Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség egy fertőző bűn,...

A terhesség egy fertőző bűn, aki terhes azt kövezzük meg!?

Figyelt kérdés

Most komolyan, ahova én járok terhesrendelésre, vérvétel stb, úgy néznek a kismamákra, mintha leprásak lennének.

Lökdösik, taszigálják őket, előre nem engednék a sorban 1 centivel se. Buszon majdnemhogy lerugdosnak, mert sok helyet foglalsz stb.

Én látom rosszul vagy tényleg velük van a baj?


2014. jún. 19. 09:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Sajnálom, h ilyen tapasztalataid vannak. :(

Én is BP-n lakom, vidékről költöztem fel. Kicsit tartottam is tőle, a pestieknek rossz a híre. :D

De pozitív csalódás az egész. Második babámat várom és előre engednek, mosolyognak, átadják a helyet.

Az idősek meg hát... van aki alapból olyan amilyen. Amikor még nem voltam terhes, akkor volt olyan, h a tök üres buszra úgy tolakodott fel, h majd' fellökött, a postán próbált beállni elém a sorba. De sok a kedves, aranyos idős ember is. Embere válogatja.

2014. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

ennyire szélsőséget nem tapasztaltam (Bp). néha beálltak elém a sorba, de volt olyan is, hogy át akarták adni a helyet (3 terhességem alatt kb háromszor). inkább érdeklődnek, mosolyognak.

sajnos meg kell szokni, kisgyerekkel rosszabb lesz. valamelyik nap 40 percet álltam sorba postán a dög melegbe, egyik gyerek rám kötve, másik kezemet fogva nyafogott.de ez van

2014. jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Ha gyerekkel megyek se jobb (2,5 éves a kislányom). Megvárom a sorom, ez még nem baj, az se ha nem tudok leülni vele, még az se zavar, ha csúnyán néznek. De amikor beszólogatnak, akkor elgurul a gyogyó....


Legutóbbi buszos esemény: Állok az ajtónál, nyilván szeretnék leszállni, mellém áll egy nő, a nagy orrhúzgálásban rálépett a gyerekre....ekkor szóltam, hogy bocsi, de ő is itt van. (finnyásan nézett, de nem szólt). Megálló, ajtó nyílik, hölgyeményünk olyannyira sietett leszállni, hogy a 2,5 évesem hajszál híjján esett be a busz alá. Voltak vérben forgó szemek, ha tudtam volna, valószínű utána nyúlok és adok neki egy tarkóst, de nem. Próbáltam a gyereket kirángatni az ajtó és a padka közül....Még hátraszól, hogy nem-e arréb álltunk volna? (rágyújtani sietett a kedves delikvensünk) Tényleg bizti én vagyok érzékeny? :/

2014. jún. 19. 16:41
 24/31 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező nem gondolod, hogy ha ennyi gondod van veled van a baj?
2014. jún. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

18 -nak üzenem,hogy tanuljon màr meg olvasni,mert nem azt irtam,hogy nem engednek elöre,hanem azt hogy beàll elèm a sorba.Amugy meg bocsi,de nem lehet egy szàguldó autós söförjèvel szemkontaktust felvenni. Velem tucatszor elöfordul,hogy a zebràn a hozzàm közelebb lèvö autôs megàll,elenged a tàvolabbi meg mègjobban ràlèp a gàzra.Ès akkor àllok èn is meg az autós is aki àt akar engedni,mert a bunkó harmadiknak olyan sietös dolga van,hogy 5màsodperc is szàmit neki.

A gyôgyszertàrba pedig pl. egy ablak volt nyitva,mögöttem àllt egy mami.Mondja:Jaj de aranyos ez a baba,biztos tütelmetlen! (Mert addogra màr nem tudtam mivel lekötni a figyelmèt ès dobàlta magàt a kocsiba) SZólt a gyógyszertàros,hogy lehet jönni a màsik ablakhoz is,a mami szô szerint úgy szaladt oda az ablakhoz,ès mikor vègzett mèg idöjàràssal kapcsolatos dolgokkal bombàzta a pènztàtost! Biztos nagyon sietös dolga volt! :)

Amugy miert is gondoljàk azt hogy egy fiatal anyuka mindig ràèr?Neki nem lehet sietös dolga???

19es voltam,ès bocsi,hogy hosszú lett.

2014. jún. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"Sokszor fèl óràkat kell sorba àllnom a gyógyszertàrba,hiàba hisztizik,mert a mami beszèlget az eladóval...Persze azèrt vannak rendesek is."

Csak úgy üzenem, hogy szövegértelmezés neked nem ártana. Te írtad, hogy jaj sorba kell állni, pedig hisztizik a gyerek, és???

2014. jún. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Érdekes módon nekem mindig sikerül felvenni a szemkontaktust, és határozottan át tudok menni a zebrán, úgy hogy eszébe se jut átmenni...
2014. jún. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
20%

Igen,ès irtam az is,hogy nem mindenki olyan!Biztos te nagyon ügyes vagy! Gratula!

Idejàrsz kioktatni az embereket,ès levezetni a feszültsègedet?Jobb dolgod nincsen?

Remèlem nem egy vàrosba lakunk!

Úr Isten!

2014. jún. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

A hiszti más, az nyilván nem áletbevágó, nem kell miatta sietni. De az igenis zavaró amikor a gyereket is attrocitás éri....

Mondjuk szerencsére a zebrás téma nem gond, mert van lámpa, inkább kerülök is, hogy ne kelljen olyan helyen átmenni, ha egyedül vagyok, akkor nyilván átrongyolok, de gyerekkel nem olyan happy dolog :)

2014. jún. 19. 18:02
 30/31 anonim ***** válasza:
Én ilyennel és olyannal is találkoztam már. Az előző terhességemnél inkább pozitív most inkább negatív tapasztalataim vannak. Az előzőnél egy durvább eset volt, amikor teli buszon gyakorlatilag az alsó lépcsőn utaztam (30 valahány hetesen), minden megállónál le-fel. Majd végre sikerült a felső lépcsőn állnom, a megállóban majdnem lelökött egy nő és felháborodva közölte, hogy miért kell az ajtóban állni. Szívem szerint hátba rugtam volna!Amúgy rendszeresen átadták a helyet. Mostani terhességemnél még 1X sem adták át a helyet (38 hetes vagyok). A babakocsit is tettem már többször fel nagy hassal a buszra, hévre. Viszont mostanában 2X is előre engedtek a közértben, ezen nagyon meglepődtem. Szóval van ilyen is olyan is. Ja, az sztk-ba sokat kell járnom, mert cukros lettem. Többször is volt, hogy az öregember simán beállt elém és még ő volt felháborodva, amikor szóvá tettem, hogy én is sorban állok. Szerintem nem kell általánosítani vannak kedvesebb és bunkóbb emberek. Ez van!
2014. jún. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!