Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet baj ebből? Olyan hülye...

Lehet baj ebből? Olyan hülye vagyok. :- (

Figyelt kérdés
Jól összevesztem a családom minden tagjával, szinte majd fel robbantam, mint az eszelős, úgy éreztem magam. Ártottam a babának? Mindig későn kapok észbe, de apróságokon képes vagyok úgy kiakadni, mintha katasztrófa történt volna! :'( 20 hetes kismami
2010. jan. 3. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártasz. De azért higgadj le, mert az adrenalintól, ami benned dúl, a babának is jut, ő is felpörög tőle.
2010. jan. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Felpörög? Csórikám meg se mozdul :(
2010. jan. 3. 14:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha feszült vagy, akkor meg sem mozdul szerintem, olyankor ő is "begubózik".

Amikor laza vagy, és elengeded magad, olyankor mozgolódik. Legalábbis nálam így volt, már kétszer...

Egy -egy ilyen alkalomtól valószínűleg nem lesz semmi baj, de azért figyelj arra, hogy nyugis legyél, amennyire tudsz (nyilván a bőréből senki sem tud kibújni...)

Jó babavárást!

2010. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értem a felpörgést, hogy ő is feszült lesz tőle. Nekem se mozorog a babám, amikor nagy sebbel-lobbal mozgok, de amint lefekszem, azonnal beindul a pocakomban.


Na mindegy, a lényeg az, hogy a babát minél kevesebb stressz érje. Még nem bizonyított, de sok orvos és a tapasztalat is azt mutatja, hogy ahol az anyuka a terhesség alatt nagy és rendszeres (tehát nem alkalmi, hanem folyamatos) stressznek volt kitéve, ott a megszületendő gyermek ennek kárát látta: sok ilyen baba lett magatartászavaros, pl.

2010. jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
:S ajaj. Az is számít ha folyton aggódom a baba miatt, hogy jól van-e? Mert eddig folyton ezen izgultam. Amióta megmozdult, kicsit nyugodtabb vagyok. Nagyon nehezen jött össze...
2010. jan. 3. 14:53
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azóta vagyok nyugodtabb, amióta minden nap érzem őt mozogni. :-) Nem, a nagy stresszt másra értem, nem a szokásos anyai aggódásra.
2010. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Mondjuk egy olyan nemnormálisnál mint én, ki tudja mi a normális... :)
2010. jan. 3. 15:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gond, de én a helyedben megpróbálnék "valamit tenni", mert ha már most ilyen aggódós vagy, akkor könnyen lehet, hogy a megszületett picivel is ilyen leszel, és az már egyikőtöknek sem lesz jó. Ha bp-i vagy, ajánlom Neked az alábbit (bár én nem jártam, csak a dokit ismerem, aki tartja).

[link]

De lehet, h az is segíthet, ha sokat beszélgetsz más kismamával, esetleg kisbabás anyukákkal az érzéseidről.

Jó babavárást még egyszer!

2010. jan. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az hülyeség, hogy magatartászavaros lesz a gyereked ha az anya folyton stresszes ideges akkor az én manókáim idegbetegek lennének ha kibujnának. Hidd el igaz hogy érzik de ez nem fogja befolyásolni a személyiségüket.


Én igy gondolom aztán le lehet pontozni...... :D

2010. jan. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem foglak lepontozni. :-)


Tudod, volt régen az a babona, hogy a várandós anyának nem szabad csúnyát nézni, nem szabad megijedni, ne nézzen majomra szőrös emberre stb, mert csúnya lesz a gyereke.


Igen, ez babona, de talán nem teljesen alaptalan. Időközben ugyanis végeztek kutatásokat, és megállapították, hogy a méhen belül a magzatot más mennyiségben érik bizonyos hormonok, ha az anya stresszes életmódot él, mint ha nyugodt és kiegyensúlyozott.

Most hirtelen csak két cikket találtam a neten a témában, mert sajnos nincs időm előásni, hogy meyik polcon, melyik könyvem melyik oldalán olvastam erről.

[link]

[link]

2010. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!