsodol öblögető még ami segített. Aztán egyszer csak elmúlt és azóta sem fájt (több mint egy éve már)
2014. máj. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

Igen, baj lehet belőle:

[link]

[link]

2014. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nekem van 2 rossz fogam és azt olvastam, hogy maga a gyulladás árt a magzatnak. Nem tudom mennyire igaz....sajnos csak jövő héten tudok menni fogorvoshoz, de félek is. Mindenki mondja, hogy nem árt az érzéstelenítő a babának, de még fájdalomcsillapítót se vettem be soha terhesen. Most vagyok 22 hetes. Tehát félek attól is, hogy a gyulladás árt, de félek az érzéstelenítőtől is. Mondjuk szerintem begyulladva nincs a fogam, mert nem fáj, de nyilván nem jó a rossz fog terhesség alatt.
2014. máj. 9. 10:19
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
A gyulladás, bárhol is van, árthat.
2014. máj. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi 2. elolvastam
2014. máj. 9. 10:20
 6/15 A kérdező kommentje:
Az baj ha csak jövő héten tudok menni fogorvoshoz? jelenleg nem fáj.
2014. máj. 9. 10:21
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
Hát akkor stresszeld magad halálra amiért rossz a fogad és csak jövőhéten jutsz el fogászatra. A stressz sokkal rosszabbat tesz majd, de nekem aztán mindegy. Szerinted minden kismama elmegy a fogászatra, dehogy mennek el inkább meghalnak mint sem beüljenek a fogászati székbe, még is makk egészséges babájuk születik. Semmi baja nem lesz a babádnak attól, hogy csak 3 nap múlva mész a fogorvoshoz, nem most a hétvégén lesz babja a fog gyulladásodtól. De mindegy, aggódjál akkor egész hétvégén, hogy a babád majd fogyi lesz mert be van gyulladva a fogad. 1 voltam. Na most legalább lesz okod lepontozni!!!!!!
2014. máj. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor terhes lettem akkor gyulladt be az egyik fogam ez volt augusztusban azóta kezelik, több fogam is tömték közben (mert csak az egyik oldalon tudok rágni és nyilván tönkrement 1-2 fogam) Mindig kaptam érzéstelenítőt (anélkül nem nyúlhat hozzá) a gyulladt fogamon sz ínyemen van egy csomó gyökérkezelik. Babámnak semmi baja, a gyulladás szerintem akkor veszélyes, ha elhúzódik és a kutya nem kezeli nem foglalkozik vele, ha jövő héten mész dokihoz nem hinném, hogy lesz baja, de ha fáj vagy nyugtalan vagy menj nyugodtan be a körzeteshez azoknak kötelességük ellátni időpont nélkül is (még akkor is ha nem vagy kismama csak fáj a fogad).
2014. máj. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
7es válaszoló, én nem pontoztalak le és nem stresszelem magam, feltettem egy kérdést. de hogy ilyen indulatosan válaszolj, azt nem értem. Kérlek ne itt éld ki magad és máshol vezesd le a feszültséget, nem tudom miért kell ilyen stílusban írnod. Ideges vagy?
2014. máj. 9. 10:56
 10/15 A kérdező kommentje:
Én mindenképp elmegyek fogorvoshoz, hiába nem fáj, nem várom meg míg rosszabb lesz. Legyek túl rajta :)bár gondolom senki se szeret orvoshoz járni, de hát ha muszáj....
2014. máj. 9. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!