Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Biztonságos az első vizsgálat...

Biztonságos az első vizsgálat terhesen? Nem árt a babának, ha megnyomja a hasam a doki?

Figyelt kérdés
Pár hetes terhes vagyok,nemsoká elmegyek az orvosomhoz első vizsgálatra. Hallottam olyat, hogy ilyenkor megnyomkodják a hasat, és az veszélyes lehet. Félek ettől. Remélem alaptalanul....
2007. okt. 16. 10:29
 1/6 anonim válasza:
100%
Ne aggódj, az orvosok tudják hogyan kell megvizsgálni egy kismamát. Nekem is annyian mondták hogy ne menjek olyan korán, de már nagyon izgultam mit mond az orvos.
2007. okt. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyáltalán nem nyomkodta a hasam csak óvatosan megvizsgálta a méhemet. Ne aggódj a doki nem fog olyat tenni ami árthat a babának!
2007. okt. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek. Én 5 hetesen voltam, de csak finoman kitapintotta a méhem és elküldött uhra.

Ne félj, ő tudja hogy nyúlhat hozzád:-)

Gratula a babához

2007. okt. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem attól kell a legkevésbé félni, hogy az orvos olyat csinál, ami veszélyes, nyilván nem véletlenül orvos, szóval ért hozzá. És ilyenkor még amúgy sem kell annyira aggódni az ilyen dolgok miatt, jó vastagon védve van még a magzat, ilyen jellegű behatások nem nagyon tudnak benne kárt tenni.

Ja, és gratulálok!

2007. okt. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Én úgy tudom, hogy az első vizsgálaton, pláne még ha korai a terhesség a hetek számát illetően, akkor csak hasi ultrahangot készít és majd egy későbbi időpontra visszahív. DFe szerintem sem kell félni.
2007. okt. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az uh-kon kivül semmiféle hüvelyi vizsgálatot nem végeznek mert fokozná a vetélés kockázatát. De ez nem mindenhol van igy.
2007. okt. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!