Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen az első trimeszter?...

Milyen az első trimeszter? Testi-lelki érzések?

Figyelt kérdés
Ha van kedved, mesélj bővebben pl. milyen érzés volt mikor megtudtad h babát vársz, aztán voltak-e félelmeid, rosszulléteid, érzelmi hullámok, milyen változások voltak hétről hétre stb stb? :)

2014. máj. 15. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! mi tudatosan készültünk a babára, nagyon vártuk már, de épp rettenet beteg voltam mikor kiderült hogy végre összejött, 40 fokos lázzal feküdtem otthon. Így az első pár hétben nagyon szorongtam az első genetikai vizsgálatig, hogy minden rendben legyen, és ne menjen el a baba a betegségem miatt.

Szerencsére minden rendben van, most vagyok 32 hetes, álom terhesség, minimális gyomorégés volt az elején amit Salvus kúrával kezeltem, de se hányás, se rosszullétek, se ájulás, semmi negatív.

Viszont jó sokat híztam már az elején (+5 kg-ot a 12. hétig) és azóta ez már 15 kg.

Az elején kicsit feszült voltam, nem tudtam milyen vizsgálatok várnak rám, hogy fogadják majd a munkahelyemen, hogy fogom megoldani a táppénzt ha kell, de még a mai napig dolgozom, még két hétig, erősebb és boldogabb vagyok mint valaha :)

szóval az első pár hét csak ami bizonytalan, de a 12. héttől rád száll egy nyugalom, persze utána is vannak kérdések, kétségeid, de már elkezdesz vásárolgatni, berendezni a szobát, nő a pocakot, utána már tényleg fantasztikus érzés :)

2014. máj. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kihagytam volna és rögtön a 10. hélttek indítottam volna :-) Hányás, állandó!!! hányinger, (hetekig csak keszen tudtam élni) ingerültség, hangulatingadozás, ólmos fáradtság, olyan alacsony vérnyomás, hogy össze is estem, plusz hormonpótlást kapok, ami még jobban erősítette a tüneteket. Amikor napi többször öleltem a WC-kagylót, átfutott a gondolat a fejemen, hogy minek ez nekem. Pedig egy évet vártunk a babára és nagyon örültünk, hogy összejött. Most vagyok 16 hetes és úgy a 10.-12. héttől teljesen jól vagyok. De amirt előtte volt próbára tett engem is meg a férjem is.
2014. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Most vagyok a 13. héten. Amikor megtudtam örültem neki. De aztán sokat gondolkodtam, én fogok nevelni vkit? Jó anya leszek? Olyan idegen volt tőlem ez az egész. Aztán amikor elősszőr meghallottam a szívverését megváltozott minden. Azért attól még nagyon tartok, hogy milyen anya leszek. Kicsit még gyereknek érzem magam én is. Pedig már elmúltam 30. sokat rágódom az anyagiakon, pedig van saját házunk, megtakarításunk. Én már 16 éve a párom lassan 20 év dolgozik. De mégis félek a jövőtől. A munkahelyem nagyon stresszes, a 6. héttől táppénzen vagyok. Rengeteg túlóra (amit nem fizetnek ki), hétvégén is meló. Nem bírtam már. Valószínű nem fogok visszamenni. Jó fizetésem volt, jó a táppénzem és jó gyedet is fogok kapni. Remélem közben találok itt helyben munkát. A hányás szerencsére elkerült. 1-1.5 hónapig volt gyomorégésem, néha hányingerem. Most már alig van, csak néha. A pajzsmirigyemmel vannak problémák (soha sem volt), ami miatt az első 3 hónapban már 5 kg híztam. Ez az egy idegesít, nem szeretnék 30 kg plusszot. A szüléstől most nem félek, inkább attól ami utána lesz. Egészséges lesz-e,jó szülő leszek-e, anyagiakból ki fogunk-e jönni, találok-e majd munkát. Várom már hogy nőjjön a hasam, de még egyenlőre csak fel vagyok fújodva a gravidától, meg rajtam van az 5 kg plussz. Amit most nagyon várok, az a jövő heti genetikai uh, ahol kiderül h minden rendben van-e. Aztán várjuk már hogy kiderüljön a neme, és akkor elkezdjük a név keresést. Egy csomó vizsgálatra kell járnom, szinte minden héten megyek vhova. Összességében nekem testileg nem volt semmi kellemetlen ami elviselhetetlen lett volna, a lelki pedig majd alakul. Megszokom majd h anya leszek.... Már nagyon várjuk, kiváncsi vagyok kire fog hasonlítani. És örülök h átélhetem ezt a csodát, hogy miből mi lesz, és ezt látni hetente hogy változik. A semmiből szinte (egy sötét foltból) a köv. héten már szívverés. Aztán kezek-lábak, fej, gerinc. Csodálatos a természet...
2014. máj. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak a kivétel kedvéért én is írok ide.

Ugyanolyan, mint amikor még nem volt baba, ugyanis nem tudtam róla.

12 hetesen mikor megtudtam a dokinál, kétségbeestem. Most 21. hétben járunk, csodálatos. :)

2014. máj. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
terveztük és vártak a babát, mégis sokminden változott érzelmileg. Rémálmaim lettek, hogy elhagy a párom, meg sok-sok zagyvaság és baromság. Néha nem tudom magam anyaszerepbe képzelni, pedig logikusan kívülállóként azt mondanám, hogy jó anya leszek. Mégis megingok... de szerintem mindenkiben benne van ez.
2014. máj. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tervezett baba volt házasságban, mégis megdöbbentem a pozitív teszten.A férjem is igen zavart volt pár hétig. De ezzel nem tudtam foglalkozni,mert a fejem egy vödörben lógott 35 napig. Állandó öklendezés, már vér folyt a torkomból a megrepedt hangszálaim miatt.Felkelni sem igen bírtam, mert szédültem mintha részeg lennék.

Éreztem a SZÍNEK! szagát. Érzelmileg megviselt a rosszullét, de elfogadtam, hogy ez ilyen.

Egy szép napon felkeltem és már minden oké volt.Boldogság, nyugalom.

Félelmeimet Czeizel Endre eloszlatta.

Hogy jó anya leszek? Igyekszem és majd 20 év múlva megkérdezem a most 8 hónapos lányom.

2014. jún. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat,

gratulálok a babákhoz! :)

2014. jún. 3. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!