Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lapka sajt vagy szendvics...

Lapka sajt vagy szendvics sajt ehető terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Vagy ez is lágy sajtnak számít?

Valahol olvastam h húspástétom sem ajánlott. Az viszont micsoda? Májkrém? Bocs, a tudatlanságomért.



#fertőzés #sajt #lágy #húspástétom
2014. máj. 26. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Mély levegő és nem írok semmi bántót :DDD

Igen, ehetsz ilyeneket.

Penészes sajtokat, ill. nyers húst (pl. tatárbifsztek) nem ajánlott enni, bár ha megfelelő helyről szerzed be, ezt is lehet. Én pl. camambertet kívántam terhesség alatt, ettem is.

2014. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Majkrem a pastetom:) én azt is gyüröm neha nasikent mert az edes nem esik jol:) lapka sajt a kedvencem azt is eheted nyugodtan:) én camembert is eszek mikor ramjön. A mosatlan gyümölcsöt, zöldseget kerüld, meg amik földdel erintkeznek extra jol mosd meg. Nekem masodik baba, az elsövel is szinte mindent ettem, most csak a cukrot szamüztem a hizas elkerülese végett.nem kell ráparázni mindenre amit a neten olvasol, bizz az erzeseidben meg a tested jelzeseiben, ami jolesik nem arthat:) 18 hkm
2014. máj. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Na, tisztázzuk gyorsan! :) Mindent lehet enni a "tiltott ételekből" is, de abból csak nagyon keveset, pár falatot. Tudod, szigorúan csak az íze kedvéért. Sajtokból a penészes sajtok (pl. camambert) ellenjavalltak, de ha egy kockát falatozol, mert megőrülsz az ízéért, nem okoz ilyen mennyiség bajt. Pl. steaket sem ajánlott, de nekem Dr. Mihályi István, a nőgyógyászom javasolta, hogyha éppen ennék egy harapásnyit, legyen, de azért ennyi legyen, és ne több. Én pl. a ruszlit imádom, pácolt hal, de nyers. Mondta, hogy ebből is lehet, egy halacskát megeszek, szigorúan boltit, ne otthon pácoltat, és akkor jól esett, de annyi volt. A neten ne böngéssz, ott mindent írnak, össze-vissza, de a mennyiséget sokszor lefelejtik. Ilyen volt nekem anno a bazsalikomos mozzarellás paradicsomleves esete. Szinte sírva mentem a terhesgondozásra, hogy megőrülök egy kis tálkáért, mit tegyek? Mondta az orvosom, hogy egyek bátran. Valóban a bazsalikom vetélést okozhat, de ember nincs aki olyan irdatlan mennyiségű bazsalikomot megenne. Ezt elfelejtették a netes cikk írói megemlíteni. Egyébként a lapka sajt és a szendvics sajt legjobb tudomásom szerint csak állagra lágyak, valójában zsíros, félkemény sajtokból készülnek, pl. emmentáli.
2014. máj. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

én úgy tudom, hogy csak a penészes sajt, amit nem javasolnak.

Ehetsz "maci" sajtot, tömlős sajtot, lapkasajtot, más kérdés hogy ezek nem túl egészségesek, gyakorlatilag tiszta zsír mind, bár én a terhességem alatt disznózsírt ettem tepertővel és szalonnával. Mondjuk abban meg legalább tartósító nem volt. Szóval te tudod :) enni éppenséggel ehetsz mindkettőt.

A húspástétom a májkrém, és nem terheseknek sem ajánlott, mivel tiszta adalékanyag, akárcsak a virsli. Ha teheted, inkább készíts házilag májkrémet, még árban is jobban jársz, hiszen a máj filléres dolog..esetleg készíthetsz darált húsból is pástétomot, én pl házi paradicsompüréből és darálthúsból szoktam melegszendvicskrémet.

2014. máj. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nahát én néha teljesen lefagyok, hogy milyen kajás kérdések merülnek fel néha. Én soha nem gondoltam, hogy ha várandós leszek, akkor nem ehetek ugyanúgy, mint eddig. Bennem fel sem merült, hogy egyáltalán utánanézzek, mivel nem is gondoltam, hogy ilyenkor van tiltólista. Jó persze azt tudtam, hogy nem ehetek nyers húst, jól át kell sütni és a koffeint is kerüljem, de én semmi másra nem figyeltem és ugyanúgy ettem. Az más kérdés, hogy én is kerülöm a cukrot és a fehér lisztes dolgokat, de az csak amiatt van, hogy ne hízzak sokat és egészségesebben táplálkozzak. Szerintem annyira nem szabad ezt "túlpörögni" és ezt minden bántás nélkül mondom.
2014. máj. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Azzal nem értek egyet, hogy éppen csak egy falatot ehet enni, mert ha az egy fertőzött hús, vagy sajt, akkor az egy falat is pont elég egy komoly betegséghez. Egészségesen sem vágyom egy e-coli, vagy szalmonella fertőzésre, nem hogy pocaklakóval!

Nyers hús, nyers tojás, és a penészes sajtok nem ajánlottak.

A többi sajtot nyugodtan eheted.

2014. máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2014. máj. 27. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!