Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukorvizsgálatom...

Terheléses cukorvizsgálatom eredménye magas lett. éhgyomri: 5.4 60 perces:10,9 120 perces 8.4 Van aki szintén ezzel a problémával küzd?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg a diéta listámat, 1 hét múlva kell mennem vérvételre. Akkor eldől,hogy miként tovább. Semmi esetre sem szeretnék befeküdni a kórházba,szóval már egy hete magamtól is diétáztam,és minden étkezés előtt és után mérem a cukrom 6.7-nél nem volt magasabb. Hányszor kell menni dietetikushoz? Nagyon sokat kell utaznom mert közelebb nincs diabetikus gondozás.
2014. máj. 19. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is rossz lett. Én a 27. héttől minden héten járok. Most vagyok 34. hetes. Az első hét után kiderült, hogy inzulin kell. Minden héten 1X terhelés, utána másnap diabetológia. Most lesz először, hogy csak a diabetológiára kell mennem. Nekem nem nagyon akart beállni a reggeli utáni cukorszint.
2014. máj. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Nekem anno 8.5 lett. Volt vércukormérőm, mértem rendesen, diétáztam saját, józan eszemmel. Az orvosom nem küldött sehová, mert értette, hogy a vércukorszintem rendben van és lesz. Így is volt. A baba egészséges lett.

Nem biztos, hogy mindig rohangálni kell másokhoz, sokszor elég az értelmes, logikus gondolkodás.

2014. máj. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló: És nem kellett befeküdnöd a kórházba? Mennyire volt magas a cukrod? Diétáztál?

Kedves 2. válaszoló: Én is rögtön hogy megtudtam hogy baj van egyből,hogy megtudtam baj van diétára fogtam magam és mértem a cukrom minden étkezés előtt és után is. A barátnőm is hasonló cipőben van más a dokink és majdnem egyforma lett az eredményünk őt mégsem küldték sehova.

Betartom a diétát és hétfőn kiderül hogy mit mondanak,sem befeküdni nem szeretnék sem azt nem tudom megoldani hogy hetente menjek,mint már írtam nagyon nagy a távolság,a közlekedés csak autóval oldható meg és a férjemet sem fogják minden héten elengedni a munkahelyéről. Nekem meg nincs jog

2014. máj. 20. 07:53
 4/6 A kérdező kommentje:
nincs jogsim
2014. máj. 20. 07:54
 5/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Én is féltem, de nem kellett befeküdnöm. Felírták az inzulint, elmondták mennyit adjak be és hetente kontroll. Mindig megmondja a doki, hogy ha ezt és ezt tapasztalom, akkor így és így emeljek, csökkentsek inzulint.

2. válaszoló, nem hinném, hogy elég a józan ész, hiába tartottam be a diétát, amit hozzáértő javasolt (dietetikus) nem használt, csak az inzulin és a reggeli csak úgy állt be, hogy gyakorlatilag 1 szelet Graham kenyeret ehetek reggelire, mert hiába a reggeli 12 egység inzulin, akkor sem volt jó, csak így, hogy szinte nem is eszem. Van akinek elég kicsit odafigyelni (használni a józan eszét, ahogy te fogalmaztal), van akinek meg hiába. Örülj, hogy a szerencsésebb "kategória" vagy!

2014. máj. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még mindig első, 10,8 volt a 2 órás eredményem. Igen elkezdtem a diétát, de nem nagyon használt, csökkent a cukrom, de nem eléggé így 1,5 hét diéta után kezdtük az inzulint. Már csak pár hetet kell kibírnom.
2014. máj. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!