Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Beleléptem egy rozsdás szögbe...

Szpeti1991 kérdése:

Beleléptem egy rozsdás szögbe szombaton, de nincs semmi komoly jele (vér) fertőzésnek, akkor nem kell tetanusz, ugye?

Figyelt kérdés

Beleléptem egy szögbe, nem ment mélyre, a bőr alatti pár millimétert érinthette. Vérzett kicsit, de semmi komoly. Hamar behegedt, nincs vörös csík (mert ugye, elvileg az a vérmérgezés jele), a lábam a szúrásnál kicsit érzékeny, de semmi extra. Nem fáj, csak ha ránehezedem és nyomom. (Nyilván nem nyomkodom feleslegesen.)

Ilyenkor szükség van orvosra, vagy nem súlyos, nem kell?



2014. ápr. 14. 08:21
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Meddig tartana egy tetanusz injekció, mint egy anonim oldalon kérdést kiírogatni és reménykedni. Ha tetanuszt kapsz, abba bele fogsz halni igen nagy valószínűséggel.
2014. ápr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Meddig tartana normálisan válaszolni?

De köszönöm az információt. Ha szükséges, el tudok menni orvoshoz természetesen. De itt inkább tapasztalatokra vagyok kíváncsi. De hidd el, másoknál is informálódtam, nem csak anonim fórumon.

De nem akarok vitatkozni, mert akkor én leszek a bunkó kérdező.

2014. ápr. 14. 09:36
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Erről nincs mit informálódni. Nem mindig tünete a csík, az csak az erek gyulladása.
2014. ápr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon nagyon köszönöm.
2014. ápr. 14. 09:47
 5/9 anonim ***** válasza:
A tetanusz és a vérmérgezés NEM UGYANAZ A DOLOG. A piros csík nem a tetanuszt, hanem a vérmérgezést jelzi, ha jelzi. Nem túl valószínű, hogy lesz bajod, de hidd el, nem akarod beszopni azt a 0,1% esélyt. Tessék elmenni a tetanuszért.
2014. ápr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha az elmúlt 5 évben kaptál, akkor nem kell, egyébként érdemes...
2014. ápr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha szükséges, elmegyek. Viszont holnap lenne jó. Hívok mindjárt körzeti orvost is az ügyben, de csak akkor szeretnék ma menni, ha nagyon szükséges. Ezért is kérdeztem itt, hogy hívjak-e orvost. (Gyógyászati területen dolgozó jóbarátom a helyszínen, a szögbe lépés után mondta, hogy nem kell izgulnom, de ha hétfőre rosszabbodik, akkor azért menjek el. Igazából nem rosszabbodott, ugyanaz az enyhe fájdalom és érzékenység van, mint szombaton.)
2014. ápr. 14. 10:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Szükséges!
2014. ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Voltam oltáson.
2014. ápr. 15. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!