Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti megtartanátok egy nem várt...

Ti megtartanátok egy nem várt babát, ha az egyetem és munkakeresés közepén lennétek, nincs se anyagi, se szülői hátteretek és nem stabil párkapcsolatból fogant?

Figyelt kérdés
2014. máj. 28. 12:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%

minden (ész)érv ellene szól. én mégis megtartanám, mert örökre kísértene, ha elvenném az életét és mert az enyém és bárhogy is, de jönnie kellett...


ui: a hsz nem bújtatott agitáció v abortusz-ellenes megmozdulás. csupán személyes válasz a kérdésedre

2014. máj. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%
Védekeznék.
2014. máj. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Szeretettel nem lehet ruházni, etetni, gyógyítani stb.
2014. máj. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

Ebben az esetben nem.

Magam is anya vagyok, de ha nincs mire és nincs kivel, tehát ha nemcsak anyagi, hanem érzelmi hátteret sem tudsz biztosítani a születendő babának, akkor ez az a helyzet, amikor is nem kell vállalni.

Mert egymagad nyilván nem fogod tudni eltartani, a gyereknek majd nélkülöznie kell, mert írod, hogy nem stabil a párkapcsolat, tehát könnyen előfordulhat, hogy egyedül maradsz.

Szóval ebben a helyzetben nem tartanám meg.

2014. máj. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Az abortusz utáni fájdalom nem ér fel azzal, amit akkor érzel amikor a gyermekednek nem tudod biztosítani az alapvető dolgait. És ez tart egy életen át, ez az igazi bűntudat.
2014. máj. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 ivilicious ***** válasza:
Mindent meg lehet oldani - kivéve, ami azt íratja velem,hogy nem - a stabil párkapcsolat hiánya.
2014. máj. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%
Én pont ilyen helyzetben voltam, mint Te. Én elvetettem. Igaz, hogy nem volt könnyű döntés, de ha magadban lezárod, és biztos vagy abban, hogy a legjobb döntést hoztad, akkor nem fog kísérteni egy életen át és nem lesz bűntudatod sem. Én bíztam abban, és tudtam is, hogy így volt a legjobb, nem volt más választásom. Azóta boldog anyukája vagyok egy nagyon boldog pici fiúnak, akivel közösen boldogan várjuk a kistesót. Ja, és nem mellesleg, az Édesapa is velünk van, szóval nagyon kerek minden. Pár évvel ezelőtt annak a babának negyed ennyire sem lett volna jó. Szerintem a Te döntésed, egy a lényeg, hogy évek múlva is tudd vállalni.
2014. máj. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben nem.


Lehet nem túl ideális körülmények közé vállalni,egyedülállóként is akár,de ha nincs munkád (és ezzel együtt pénzed) sem szülői segítség,akkor lehetetlen küdetés.

2014. máj. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

teljesen egyesül...nagyon esélytelen a dolog. egy baba nagyon nehéz feladat, főleg az első évben. igaz, hogy nekem is csak estére van egy is segítségem, mikor a férjem hazaér. de az akkor nagyon jól jön.

egyébként én is voltam így 6 évvel ezelőtt. én elvetettem. nincs nap, hogy ne jutna eszembe. de most annál többet adhatok a nem rég született babámnak.valójában egy ilyen helyzetben nincs jó döntés.

2014. máj. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%
Örökbe adás nem jöhet szóba?
2014. máj. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!