Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes vagyok, mennék még...

30 hetes vagyok, mennék még dolgozni, de a munkahelyemen nem engedik. Milyen szervhez forduljak segítségért?

Figyelt kérdés
Eddig végig dolgoztam, naponta 12 órát, havonta 13 napot.Mst pedig kitaláltak egy olyan munkarendet az utolsó hónapra, hogy nehogy bírjam a munkát.Miért szivoznak egy egyedüllálló kismamával?
2009. dec. 30. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel a kapcsolatot a szakszervezettel (ha van). Milyen területen dolgozol? Nem gondoltál arra, hogy pihenj egy kicsit? A 12 óra már szerintem sok.
2009. dec. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vasuti pénztáros vagyok, most itthon voltam két hetet, hogy az ünnepi forgalmat kihagyjam.Direkt januárra irattam ki magam dolgozni,mert ilyenkor nulla forgalom, max 10 perces papirmunka. Erre kitalálta egy okos, hogy ha akarok még dolgozni, menjek be minden nap 8 órát és futkorásszak a többieknek.
2009. dec. 30. 14:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan a Szociális és Munkaügyi Minisztériumhoz fordulnék információért, tanácsért. (Godolom azért akarsz dolgozni, mert szükséged van a pénzra és nem azért, mert a munka hőse vagy.)


[link]

2009. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajna egyedül vagyok és fontos lenne még egy pár nap az alapom és a béren kívülim szempontjábol. Szerencsére idáig problémamentes volt a terhességem,ezért is merek még menni,érzi a babám hogy még ezt ki kell birni.Köszi a segitséget, nem fogom annyiban hagyni.
2009. dec. 30. 15:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem először menj el az üzemorvoshoz, írass vele egy papírt, hogy helyezennek át vagy másik munkakörbe (könnyebbe, rövidebbe de ugyanannyi pénzért) vagy mentsenek föl a munkavégzés alól, de a fizudat továbbra is adják. Erről szól a MT85§. Ha nem akarják ezt betartani, akkor munkaügyi bíróság, mert nyert ügyed van!

85. § (1) A nőt terhessége megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi véleménybemutatása alapján - az állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakörbe kell ideiglenesen áthelyezni, vagy meglévő munkakörében a munkafeltételeket kell megfelelően módosítani. Az új munkakör kijelöléséhez a munkavállaló hozzájárulása szükséges.

(2) Az (1) bekezdés alapján ideiglenesen áthelyezett, illetőleg áthelyezés nélkül módosított munkafeltételek mellett foglalkoztatott nő munkabére nem lehet kevesebb előző átlagkereseténél. Ha a munkáltató nem tud az egészségi állapotának megfelelő munkakört biztosítani, akkor a nőt a munkavégzés alól fel kell menteni, és erre az időre részére az állásidőre járó munkabért kell folyósítani.

(3) A munkáltató a munkaviszony fennállása alatt megváltozott munkaképességűvé vált munkavállalót köteles - a külön jogszabályban meghatározottak szerint - az állapotának megfelelő munkakörben tovább foglalkoztatni.

(4) Az (1)-(2) bekezdésben foglalt rendelkezésektől érvényesen eltérni nem lehet.



A munkáltató köteles adott esetben több munkakör felajánlásával, illetve a munkakörülmények egyéb vonatkozású módosításával s a dolgozó nő terhességével, illetve anyaságával összefüggő és az egészségügyi követelményeken túlmenő körülmények figyelembevételével is messzemenő erőfeszítéseket tenni a dolgozó nő számára elfogadható új munkakör biztosítására. A nőtől pedig együttműködési kötelezettsége alapján elvárható, hogy a neki a fentiek szerint felajánlott, állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakört elfogadja, ha ez körülményeire figyelemmel neki aránytalan sérelmet nem okoz.

2009. dec. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a mai tanácsot,ezeket a jogszabályokat én is ismerem,ezért nem értem miért most szívóznak velem, mikor már csak 3 hét munkáról lenne szó.Miért most jut az eszükbe hogy más munkaidőbe kerüljek,nekem ezidáig is megfelelt ez a beosztás, a munkámmal sem volt gond.
2009. dec. 31. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!