Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes kismamák, nálatok...

36 hetes kismamák, nálatok csinált/ csinál méhszáj vizsgálatot az orvos, ilyen előrehaladott álapotban?

Figyelt kérdés
Èn a mùlthèten voltam orvosnál,de meg sem vizsgált. A terhesambulanciát is felkerestem,de ott sem vizsgált meg senki. Az orvos azt mondta,hogy ilyen előrehaladott álapotban már nem csinálnak mèhszáj vizsgálatot. Nem baj ha nyìlik,az a jó. Ha jönni akar a baba,akkor jöhet ez a normális. Se vizsgálat,se uh. 36 hkm.
2014. máj. 20. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:

én még csak 22 hetes vagyok, de 3.baba. másik kettővel 36. héten volt kenet vétel, mert ezt ilyenkor nézik hogy nincs e fertőzés mert akkor azt kezelni kell, mert szüléskor elkaphatja a baba és az gond. a kiskönyvbe betűzött lapon is ott van a 36.hétnél.


[link]


nézd meg a táblázatot lentebb. Van dokid??kérdezd meg. de ez kötelező vizsgálat. nem is értem....

2014. máj. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia, nekem a 33. héttől minden alkalommal nézte UH-val és manuálisan is. Mindig mondta, hogy mennyit tágultam és, hogy ez jó, mert kevesebb lesz a vajúdás! (Mondjuk ez nem jött be :))
2014. máj. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 +bloodred+ ***** válasza:
Engem is megvizsgált minden alkalommal. 34. héttől 1 ujjnyira ki voltam tágulva, azt mondta, könnyű szülésem lesz. Hát ez relatív.. Kinek mi a könnyű. Elfolyt a magzatvizem reggel 5-kor, 9kor is csak 1 ujjnyi voltam, fájások nullák, ezért oxit kaptam. Onnan már nem volt könnyű, csak rövid, 2,5 óra.
2014. máj. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincs fogadott orvosom,de akihez 6 hetes terhesség òta járok,még egyszer sem vizsgált meg. A kenetvètelt mondta a Vèdőnő is,de az orvos nem foglalkozott vele. A mùlthèten csütörtökön a terhesambulancián is azt mondta az orvos,hogy nem vizsgálnak már ilyenkor. 21 hetesen volt uh. is utòljára,de akkor is csak azèrt mert vèrezgettem. Aggaszt,hogy semmi vizsgálat,sem uh.
2014. máj. 20. 11:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Hű ez azért fura, most jól értem ,hogy még nem vizsgáltak meg egyszer sem. Problémamentes volt a az első terhességem ,de első vizsgálat mikor megállapította a terhessget. 20 hét körül, mikor már rendszeresen mozogtt a baba, 28 hetesen kenetvétel. Ezek itt nálunk kötelezőek, sőt én már 1,5 éves szültem és azóta már 36 hetesen van itt kenetvétel.
2014. máj. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még előző vagyok, nekem mondjuk az UH is fura, mert 32 hetesen szerintem van kötelező UH és az én dokim még 28 héten is be szokott iktatni egyet.
2014. máj. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

engem sem vizsgált meg 36 hét óta (mármint a méhszájat). de minek is kéne? most már a baba ha jön nincs baj, a vajúdás jeleit mindenki felismeri, szóval igazából ha tudod hogy nyitva vagy e vagy sem semmin nem változtat már az ég világon :)

viszont hivatalosan az utolsó UH 36. héten van szóval annak még hátra kellene lennie.

2014. máj. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szombathelyre a Markusovszky Kòrházba járok ès ott már a 32 hetes ès most a 36 hetes uh-t sem csinálták meg,arra hivatkozva,hogy orvos hiány van szünetel az ultrahang vizsgálat. Legelősször 6 hetesen voltam vizsgálva amikor kiderült,hogy babám lesz,utánna pedig 21 hetesen mert vèrezgettem. Azòta sem vizsgálat sem uh.
2014. máj. 21. 10:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem hétfőn kell mennem a 36.hetes vizsgálatra.Megkaptam már a beutalót a vérvételre és a doki mondta hogy lesz méhszájvizsgálat manuálisan és kenetlevétel is.32 hetesen is csinált ultrahangot de most is lesz.Azt mondta akkor hogy 36 hét után minden héten kell mennem nstre.És minden alakalommal lesz hüvelyi vizsgálat is.Nem fogadott orvosom van.Sztkba járok,de a doki nagyon rendes.
2015. dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!