Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az AFP vizsgálatom eredménye...

Az AFP vizsgálatom eredménye 20,25 MOM. :0,56 Korr. MOM. :0,65 ez normális?

Figyelt kérdés

Megijesztett a nőgyógyász,hogy ez alacsony és ultrahangra küldött,amit nem értek mert ez ugye vérvizsgálat eredmény.

A 18. héten járok,első terhesség.



2014. máj. 30. 13:19
 1/10 Roberta77 ***** válasza:

Szia! a referencia tartomány 0.7-től 2.5-ig van.

Gondolom ezért küldtek ultrahangra.

(Inkább uh,mint magzatvíz vétel... :-/ )

Júliustól pedig megszüntetik az afp-t.

Üdv.

2014. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.A korr. az korrigáció lehet?nem értem az egészet.ez már hasi ultrahang?
2014. máj. 30. 13:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Kombinált teszten nem voltál? Mert az megbízhatóbb vizsgálat.

Ne izgulj, az AFP eredmény nagyon sok kismamának rossz, az esetek nagy részében még sincs baj.

Az ultrahang a kontroll vizsgálat, ha nem találnak rendellenességre utaló jelet, akkor nincs gond.

2014. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
voltam,az negatív lett :)
2014. máj. 30. 13:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is alacsony lett az afp, ezért elküldtek hasi uh-ra.

Ott mindent rendben találtak. Úgyhogy ez tulajdonképpen egy "ellenőrző" ultrahang volt.

Amúgy ott is mondta a dokim, hogy a 12 hetes kombinált teszt sokkal fontosabb, mint az afp (nem véletlen szüntetik meg).

Lányom makk egészségesen született!


A korr. az korrigálás, mondjuk a kismama súlyától is függhet az eredmény, és eszerint korrigálják.

2014. máj. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kicsit megnyugodtam
2014. máj. 30. 13:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is jó lett a kombinált tesztem, az AFP rossz. Védőnő Pestre akart küldeni genetikai tanácsadásra, de az orvosom azt mondta, hogy felesleges. Voltam más orvosnál is, nem találtak rendellenességre utaló jelet. Egyedül a magzatvízvizsgálat ad teljes biztonságot, de én nem kockáztatnám a babát. Nekem is első terhesség. Reméljük a legjobbakat:) 25hkm
2014. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsony lett az afp, kombinált teszt negatív. A védőnő halálra rémített, úgyhogy én elmentem genetikai uh-ra (nem küldtek). A dokim egyébként azt mondta, hogy ez még határértéken belül van (kicsit alacsonyabb volt mint a tiéd). Értelmetlen vizsgálat. :( Engem az uh megnyugtatott.
2014. máj. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem a naggyal 0,46 volt a korrigált érték, a kicsivel 0,61.

Voltam genetikán mindkettővel, de mivel a naggyal negatív integrált a kicsivel pedig negatív kombinált tesztem volt, ezért kb. kimosolyogtak :)


Az alacsony AFP önmagában nem diagnosztikai értékű, ne aggódj, nem véletlenül került ki a terhesgondozási protokollból!

2014. máj. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Lehet hülye a kérdés,de ez most sima uh vagy genetikai?mindjàrt hívom a kórhàzat időpontért és pontosan szeretném mondani mire mennék.
2014. jún. 2. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!