Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális ez a magzatmozgás...

Normális ez a magzatmozgás szerintetek?

Figyelt kérdés

22 hetes kismama vagyok. 16. héttől érzem mozogni a babámat, hétről hétre egyre erősebben.

Ma azonban meglepődtem, mert délelőtt óta szinte folyamatosan mocorog, elég erőteljesen. Eddig általában délután indult be igazán egy kis időre, majd éjjel vált nagyon izgágává. Nem értem, hogy lehet az, hogy ma szinte folyamatosan érzem. Mintha alig aludna. Biztos túlparázom, hisz ha kevesebbet éreztem az volt a baj, de most olyan hirtelen belendült, hogy nem tudom normális e. Szerintetek? Köszi a válaszokat!


2014. máj. 9. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Az. Valószínűleg ilyen aktív lesz végig.

Nekem is ez volt, már az utolsó napokban vagyok - hidd el, itt már nem örülsz neki, ereje is van, kemény csontjai is, néha kijön egy térd a gyomromnál...nem annyira jó :)

2014. máj. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
na akkor felkészülök :D mondjuk az is "furcsa" volt, hogy első terhesség és a 16. héten mikor elkezdtem érezni, napról napra erősödött, 18. héten már kívülről látni is lehetett, párom kézzel is érezte. Nem tudom másnál mikor volt ez, de mindig mondtam is, biztos jó erős babánk van. Én azt hittem mindent később fogok érezni, persze nagyon örültem, csak a mai aktívkodásán már nagyon meglepődtem.
2014. máj. 9. 21:22
 3/4 anonim ***** válasza:
A baba álmában is mozoghat, ne félj attól, hogy nem alszik, elég nagy százalékban csak alszik. :) Nekem is aktív volt a fiam, és ha csak időnként vannak ilyen mozgékonyabb napjai, biztos jól van. Mozogjon csak!
2014. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam vele, mint te. Mivel első baba, így biztos voltam benne, hogy nem fogom érezni a 16. héten, de már akkor akkorát rúgott, hogy nem lehetett nem összetéveszteni. Utána mondta a védőnő, hogy ne ijedjek meg ha 2-3 napig nem érzem vagy kevesebbet mozog, mert ez így normális. Na nekem azóta is minden napot végig rugi-bugizik. Nagyon korán lehetett már kívülről is látni, ahogy hullámzik és érezni is. Azóta is rengeteget rúg, bokszol, kinyomja magát. Mintha soha nem pihenne. Most már még erősebb a rúgás és valamelyik este akkorát rúgott a bordáim alá, hogy felpattantam az ágyból. :) Mára már nem parázok, elfogadtam, hogy az én babám ilyen aktív. :) 33 hkm
2014. máj. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!