Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukor esetén mi az...

Terhességi cukor esetén mi az amit ehetek?

Figyelt kérdés

Nemrégiben terhességi cukrot állapítottak meg nálam. De sajnos kicsit hanyag az orvosom, nagyon lazáza vette a figurát és nem igen mondta el mit ehetek, csak gyorsan eldarálta, hogy mit nem szabad és elhesegetett. Legközelebb mikor mentem alacsonyabb volt a cukrom, pedig nem változtattam az étrendemen. Gondoltam jók az eredményeim, minek a diéta. Utoljára az alsó érték 4.1, a felsö 10.8 lett. A doki persze megint nem mondott semmi értelmeset, csak hogy ez nagyon magas. Nem igazán tudom, hogy mit kéne ennem. Valaki segíthetne egy étrendel vagy vlmi, mert nem igazán értek hozzá és nem tudok túl sok diétás kaját, ami jó lenne. Nagyon jó lenne ha valaki pár ételt leírna, amit ilyenkor kell fogyasztani /föleg ebédre/. Köszönöm

30hetes ikres kismama


2010. jan. 4. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, ez valóban magas, ez a 10.8 sajnos. Vissza kellene menjen 4-5 közé. Na most az van, hogy nem szabad olyan ételeket enned, ami feldobja a cukrod (mert a kilengő cukoringadozás ártalmas lehet a babára nézve,fontos az egyensúly megtartása és az azt jelenti, hogy kb két órával étkezés után már vissza kell álljon az étkezés előtti mért érték!Szerezz be magadnak otthoni cukormérőt. ), tehát amit nem: a cukros, lisztes, keményítős ételek, tészták, krumplik, rizs, csokoládé, minden ami édes és minden ami lisztből, rizsből készült, valamint a gyümölcsök nagy része. Ezeket most háttérbe kellene helyezni, sőt teljesen kivonni, ha lehet. Kenyeret nem, helyette inkább abonett vagy kétszersült, de utóbbival is óvatosan.

Főételnek köretként fogyaszthatsz párolt zöldséget, ez lehet vegyes vagy csak egyfajta zöldség párolva pl karfiol, nyerssaláta féléket, vagy roston sült zöldségeket. A husi legyen natur husi, a fűszerezéssel is csínján kell bánni és lehetőleg kerülni a rántott, panírozott dolgokat. Levesek minden mennyiségben jöhetnek, főleg zöldségesen, tej tejföl 12 százalékos minél kevesebb, cukor helyett édesítő vagy méz (Bár amézben nem vagyok biztos). Én nádcukrot használtam, de nem volt ilyen magas a cukrom és 10 hét alatt nem fogyott el a fél kg nádcukor. Teljeskiőrlésű lisztből sütöttem kenyeret és sütiket, ha arra vágytam, keveset fogyasztottam belőlük. Főzeléket rengeteget ettem, próbáltam tejföl nélkül, de úgy nem ízlett és kevés tejfölt mindig tettem bele, sokkal kevesebbet, mint normál esetben tettem addig. Oliva olaj a sima étolaj helyett, fontos és csak keveset! A zsemlét nagyon kívántam, ritkán ettem, margarin nélkül és sonkával. A párizsi, kenőmájas...nem igazán tartozik a diétás ételek közé, szintén nem ehettem. Virsli mehet! Sok nyers zöldség, de rengeteg. A gyümölcsökkel megint csak vigyázni kell, pl a narancs nagyon feldobja a cukrot, banánt sem ehettem. Nos igen, nem sok gyümi maradt, de én fagyasztott málnával, meggyel túrókrémet készítettem és az isteni uzsonnára pl. Alma mehet! Reszelve, citromosan, kétszersülttel. Tudom, hogy most kicsit elkeseredtél, de óriási a paletta az egészséges étkezés utcájában, csak okosan kell válogatni. Szívesen írok még ötleteket, ha lesz időm, de most mennem kell. Egyébként nekem is szerintem magas lesz a terhelt értékem, most várom az eredméynt,mert első terhességemnél is 8.1 volt:( diétáztam és hát teljesen jól esett! :)

28 hetes km.

2010. jan. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Elég elkeserítő, hogy ilyeneket kell ennem, de a babákért mindent. Tudom, hogy a cukor ingadozás árthat a babuciknak, de ha megvonok magamtól és egyben tőlül bizonyos ételeket, amik fontosak lennének, az nem ártalmas nekik?

Látom, hogy a kövi 10 hétben, csak főzelékeket fogok enni, mert a levesekért nem igen vagyok oda, bár majd néha beszúrom az étrendembe, hogy ne legyen olyan egyhangú. Bár ez már így is nagyon egyhangú.

A másik dolog, hogy a terhességi vitamint szedem és mell

ette B6-ot, meg C-vitamint. Ezeket nem kell abba hagynom??? v. többet szedni???

Még egyszer kössz, hogy írtál és várom még a tippeket, hogy mi lehet még enni, hogy kicsit elfogadható legyen az a 10 hét ami még hátra van.

2010. jan. 4. 17:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne légy elkeseredve!! én is cukorbeteg vagyok de én már terhesség elött is az voltam. inzulinos vagyok plusz mellé még a kemény diéta. az elsö válaszolo tökéletesen leirta mit szabad enni én is ilyeneket eszem. nem könnyü de betarthato és hamar hozzászoksz!! fel a fejjel sikerülni fog ne csüggedj! tudod a babuciért mindent!! boldog babavárást kivánok neked!!!
2010. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!