Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség esetén allergia...

Terhesség esetén allergia gyógyszer?

Figyelt kérdés

13. hetes vagyok. Lassan megállás nélkül fújom az orrom. Nem akarok addig eljutni, hogy levegőt se kapjak.cssk nem tudom, hogy szedhetem-e a cetirizin hatóanyagot, vagy melyiket lehet?

Orvos nem adott egyértelmű választ m.


2014. máj. 19. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
sajnos egyiket sem, csak homeos szert és orr sprayt. az szép ha az orvos ne tudja megmondani.
2014. máj. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk sajnos. Én napi 20-30 tüsszögéssel indítom a napot reggel, állandó orrfolyással küzdök, és a sok tüsszögéstől, köhögéstől olykor tényleg alig kapok levegőt. Jártam orvosnál pont emiatt, de csak annyit mondott, hogy tűrjek, mert én pont ilyen hatóanyagút szedtem terhesség előtt, mert iszonyú pollenallergiám van. Sajnos terhesen TILOS, ahogyan az összes allergiagyógyszer is tilos. Orrspray is csak tengervizes lehet, én azzal mosom ki az orrom. Megpróbálhatsz homeopátriás szereket, azok között biztos vannak, amiket lehet. Meg van egy nem túl olcsó orrspray, a Nasya, ami gyógyszermentes, gyógynövényes és olajos az állaga. Annyit csinál, hogy a jól kimosott, megtisztított nyálkahártyát bevonja egy olajos réteggel, így a bejutó pollenek leperegnek és nem irritálják a nyálkahártát. Néha egész jól funkcionál. Disznózsír szaga és állaga van, de amikor jól kimostam az ortrom és utána befújtam ezt és úgy mentem utcára, akkor kevesebbet szenvedtem. Szerintem próbáld ki. Az ára tavlay még 1800 Ft körül volt, idén már duplájáért láttam a gyógyszertárban.
2014. máj. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A pénz annyira nem fontos, csak jól legyek, mert szenvedek. Doki azt mondta, hogy mérlegeljem azt hogy vagy a gyógyszertől lesz baja a kisbabanak, vagy az oxigén hiányzol, mert ha én alig kapok levegőt, akkor a babám se kap megfeleloen. Es az en felelősségem ezt eldönteni. 13 hetes vagyok.
2014. máj. 20. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!