Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan aki időben elkezdte...

Van olyan aki időben elkezdte használni az Utrogestan-t mégis elment a babája?

Figyelt kérdés
2009. dec. 27. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Nem ismerem a körülményeket ugyan, de ne haragudj meg a következőkért légy szíves...


Én is szedtem, és a hormon ahogy beveszed az első szemet, és a hasadban van még a baba, HATNI fog!


Sajnos nagyon sokféle vetélés létezik. Ezek közül egyetlen egyet tudunk megakadályozni, mégpedig azt, amikor hiányzik a progeszteron nevű hormon. Semmilyen más vetélést nem tudnak visszafordítani, vagy megakadályozni. Ha szeded a hormont, attól még lehet, hogy a baba génállománya sajnos hibás, és emiatt "kilökődik" a szervezetedből. Tehát ha hormon van, és mégis elmegy a baba, akkor annak más oka van... és talán "szerencsésebb" ha ilyenkor elmegy a baba, mint mikor már érzed mozogni, és el kell vetetni, mert nem maradna életben a szülést követően.


Remélem nem bántottalak meg...csak jót akarok tényleg...ha beteg volt a baba, akkor hidd el, jobb hogy így alakult.


Minden jót.

2009. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm a gyors választ és természetesen nincs miért haragudnom. De szerencsére szó sincs arról, hogy elvetéltem, csak nagyon rettegek a vetéléstől. 10 hetes terhes vagyok, öt hetesen barnáztam két napig, akkor kaptam ezt a gyógyszert. Emiatt érdeklődtem. Azóta nem volt semmi gond szerencsére.
2009. dec. 27. 20:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, akkor mostmár biztos minden rendben van!Az elsőnél barnáztam, használtam az Utrogestant, de hiába.Sajnos...A második terhességnél szintén barnáztam, de akkor csak emelt magnézium adagot szedtem.Lám csodát, most itt alszik a pici mellettem.Úgy, ahogy az előttem író mondta, minden a genetikán múlik.Ha hibás a gén, akkor sajnos szedhet az ember bármit, vagy használ, vagy nem.Ezt a természet dönti el.

Ha elmúlt a barnázás, akkor hátra dőlhetsz!A fő, hogy megnyugodj.Sajnos az első 12 hetet én is nagyon végig izgultam, pedig felesleges volt.

Remélem hamarosan a Babák oldalon fogsz tanácsokat kérni:)

2009. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az elsőnél szedtem, mert barnáztam, elég csúnyán, az utrogestantól halványult, de végig maradt némi barnázás. 39 hetes vagyok a harmadikkal, és egyszer sem vetéltem el, a két fiammal a terhességem amúgy problémamentes volt. Az utrogestan sem csodaszer minden vetélésre, de erre a bizonyos hormonhiányra gyorsan és hatékonyan hat, nálam is bevált.
2009. dec. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!