Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33. -34. hétre született babák?

33. -34. hétre született babák?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Vannak itt olyan anyukák akinek a babájuk 33.-34. hétre született? Hogy esznek? mennyit? mindenre kíváncsi vagyok légszíves írjatok.


33+6-ra született a kisfiam 47 cm és 2270 g-al. Első napokban inkubátorba került mert besárgult és fertőzést kapott ezért infúziót kapott amiért vesztett a súlyából. Jelenleg 2 hetes még mindig a kórházban van de szerencsére 1 hete kikerült az inkubátorból. Szoptatni sajnos nem tudok mert nincs tejem, 4 óránként kap 58 ml-t majd fokozatosan emelni akarják. Orvos szerint minden rendben van vele,csak meg kell tanuljon cumisüvegből ennie, sajnos 20-30 ml megy neki üvegből a többit csövön az orrán keresztül kapja.

Szerencsére az elmúlt 3 napban megkezdett hízni (80g-ot hízott) aminek nagyon örülünk.

Persze amíg nem fogja tudni felvenni üvegből addig nem engedik haza.

Szerintetek még sok időbe kerül, hogy megtanuljon üvegből enni? hogyan tudnék segíteni neki?

Annyira rosszul esik látni az üres gyerekágyat itthon..amikor jövök el tőle a gyomrom fáj.. tapasztalt anyukák írjatok legyetek szívesek!


Előre is nagyon szépen köszönöm!



2014. jún. 3. 13:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Mindkét fiam koraszülött volt, a nagyobbik mondjuk a 37. héten született simán, viszont csak 1760 gramm volt a súlya, a kisebbik fiam pedig a 35. héten született sürgősségi császárral 2230 grammal. Mindkettő PIC-ben volt, a nagyobbik kb. egy hétig, a kicsi viszont csak egy napig. Nálunk az a jó, hogy van koraszülött rooming-in, így akár inkubátorban is kiteszik melléd a gyereket, ha a súlya meghaladja akár már az egy kilót is, ha az állapota stabil. A táplálással kapcsolatban nem tudok sajnos segíteni, mivel mindkettőt egy éves koráig szoptattam. Szerintem ha egy kicsit erősödik simán menni fog neki az üvegből evés, bár nekem van ismerősöm, aki addig küzdött a tejért, hogy három hét után sikerült tejet csiholnia és utána már simán szoptatott. Persze ez rengeteg fejést jelentett. Lehet, hogy érdemes lenne megpróbálni, a testi kapcsolat is nagyon sokat jelent az ilyen piciknél. Az én gyerekeim már nagyok, a nagy négy éves múlt, a kicsi pedig kettő, de átérzem a helyzetedet. Amikor a kicsit vártam be is kellett feküdnöm a 32. héten, s szülés után még négy hétig voltunk bent egy rossz eredmény miatt. Kitartás, mást nem tudok mondani. Az ilyen piciknek az evéssel általában gondjuk van, hamar kifáradnak, tudom mennyit küzdöttem azzal, hogy szopjanak, ugyebár a kórházban mindig meg kellett enni az adagot. Gondolj arra, hogy a súlya szépen megy, hamarosan belejön az evésbe is.
2014. jún. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!