Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, várandósság alatt...

Kismamák, várandósság alatt hogyan szabadultatok meg a Candida gombától?

Figyelt kérdés
Mióta megfogant a Babánk, teljesen átalakult a hüvelyflórám. Előtte nem volt folyásom, azóta pedig van, minden féle formában. Tenyésztés alkalmával Candida gombát találtak, ami egészen addig tünetmentes volt, míg el nem kezdtem szedni az Utrogestan tablettát. Nem viszket, nem ég, sőt szag sincsen, csak a darabos sárgás váladék jelentkezik. Kaptam rá Pimafucin kúpot, amit 6 napig használtam + krémet. Kb. 5 napra elmúlt, aztán ismét elő jött. Most vagyok a 11. hétben, nagyon nehezen tudom betartani a diétát, habár előtte is kerültem a fehér lisztet és a cukrot, de most, ha nem eszek ilyesmit, egész nap korog a gyomrom és émelygek. Mit javasoltok? Válaszaitokat köszönöm! :-)

2014. máj. 26. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Kezelés után csinálj hüvelyflóra helyreállítást. Vannak erre való hüvelyflóra helyreállító készítmények. Azzal helyreáll a normál hüvelyflóra és nem szaporodik túl a gomba. Kérdezd meg az orvost, hogy melyiket használhatod kismamaként.

Illetve remélhetőleg a párod is kezelve volt a fertőzés után. Amennyiben nem, persze, ha éltek nemi életet, akkor ő adja neked vissza. Őt is kezelni kell, minden alkalommal.

2014. máj. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én baba előtt is sokat szenvedtem a gombától, nem súlyos esetben ettől mindig helyreállt: kevés vitagyn C krémet nyomok a tenyerembe, csepegtetek bele 1-2 csepp teafaolajat és jól bekenem kívül-belül magam. Fontos, hogy próbálj meg csak tiszta vízzel mosakodni ott alul, és ha elmúlt utána tényleg használj protexin gynophilus hüvelyflóra helyreállító tablettát, vagy tejsavas irrigálást.
2014. máj. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Könnyebb megelőzni, mint gyógyítani, de ha már igy alakult muszáj lesz kényszerpályán lenni:

fontos a diéta, és nem kell agyonmosakodni mert a kenceficék össze vissza savasítják lúgosítják: inkább bízd a szervezetedre. Mondják, h mit lehet enni-mit nem (tejet, szénhidrátot, stb...), de nekem sose jött be. 2 napig egyél csak gyümölcsöt zöldséget meg terhesvitamint, igyál amennyit csak tudsz és utána hamar rendbejön. igazából bármennyit ehetsz, csak ne legyen szénhidrát benne, mert azzal táplálkozik a vírus. És persze állj vissza fokozatosan az étrenddel.

2014. jún. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja és kellemetlen, de házaséletet is fel kell függeszteni, v kezeltesse magát a párod is, mert sose fogtok tőle megszabadulni
2014. jún. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A házas életet felfüggesztettük április eleje óta, amíg nem rendeződik a helyzet. Vettek újabb kenet mintát, nagyon kíváncsi leszek, de szerintem sajnos változatlan a helyzet. Most már több a gyümölcs, remélem sikerül azzal kibírnom, de sajnos nagyon rossz, mikor az ember gyomra korog. Márpedig az almától és a salátáktól nem sikerül jól laknom. Kerülöm az édességet, cukrot és fehér lisztes termékeket, de a tejet, tojást, sajtot stb. nagyon nem tudom. Most már nem kell hormon pótlást szednem, remélem az is változtat majd.

2014. jún. 3. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!