Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek nagy a gond?...

Szerintetek nagy a gond? Kombinált teszt eredményem szerint a down kór kockázata 1: 240.

Figyelt kérdés

PAPP-A 1514mL 0,46 MoM, szabad B-hCG 30,90nmol/L 1,28 MoM

NT 1,18 mm (UH szerint 13+1) Az UH 4D ben volt és mindent rendben találtak. Nem tudom, hogy az számít-e, h most találtam meg a feljegyzésemet az utolsó mensimről és kiderült,h amit eddig bediktáltam (emlékezetből) az 1 héttel később volt mint igaziból. 40 éves vagyok és 3. baba.

Köszönöm a segítséget.


2014. jún. 2. 23:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hat ez az aranyszam nem tul jo, bar a korod miatt amugy is magasabb a kockazat. Mész magzatvíz vizsválatra? Én inkább elmennek az legalabb tuti. Tobb anyukat ismerek aki megcsinaltatta es semmi gond nem lett.
2014. jún. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez annyit jelent, hogy, ha lenne 240 terhességed, akkor az egyik baba biztosan down kóros lenne. Biztos elküldenek majd még egy genetikai uh-ra. Ne aggódj! Rendben lesz minden!
2014. jún. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
En 28 eves vagyok első babát várom. Nekem 1:215 hoz lett az arány. Uh rendben, vérvétel lett nagyon rossz.
2014. jún. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem a Papp-a 0,54 mom volt, a béta hcg 4,55 mom, egyébként orrcsont, 1,6 tarkóredő, és még a 20 hetes uh is tökéletes volt, egyedül az amniocentézis mutatta hogy beteg a baba. Kevés az esélyed, hogy beteg legyen, de én a helyedben felmennék az Istenhegyibe, megkeresném a leleteimmel Hajdu Krisztinát (legközelebb én is így teszek), és ott ő eldönti kell-e chorion biopszia esetleg, ott hamar megven. Én 5 hetet vártam az amniocentézis eredményre, és sajnos a 22. héten amikor már javában mozgott kellett megszülnöm a kislányt mert downos volt. :( Borzalmas volt.
2014. jún. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37 éves vagyok, nálam a 12 heti vizsgálat eredménye ez volt: nyakiredő 1,3 mm, életkori kockázat down-szindrómára: 1: 225 Orvos mondta, hogy nincs semmi baj.
2014. jún. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én akkor is szúratnám a hasam. Akkor lennék nyugodt. Tudom kockázatos, de hiába mondja a doki, hogy jó eredmény, kérdés az mihez képest...... legalábbis itt az előző hozzászóló hasonló kockázati arányt írt és azt mondta neki a doki, hogy jó. Ha mégis beteg a baba, akkor nem az a doki fogja felnevelni, nem ő viseli a következményeket.
2014. jún. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem kell szuratni már, van jobb megoldás. A Nifty teszt. Istenhegyin csinálják és egy vérvétel, ami 99,7 %-os pontossággal megmondja, hogy down-os-e a gyerek, vagy sem.

Az ára egyedül horror. Én ennek ellenére ezt választottam, mert féltem az amniótól.

2014. jún. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az a szomorú az egészben, hogy legtöbb downos kisbaba fiatal anyától születik. Ahogy írtam nálam minden uh tökéletes volt, még a 20 hetes is!Ha nem vettek volna magzatvizet, nem derül ki. Soknak még a véreredmény is tökéletes, mégis beteg baba születik. Sokkal rosszabb akkor szembesülni vele, amikor megszületik. :(
2014. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A Nifty egy speciális vizsgálat (magzati DNS-t néznek anyai vérből), nem olyan, mint a kombinált teszt. Megbízhatósága gyakorlatilag 100%, még nem volt álnegatív esetük. Tehát, ha negatív a vizsgálat, akkor biztos, hogy nem down-os a baba. Egyedüli hátránya csak az ára. (180 ezer ft)
2014. jún. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ja és a down kórt nem lehet uh-val kimutatni legtöbbször, ezt gyakran hangsúlyozzák az orvosok.
2014. jún. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!