Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes kismama vagyok....

6 hetes kismama vagyok. Hétfőn megyek nőgyógyászhoz. Más is irtózik tőle?

Figyelt kérdés
Már két napja nem alszom,annyira ideges vagyok miatta.Egy vadidegen előtt levetkőzni és kitárulkozni?Persze a baba miatt bármit megteszek,de annyira irtózok az egésztől!
2014. jún. 26. 08:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Hát pedig nem ijesztegetni akarlak, de a következő 8-9 hónapban elég gyakran fogod látni a nődokid. És a vizsgálatok gyakran nem lesznek kellemesek, állandóan vérvétel, vizeletteszt stb. A szülésről ne is beszéljünk, mikor konkrétan 5-6 órán keresztül folyamatosan benned matat a keze.


Szerintem úgy próbáld meg feloldani az egészet, hogy igyekszel jó viszont kialakítani a dokiddal, beszélgess vele minél többet, kérdezd meg mikor éppen mit csinál/mit vizsgál. Az elején én is vonakodtam a dokimtól, de aztán a szülés annyira összekovácsolt minket, hogy azóta ő az egyetlen doki akiben 100% megbízom és nem feszengek előtte egyáltalán.

2014. jún. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Az elso latogatas fura csak amig meg nem latod az uh-on. Azutan alig fogod varni, hogy ujra lathasd, nem fog erdekelni, hogy mit gondolhat a doki. En legalabbis igy voltam
2014. jún. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A rákszűrést sem érdemes ellógni, évente menni kell, attól, hogy egészségesnek érzed magad, még lehet baj...

Keress egy szimpatikus dokit és utána már várni fogod, hogy találkozzatok és megnyugtasson, minden rendben :)

Ráadásul szerintem szülni is úgy jó, ha az ember is meri a dokiját, megbízik benne és semmi nem feszélyezi. Különben a szervezet leblokkol és lassabb lesz az egész. Én hiszem, hogy ennek is köszönhetem, hogy már az első szülésem is viszonylag gyorsan és problémamentesen sikerült, semmitől nem féltem, hittem benne, hogy a doki tudja, mit csinál.

2014. jún. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Ez is a bajom,hogy nem vagyunk eleresztve anyagilag,páromnak felmondtak a héten.Magánorvosra most nincs pénzünk,viszont orvoshoz meg már mennem kell,úgyhogy Sztk rendelésre megyek.Az elsőt valahogy kibírom,de aztán szeretnék magánrendelésre járni.
2014. jún. 26. 09:43
 15/22 anonim ***** válasza:
6 hetesen még nem kell rohannod orvoshoz, ráérsz menni 2 hét múlva is.
2014. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg megnézed az sztk-st, lehet, hogy ő is szimpatikus lesz. A rákszűrés évi egyszer mindenkinek ingyenes, ne lógd el a továbbiakban, elvégre szeretnéd felnevelni a gyereke, ugye? :)
2014. jún. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
De szeretném tudni hogy minden oké,csak egy pozi tesztem van és két hete nem jött meg.
2014. jún. 26. 09:58
 18/22 anonim ***** válasza:
Ne kell aggódni emiatt ha meglatod előszor uh-an es utana mar varni fogod a nőgyogyaszt mert beszeretsz a babadba..es ott lathatod,legalabbis en igy voltam,mondjuk en megvagyok eleegdve teljesen az orvosommal..
2014. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
POzitiv teszt után nem érdemes egyből orvoshoz sietni, mert semmi újat nem fog tudni mondani. Beleirja a papirodba, hogy gravida, kérdőjellel, és elküld uhra. ahol előfordul, hogy az UH sem látja még mert annyira korai terhesség.
2014. jún. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Most értem haza! De bizony látszik, 14mm pzs:):)
2014. jún. 30. 10:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!