Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik akik már többször...

Kismamik akik már többször szültetek, mennyire "gyorsan" jött a 2. baba? Az elsö érdemleges vajúdófájástól számítva hány óra múlva? Elöbb vagy késöbb jött a 2. a kiírthoz képest?

Figyelt kérdés

Egyedül vagyok itthon 22 hónapos elsöszülöttemmel, több mint fél órára a kórháztól ahol szülni szeretnèk. Ha egyszercsak beindul a dolog, nem tudom mitévö legyek. Nincs segítségem a környéken, a férjem is min. Fél óra autóútra dolgozik, a kórházhoz közelebb sem tudunk költözni ( nincs arrafele ismerösünk). Nem tudom mire számítsak ha jön a pici.

Nálatok hogy volt?


2014. máj. 28. 07:05
 1/9 anonim ***** válasza:
fél óra alatt biztosan nem zavarod le a szülést!Amint érzed a rendszert 10 percenként, hivd a párod, beértek.Ha más nincs busz vagy vonat, ...ha meg már 5 perces, hivj mentőt, mást nem tudsz.A gyereket meg bizd addig a szomszedra, vagy valakire a környéketeken mig a ferjed értemegy.
2014. máj. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért abban nem lennék olyan biztos,hogy nem zavarja le hamar. Lehet,hogy egyből 2 perceseid lesznek és fél óra után már nyomnál. Nekem az első 6 óra volt az első fájástól számítva,a második 1... Ismerősöm otthon szülte a másodikat,mert olyan gyorsan jött,hogy a mentők még ki sem értek,pedig szerintem már tudta,hogy mire kell figyelni. Persze semmi sem biztos,lehet órákat vajúdsz,de jobb félni,mint megijedni. Próbálj meg egy nagyit magatok mellé rendelni az utolsó napokra,nehogy bármi legyen és ne tudd kire bízni a nagyot.
2014. máj. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

55 km-re van tőlünk a kórház.

A másodikkal éjjel 2 után elfolyt a magzatvíz egy része. Hívtunk segítséget telefonon (kettőt is, mert a megbeszélt ember olyan mélyen aludt, hogy nem vette észre), ő jött a nagyobbra vigyázni (addig letusoltam, átnéztem még egyszer a táskámat, stb.), mi pedig indultunk.

Reggel 7 óra előtt megszületett a kicsi.


Ha nem lett volna a közelben segítő, biztos, hogy nálam aludt volna vki, aki vigyázott volna a nagyobbra, vagy a szomszédok, közelben lakó ismerősökkel beszéltem volna meg a dolgot előre.

2014. máj. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nehogy tömegközlekedésre szállj szülési fájdalmakkal!

a legjobb megoldás az lenne,ha érzed,itt az idő,magadnak mentőt hívsz, a férjedet pedig értesíted,h. induljon a kórházba.

2014. máj. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem fogsz fél óra alatt megszülni :) Fél óra mire a férjed hazaér, fél óra a kórházig az út, tehát az 1 óra. Szerintem nincs miért aggódnod. ha érzed hogy fájásaid vannak, tusolj le, ha nem múlik akkor riaszd a férjed. Egyébként nekem az első 19 óra alatt volt meg, a második 6 óra, harmadik 3 óra :)
2014. máj. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a második jött lassabban, kereken 24 órával tovább vajúdtam vele mint az elsővel (nálunk is 22 hónap a korkülönbség amúgy :)).

Már egy másik hasonló kérdésben leírtam, hogy én személy szerint nem riasztanék senkit, nem rohannék be 10 percesekkel, de még 5 percesekkel is csak akkor, ha szép szabályosak, több órája stabilan jönnek, és egyre erősebbek.

De mindenki szervezete máshogy működik, és az sem biztos, hogy nekem a két hosszú vajúdás után (14 és 38 óra) pl a harmadik nem lesz turbószülés, ki tudja.

Mindenesetre ne stresszelj rá, ha érzed hogy komolyan kell venni, hívod a férjedet, fél óra alatt otthon van, addig összekészíted a gyereket meg magadat, aztán újabb fél óra alatt kényelmesen bementek. Legvégső esetben kalandos szülésed lesz. :) :)

(Barátnőm szülte így a harmadikat, éjfélkor még netezett nulla tünettel, aztán hajnali kettőkor gyanús lett neki valami, összepakolt, beültették a két nagyobbikat a kocsiba, és fél 4-kor, a kórház kapuja előtt az anyósülésen megszült :). Azért ha nagyon gyors egy szülés, ott nem szokott gond lenni.)

2014. máj. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A legelső fájásom 13:30kor volt, a baba 21:33kor született meg.

Az első fájásnál szólsz a férjednek, ő haza megy, te addig szólsz a bébicsősznek (ha van), hazaér a férj, és indulhattok.

2014. máj. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítő válaszaitokat! :) megnyugodtam!

Azert a biztonsag kedveert tartalek embereket is beavatoj, de remelem nem lesz rajuk szukseg. Nekem ismerosok mondtak hogy "ó ha az elso 12 ora alatt megvolt, a masodik csak 1-2 ora lesz... Remelem azert ennyire nem fog sietni! :)

2014. máj. 28. 19:27
 9/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Nálunk a kislányom/ első gyerek/ az első fájátol számítva 2 ora 40 perc múlva lett meg. Ez így kb szinte rekord, 3 v 4 10 perces fájás után már 5percesek jöttek, hát mit mondjak, pánikolta volna, ha a férjem épp akkor éjszakás. Mindenesetre ha jön a kisteso, csak azt tudom elképzelni, hogy lesznek "vésztartalék" emberek,mert ha esetleg ő még gyorsabb lesz, nekem akkor tényleg nem lesz sok időm.... Még annyit lehet, bár ez azért költséges, hogy taxit hívsz, és a taxival nem a korházba kanyarodsz, hanem ismerőshöz, ahol leadod a nagytesot, és úgy a korházba. Lehet h ez így azért vmennyi időnyerés.
2015. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!