Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Remegő magzatmozgás?

Remegő magzatmozgás?

Figyelt kérdés

A 30. hét után éreztem, hogy olyan, mintha a babám ilyen hirtelen mozdulatoknál remegne, elég fura, mert az első gyermekemnél ilyet nem tapasztaltam. Ez normális vajon?

Olyasmihez tudnám hasonlítani, mint amikor valakinek a kezét megütögeted, hogy hahó, itt vagyok, gyorsan és egymásután többször.



2014. máj. 12. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is volt.

Lehet a baba csinálja, de lehet, hogy egy eret nyom meg a bébi, és azt érzed ilyen furának!

Csodás ám a test. :)

Szerintem amúgy normális, lányom már 4 éves, és köszöni jól van. :)

2014. máj. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, én mindig rémeket látok...
2014. máj. 12. 09:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Különítsük el, hogy gyorsan ismétlődő lökéshullám (ez normális, beidegződnek az izmai, néha egy-két elektromos impulzus eltéved), vagy kifejezetten vibráció, aztán csend. Utóbbi esetben lehet szó köldökzsinór csomóról, akkor azonnal kórházba kell menni.
2014. máj. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Húha, kedves utolsó, most újabb ijedelem.


Ha a köldökzsinóron olyan csomó van, ami esetleg a baba fejlődését akadályozhatja, azt nem mutatja ki a flowmetria, vagyis a magzati ultrahangos keringésvizsgálat?

2014. máj. 12. 11:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon ritka, szülészeteken kb évi egy eset van.


Nem mutatja ki, mert kicsi az esély, hogy pont akkor következik be (gyakorlatilag a magzat tud olyan szerencsétlenül forogni, hogy ő maga csomózza meg, hurkolja át), amikor épp tart a vizsgálat.


Ha erős csomó képződik, az elzárja a keringést. De 30. hét után szerintem erre nullához közelít az esély, annyira porcos már akkor a köldökzsinór, hogy nehéz szoros csomót húzni rá.

Ez inkább a terhesség korábbi szakaszában fordulhat elő, amikor még puhább, kevésbé porcos.



Amit te leírtál, az inkább az idegfejlődésnek egy furcsa, de normális szakasza. Hasonlít ahhoz, amikor felnőttként valaki az elalvási fázisban néha rángatózik (valamelyik végtag megráng párszor). Egyszerű elektromos impulzus, ami összerántja az izmokat, nincs jelentősége.


Az anatómiai háttér: ha egy holttest végtagjára elektródát teszel és kevés elektromosságot vezetsz bele, ugyanúgy meg tud mozdulni a végtag. Morbid humorú orvostanhallgatók szoktak is ilyennel szórakozni a patológián.

2014. máj. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem viccből: szerintem megijed és csuklik. Az is okozhat remegést. :)
2014. máj. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!