Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy számoljátok otthon a...

Ti hogy számoljátok otthon a magzatmozgásokat?

Figyelt kérdés

34 hetes vagyok és a védőnőm azt mondta minden nap kb ugyanakkor kell,-én este érek csak rá mert van egy 2és fél évesem-és 1órán keresztül, majd beírni a kiskönyv hátuljába.

És mennyinek kell lenni az eredménynek?Mi számít "jónak". erről nem nagyon világosítottak fel.


2014. máj. 17. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ennek olyan nagy jelentősége lenne. Én soha nem számoltam és nem írtam. Tőlem ilyet senki nem kért, pedig látott vagy 20 orvos, annyi probléma volt a terhességemmel. Vagy 2 hónapot kórházban is feküdtem és ott sem kérdezték meg soha, hogy hányszor mozdult meg a baba.
2014. máj. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A lányommal 1hónapot voltam kórházban,ott kérték az orvosok mindig de ott mindenki csak bemondott valamit.Voltam a héten a dokimnál ő sem mondott erről semmit-igaz nem is kérdeztem.Csak a védőnő mondta hogy kell...
2014. máj. 17. 12:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Arra tökéletes, hogy bepánikoltassák vele a kismamát. A védőnő nekem is mondta hogy számoljam, de eddig még senki nem nèzte mit ìrtam a kiskönyvembe (még ő sem). Az a lényeg, hogy azért mocorogjon. Egy rugalmasabb védőnő azt mondta nekem, ha 6 órán keresztül egyáltalán meg sem mozdul, akkor azért nézessem meg mi a helyzet, de vannak lustább napok. Mikor először beparáztattak ezzel a magzatmozgással, pont nem volt aktív aznap a kisfiam a hasamban, délután már szó szerint sírtam a pocakomat fogva, és hangosan kérleltem, hogy mozduljon meg. Utólag visszagondolva szánalmasan nevetséges képet festhettem kívülről. Mikor a férjem hazajött, látta mi a helyzet, megölelt, megsimogatta a hasam, adott rá pár puszit, a gyerek meg rőhögve elkezdett bent viháncolni. :) Akkor meg örömömben bőgtem, aztán a következő terhesgondozásig jó mélyre raktam a kiskönyvemet. :)

Egyébként étkezések után praktikusabb számolni 1 órán keresztül. Ez nekem volt már 4 is, meg meg 15 is, úgyhogy semmi sem mérvadó. Boldog babavárást! :) 40hkm

2014. máj. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez a baj a védőnőkkel!!Az enyém folyamatosan paráztat valamivel.például most is mondta hogy ez a számolgatás arra jó,hogy megmutassa nincs e baj a babával meg hogy nem e hal e placenta,mivel a kevés mozgás erre utalhat.Aztán a terhességem elejétől fogva minden áron azzal rezzegetett hogy tuti cukros leszek,be kell feküdnöm a kórházba meg hasonló jó dolgok.És minden alkalommal végig nézi a könyvemet és tuti számon kéri rajtam ha nem írom be a mozgásokat! :) Nagyon idegesítő egyébként..nem nagy örömmel megyek hozzá sohasem..
2014. máj. 17. 12:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Az en vedonom is pont ilyen bosszanto... En sem szeretek talakozni vele mert mindig valamivel felidegesit. A sulyom... A vernyomasom... A laboreredmenyein... A pisim... Mindig talal valamit. Pedig nem orvos ugye! En meg csak 20 hetes vagyok szerencsere meg nem kezdett el a magzatmozgasokkal szivatni...
2014. máj. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem az első terhességem alatt senki sem kérte hogy számoljam a mozgásokat, az volt a lényeg hogy azt figyeljem hogy minden nap mozog-e. Kórházban voltam 3 hétig 34 hetesen és ott sem kérték senkitől. Ráadásul szerintem az sem igaz hogy mindig adott időpontban mozognak. A kisfiam általában reggel mocorgott a legjobban, de nap közben változó volt, nem lehetett kiszámítani hogy mikor fog mozogni.

Szerintem a védőnőd kicsit eltúlozza ezt a dolgot. Kinek van ideje állandóan azt irogatni hogy mikor mozdult meg a baba...

2014. máj. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem számolom. Nem is kérték, nem is mondták.

Egyébként olyan feleslegesnek találom, hisz úgy is csinálnak Nst-t

2014. máj. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
lemaradt, hogy 34. hétben járok
2014. máj. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!