Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Két hét eltérés normális?

Két hét eltérés normális?

Figyelt kérdés
26 hetes 6 naposan mentem uh-ra, de a lábikója a babának 25 hetes 2 naposnak felel meg. A többi mind 26-27 hetesnek felel meg. Normális ez az érték? Tudom, van hogy elmérik stb de arra lennék kíváncsi, ha nem mérték el és tényleg ekkora a lába, az még jónak számít? A régebbi ultrahangokon sose mérték semmijét se kisebbnek.
2014. jún. 13. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Az elejen nem mondtak esetleg h kesobb fogant??

Az elso uh-n a baba meretei is akkorak voltak mint amennyi idos voltal mensi ota?

Csak mert en is ilyen cipoben jarok, igaz en meg nagyon az elejen vok, 7 hetes terhes voltam mensi szerint, es az uh-n azt mdta a doki hogy 5 hetes terhesseg.

En meg szoltam h 7. hetben jarok, akkor most hogy szamoljam...es azt mondtak, hogy vonjam el a ket hetet, es akkor igy mindig jok lesznek a baba meretei, mintha ket hettel idosebbnek lennek beirva. Kicsit kesobb fogant a kelletenel.

Esetleg ilyen problema nem lehet nalad hogy el vagy szamolva??

Sajnos a kerdesedre nem tudok valaszolni, mert meg en nagyon az elejen vagyok, de hatha tudtam kicsit segiteni.:)

2014. jún. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az eddigi uh-on sose volt kisebb, most is megfelelő a mérete, csak a lábait mondta 25 hetesnek, de erre se mondott semmit. Azóta olvasgattam, hogy belefér 1-2 hét eltérés. Mondjuk én is alacsony vagyok. Tesómék magasak, az ő babájuknak 2 héttel nagyobb volt a lába uh-k alapján. :)
2014. jún. 13. 15:42
 3/7 anonim ***** válasza:
El is mérhették. Ha baj lenne, szólt volna.
2014. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyemet 30. hettol egy hettel nagyobbnak mondtak, majd a 39. heten kisebbnek. 3190g-mal es meg a terhesseg elejen kiirt napon szuletett. Nincs mire adni, elmerhetik!
2014. jún. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valoszinu ez genetika es nektek is rovidebbek a labaitok az atlagnal.Mert ezek az ertekek mind atlagok,van akinek hosszabb a laba,van akinek rovidebb.
2014. jún. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is 26. héten derült fény erre, csak nálunk a pocak kisebb 2héttel mint a feje meg a lába (ami szintén 1héttel kisebb). Doki azt mondta, h sűrűbben kell nézni nehogy jobban eltolódjon. Így 2hetente UHvan. Szerencsére nem húzott szét, és most már azt mondja a doki h valszeg ilyen marad, kis vékonytestű. Annyi h nem lesz 3kg feletti baba. Nálunk állítólag az okozza a gondot, h 24.héttől kevesebb a magzatvíz az átlagnál. Csúnya szóval élve a mi babánkra azt mondják a dokik h retardált (IUGR-es). Remélem nem lesz gond se nálatok se nálunk. 33 hkm
2014. jún. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem egy orvost, azt mondta, teljesen elfogadhatóak ezek az értékek, valószínűleg közre játszhat az is, hogy én is 158 cm körül vagyok, párom átlagos magasságú. :) Mindenkinek Boldog babavárást kívánunk! :)
2014. jún. 14. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!