Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10+6 hetes terhes vagyok....

10+6 hetes terhes vagyok. Aktil 250/125mg filmtablettát írt fel a háziorvosom. Szerintetek mivel ártok többet, ha beszedem, vagy ha nem?

Figyelt kérdés

Vasárnap óta annyira fáj a torkom, hogy nyelni is alig bírtam, az orromból meg sűrű váladék folyt. Hétfőn kellett mennem ultrahangra, így nem tudtam elmenni a háziorvoshoz. A nőgyógyászt kérdeztem, hogy mit lehet ilyenkor szedni. Sorolta a dolgokat és mondta, hogy antibiotikumot csak akkor szedjek, ha lázam is van. De az nem volt és most sincs. Kedden elmentem a háziorvoshoz, akinek mondtam, hogy babát várok és a tüneteim között láz nincs, ő mégis antibiotikumot írt fel.


Próbáltam a nőgyógyászt elérni, de nem tudom. A gyógyszertárban meg nem adtak egyértelmű választ a kérdésemre.


Mit lehet ilyenkor tenni?



2014. máj. 14. 12:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én nem szednék antibiotikumot az első trimeszterben. Mindenhol azt lehet olvasni, hogy ebben az időszakban árthat a magzat fejlődésében és a nőgyógyászod is azt mondta, hogy ha nincs lázad, akkor ne. Próbáld meg valahogy kúrálni magad, még egy pár nap és túl vagy az első trimeszteren, ha addig sem múlik, inkább csak akkor szedd be. Addig megpróbálhatnál valami homeopátiás szert, meg amit a többiek írtak. Én is beteg voltam hasonló tünetekkel és az oscillococcinum- ot szedtem. Nekem elmúlt antibiotikum nélkül, de persze Te érzed milyen komoly a betegség és inkább beszeded-e a gyógyszert. A háziorvosokban amúgy Én alapban nem bízom (Ők a kísérletezők, valami csak bejön alapon, persze tisztelet a kivételnek), inkább a szakorvost próbálnám elérni és az Ő tanácsát kikérni. Ez az Én véleményem csak..

29 hetes km.

2014. máj. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előttem szólóval! :)
2014. máj. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.
2014. máj. 14. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!